Jak zamieszać w swoim życiu, czyli koktajle dla zdrowia i urody

Wydawnictwo: Zwierciadło
koktajle, zdrowie, uroda, witaminy, poradnik
poradniki
Teije

Od kilku lat na świecie zapanowała prawdziwa moda na koktajle – z owoców, warzyw, ziół i zbóż. Czy w Twojej diecie brakuje owoców i warzyw? Jesz w pośpiechu? Czy odżywiasz się racjonalnie? A może pragniesz schudnąć? Podkręcić metabolizm? Wygrać ze stresem? Jeśli tak, ta książka jest właśnie dla Ciebie! Koktajle dodają energii, dostarczają składników odżywczych, można je tworzyć z ulubionych...

Koktajle dodają energii, dostarczają składników odżywczych, można je tworzyć z ulubionych składników na wiele sposobów.

Zamieszczone w tej książce przepisy pozwalają cieszyć się wspaniałym smakiem oraz doskonałym, odżywczym działaniem najróżniejszych owoców i warzyw. Smaczne, niewymagające dużych nakładów energii czy finansów, dostarczające konkretnych składników do naszej diety - wszystkie zalety koktajli zostały ujęte w łatwe do przygotowania przepisy.

źródło opisu: http://www.empik.com/jak-zamieszac-w-swoim-zyciu-c...(?)

źródło okładki: http://ecsmedia.pl/c/jak-zamieszac-w-swoim-zyciu-c...»

megi2307 | 2018-10-23
Przeczytana: 2016 rok

Fantastyczna pozycja! (wszystkie 3 tomy są równie dobre)
Pięknie przejrzyście wydana. Śliczne fotografie.
Same przepisy są bardzo proste, składniki dostępne w Polsce bez problemu - fakt, ze nie zawsze w pierwszym lepszym hipermarkecie tylko w sklepach ze zdrową żywnością ale są. Poza tym kiedy zwiększamy swoją świadomość żywieniową to i miejsce zakupów również wybieramy rozważniej.
Na pewno nie wszystkie połączenia smakowe podpasują każdemu ale to juz kwestia gustu ale też stopnia zaawansowania w temacie zdrowego odżywiania. Na początek pewnie sprawdzą się raczej owocowe koktajle, później zaczynają smakować te bardziej wyrafinowane :D
Przy każdym przepisie króciutki opis właściwości prozdrowotnych składników.
Nic tylko mieszać i pić!

kocham_cie | 2016-03-30
Na półkach: Przeczytane, 2016

Od jakiegoś czasu zostałam szczęśliwą posiadaczką blendera, a co za tym idzie otworzyła się przede mną cała gama możliwości kulinarnych jakie daje przygotowywanie koktajli. W obydwu książkach można znaleźć dużo ciekawych pomysłów na miksy owocowe, warzywne, mleczne, mieszane. Na słodko i na wytrawnie. Myślę że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Przepisy podzielone są tematycznie, wykonane z ogólnodostępnych i znanych produktów i są generalnie proste, choć do niektórych potrzebna jest jeszcze sokowirówka której nie mam. Ale nie szkodzi :) Zdecydowanie polecam, choćby jako inspiracja dla własnych miksów. >>> o tej i innych książkach można przeczytać na mojej stronie http://kochamciemojezycie.blogspot.com/<<<

dzolana | 2016-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2016

To czego szukałam: ciekawe, stosunkowo proste przepisy dla każdego. Polecam tym, którym klasyczny sok z jabłka i marchwi się znudził, a zamiast tego pragną trochę poeksperymentować np. z ogórkiem i selerem naciowym! Dodatkowy plus za przyjemne dla oka wydanie.

Meggie | 2015-12-13

Każda osoba jest inna, lecz zazwyczaj chciałoby się coś w swoim wyglądzie, czy sposobie odżywiania zmienić. Już niebawem przyjdzie czas na postanowienia noworoczne, a książka ta może pomóc w realizacji niektórych z nich. Głównie tych związanych z poprawieniem swojego wyglądu oraz samopoczucia. Jest to możliwe poprzez wprowadzenie do jadłospisu zdrowych i smacznych koktajli.

Katarzyna Błażejewska jest dietetykiem klinicznym oraz właścicielką studia dietetyki. Zachęca pacjentów do zmiany niektórych nawyków żywieniowych i wprowadzenie do codziennego żywienia naturalnych, sezonowych produktów. Uważa, że bardzo duże znaczenie mają proporcje, a przy odpowiednim ich zbilansowaniu można jeść niemal wszystko.

W książce znajdziecie dziesięć rozdziałów stanowiących zbiory tygodniowych przepisów na koktajle związane z osiągnięciem konkretnych celów. Wykorzystując odpowiednie kompozycje składników dostarczających do organizmu witamin i przeciwutleniaczy, można pozytywnie wpłynąć na jego...