Jak zamieszać w swoim życiu, czyli koktajle dla zdrowia i urody

Okładka książki Jak zamieszać w swoim życiu, czyli koktajle dla zdrowia i urody Katarzyna Błażejewska
Okładka książki Jak zamieszać w swoim życiu, czyli koktajle dla zdrowia i urody
Katarzyna Błażejewska Wydawnictwo: Zwierciadło poradniki
poradniki
Zwierciadło
2015-03-25
2015-03-25
koktajle zdrowie uroda witaminy poradnik

Fantastyczna pozycja! (wszystkie 3 tomy są równie dobre)
Pięknie przejrzyście wydana. Śliczne fotografie.
Same przepisy są bardzo proste, składniki dostępne w Polsce bez problemu - fakt, ze nie zawsze w pierwszym lepszym hipermarkecie tylko w sklepach ze zdrową żywnością ale są. Poza tym kiedy zwiększamy swoją świadomość żywieniową to i miejsce zakupów również wybieramy rozważniej.
Na pewno nie wszystkie połączenia smakowe podpasują każdemu ale to juz kwestia gustu ale też stopnia zaawansowania w temacie zdrowego odżywiania. Na początek pewnie sprawdzą się raczej owocowe koktajle, później zaczynają smakować te bardziej wyrafinowane :D
Przy każdym przepisie króciutki opis właściwości prozdrowotnych składników.
Nic tylko mieszać i pić!

Fantastyczna pozycja! (wszystkie 3 tomy są równie dobre)
Pięknie przejrzyście wydana. Śliczne fotografie.

Od jakiegoś czasu zostałam szczęśliwą posiadaczką blendera, a co za tym idzie otworzyła się przede mną cała gama możliwości kulinarnych jakie daje przygotowywanie koktajli. W obydwu książkach można znaleźć dużo ciekawych pomysłów na miksy owocowe, warzywne, mleczne, mieszane. Na słodko i na wytrawnie. Myślę że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Przepisy podzielone są tematycznie, wykonane z ogólnodostępnych i znanych produktów i są generalnie proste, choć do niektórych potrzebna jest jeszcze sokowirówka której nie mam. Ale nie szkodzi :) Zdecydowanie polecam, choćby jako inspiracja dla własnych miksów. >>> o tej i innych książkach można przeczytać na mojej stronie http://kochamciemojezycie.blogspot.com/<<<

Przepisy podzielone są...

To czego szukałam: ciekawe, stosunkowo proste przepisy dla każdego. Polecam tym, którym klasyczny sok z jabłka i marchwi się znudził, a zamiast tego pragną trochę poeksperymentować np. z ogórkiem i selerem naciowym! Dodatkowy plus za przyjemne dla oka wydanie.

Każda osoba jest inna, lecz zazwyczaj chciałoby się coś w swoim wyglądzie, czy sposobie odżywiania zmienić. Już niebawem przyjdzie czas na postanowienia noworoczne, a książka ta może pomóc w realizacji niektórych z nich. Głównie tych związanych z poprawieniem swojego wyglądu oraz samopoczucia. Jest to możliwe poprzez wprowadzenie do jadłospisu zdrowych i smacznych koktajli.

Katarzyna Błażejewska jest dietetykiem klinicznym oraz właścicielką studia dietetyki. Zachęca pacjentów do zmiany niektórych nawyków żywieniowych i wprowadzenie do codziennego żywienia naturalnych, sezonowych produktów. Uważa, że bardzo duże znaczenie mają proporcje, a przy odpowiednim ich zbilansowaniu można jeść niemal wszystko.

W książce znajdziecie dziesięć rozdziałów stanowiących zbiory tygodniowych przepisów na koktajle związane z osiągnięciem konkretnych celów. Wykorzystując odpowiednie kompozycje składników dostarczających do organizmu witamin i przeciwutleniaczy, można pozytywnie wpłynąć na jego funkcjonowanie i krok po kroku dążyć do określonych efektów. Tygodniowe programy to: detoks, piękna cera, przyspieszony metabolizm, odporność, bystry umysł, uspokojenie, witalność i regeneracja, zdrowy brzuch, letnie nawilżenie oraz zimowe rozgrzanie. Musicie przyznać, że wybór jest dosyć duży i może się przydać, szczególnie po świętach.

Wstęp do poszczególnych rozdziałów zawiera informacje ułatwiające zrozumienie funkcjonowanie organizmu w obszarze, w którym planowana jest zmiana oraz wskazówki i objaśnienie efektów, które dzięki zmianom nawyków można osiągnąć. Rozdziały są bogato ilustrowane i zawierają dokładne przepisy. Znajduje się w nich także lista wszystkich potrzebnych produktów do przygotowania koktajli na cały tydzień. Napoje w każdym rozdziale są zróżnicowane zarówno pod kątem wyglądu, jak i smaku. Rozpięta jest też gama składników do ich przygotowania. Część z nich jest w zimie mniej dostępna lub bardziej kosztowna, lecz zawsze można sięgnąć do mrożonych zapasów, jeśli się je posiada, lub dany koktajl pozostawić na inną porę roku, zastępując go innym. W publikacji znajdziecie wiele przepisów, ale jak je połączycie i zaplanujecie zależy tylko od was.

W każdym momencie warto rozważyć zmiany w sposobie odżywania, by poczuć się lepiej we własnej skórze i przede wszystkim pozytywnie wpłynąć na zdrowie. Każda nawet drobna zmiana może być początkiem czegoś nowego, więc nie pozostaje nic innego, niż sięgnąć po tę ciekawą publikację. Wypróbowałam kilka koktajli i myślę, że na dłużej zagoszczą w moim jadłospisie, a przede mną jeszcze wiele równie interesujących receptur.

„Jak zamieszać w swoim życiu, czyli koktajle dla zdrowia i urody” to ciekawa propozycja wprowadzenia zmian w dotychczasowym sposobie żywienia lub też urozmaicenia diety o pożywne i wspomagające prawidłowe funkcjonowanie organizmu koktajle. Ich przygotowanie nie zabiera wiele czasu, a efekty mogą być zaskakujące. Ważna jest chęć do zmian i systematyczność. Ta niewielkich rozmiarów, bardzo ładnie wydana książka zagości w mojej kuchni na dłużej. Czy znajdzie też miejsce u was?

• Kulinarne
  • Książki kucharskie
  • Przepisy

Dodaj cytat z książki Jak zamieszać w swoim życiu, czyli koktajle dla zdrowia i urody