Jak zamieszać w swoim życiu, czyli koktajle dla zdrowia i urody

Okładka książki Jak zamieszać w swoim życiu, czyli koktajle dla zdrowia i urody Katarzyna Błażejewska
Okładka książki Jak zamieszać w swoim życiu, czyli koktajle dla zdrowia i urody
Katarzyna Błażejewska Wydawnictwo: Zwierciadło poradniki
poradniki
Zwierciadło
2015-03-25
2015-03-25
koktajle zdrowie uroda witaminy poradnik

Okładka książki Kuchnia dla biegaczy. Siła z roślin Violetta Domaradzka, Damian Parol, Robert Zakrzewski
Kuchnia dla bi... Violetta Domaradzka...
Okładka książki Ryby są super Karol Okrasa, Dorota Wellman
Ryby są super Karol Okrasa, Dorot...
Okładka książki Mała wielka uczta Michał Stępień, Paulina Stępień
Mała wielka uczta Michał Stępień, Pau...

Fantastyczna pozycja! (wszystkie 3 tomy są równie dobre)
Pięknie przejrzyście wydana. Śliczne fotografie.
Same przepisy są bardzo proste, składniki dostępne w Polsce bez problemu - fakt, ze nie zawsze w pierwszym lepszym hipermarkecie tylko w sklepach ze zdrową żywnością ale są. Poza tym kiedy zwiększamy swoją świadomość żywieniową to i miejsce zakupów również wybieramy rozważniej.
Na pewno nie wszystkie połączenia smakowe podpasują każdemu ale to juz kwestia gustu ale też stopnia zaawansowania w temacie zdrowego odżywiania. Na początek pewnie sprawdzą się raczej owocowe koktajle, później zaczynają smakować te bardziej wyrafinowane :D
Przy każdym przepisie króciutki opis właściwości prozdrowotnych składników.
Nic tylko mieszać i pić!

Fantastyczna pozycja! (wszystkie 3 tomy są równie dobre)
Pięknie przejrzyście wydana. Śliczne fotografie.

Od jakiegoś czasu zostałam szczęśliwą posiadaczką blendera, a co za tym idzie otworzyła się przede mną cała gama możliwości kulinarnych jakie daje przygotowywanie koktajli. W obydwu książkach można znaleźć dużo ciekawych pomysłów na miksy owocowe, warzywne, mleczne, mieszane. Na słodko i na wytrawnie. Myślę że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Przepisy podzielone są tematycznie, wykonane z ogólnodostępnych i znanych produktów i są generalnie proste, choć do niektórych potrzebna jest jeszcze sokowirówka której nie mam. Ale nie szkodzi :) Zdecydowanie polecam, choćby jako inspiracja dla własnych miksów. >>> o tej i innych książkach można przeczytać na mojej stronie http://kochamciemojezycie.blogspot.com/<<<

Przepisy podzielone są...

To czego szukałam: ciekawe, stosunkowo proste przepisy dla każdego. Polecam tym, którym klasyczny sok z jabłka i marchwi się znudził, a zamiast tego pragną trochę poeksperymentować np. z ogórkiem i selerem naciowym! Dodatkowy plus za przyjemne dla oka wydanie.

Każda osoba jest inna, lecz zazwyczaj chciałoby się coś w swoim wyglądzie, czy sposobie odżywiania zmienić. Już niebawem przyjdzie czas na postanowienia noworoczne, a książka ta może pomóc w realizacji niektórych z nich. Głównie tych związanych z poprawieniem swojego wyglądu oraz samopoczucia. Jest to możliwe poprzez wprowadzenie do jadłospisu zdrowych i smacznych koktajli.

Katarzyna Błażejewska jest dietetykiem klinicznym oraz właścicielką studia dietetyki. Zachęca pacjentów do zmiany niektórych nawyków żywieniowych i wprowadzenie do codziennego żywienia naturalnych, sezonowych produktów. Uważa, że bardzo duże znaczenie mają proporcje, a przy odpowiednim ich zbilansowaniu można jeść niemal wszystko.

W książce znajdziecie dziesięć rozdziałów stanowiących zbiory tygodniowych przepisów na koktajle związane z osiągnięciem konkretnych celów. Wykorzystując odpowiednie kompozycje składników dostarczających do organizmu witamin i przeciwutleniaczy, można pozytywnie wpłynąć na jego funkcjonowanie i krok po kroku dążyć do określonych efektów. Tygodniowe programy to: detoks, piękna cera, przyspieszony metabolizm, odporność, bystry umysł, uspokojenie, witalność i regeneracja, zdrowy brzuch, letnie nawilżenie oraz zimowe rozgrzanie. Musicie przyznać, że wybór jest dosyć duży i może się przydać, szczególnie po świętach.

Wstęp do poszczególnych rozdziałów zawiera informacje ułatwiające zrozumienie funkcjonowanie organizmu w obszarze, w którym planowana jest zmiana oraz wskazówki i objaśnienie efektów, które dzięki zmianom nawyków można osiągnąć. Rozdziały są bogato ilustrowane i zawierają dokładne przepisy. Znajduje się w nich także lista wszystkich potrzebnych produktów do przygotowania koktajli na cały tydzień. Napoje w każdym rozdziale są zróżnicowane zarówno pod kątem wyglądu, jak i smaku. Rozpięta jest też gama składników do ich przygotowania. Część z nich jest w zimie mniej dostępna lub bardziej kosztowna, lecz zawsze można sięgnąć do mrożonych zapasów, jeśli się je posiada, lub dany koktajl pozostawić na inną porę roku, zastępując go innym. W publikacji znajdziecie wiele przepisów, ale jak je połączycie i zaplanujecie zależy tylko od was.

W każdym momencie warto rozważyć zmiany w sposobie odżywania, by poczuć się lepiej we własnej skórze i przede wszystkim pozytywnie wpłynąć na zdrowie. Każda nawet drobna zmiana może być początkiem czegoś nowego, więc nie pozostaje nic innego, niż sięgnąć po tę ciekawą publikację. Wypróbowałam kilka koktajli i myślę, że na dłużej zagoszczą w moim jadłospisie, a przede mną jeszcze wiele równie interesujących receptur.

„Jak zamieszać w swoim życiu, czyli koktajle dla zdrowia i urody” to ciekawa propozycja wprowadzenia zmian w dotychczasowym sposobie żywienia lub też urozmaicenia diety o pożywne i wspomagające prawidłowe funkcjonowanie organizmu koktajle. Ich przygotowanie nie zabiera wiele czasu, a efekty mogą być zaskakujące. Ważna jest chęć do zmian i systematyczność. Ta niewielkich rozmiarów, bardzo ładnie wydana książka zagości w mojej kuchni na dłużej. Czy znajdzie też miejsce u was?

• Kulinarne
  • Książki kucharskie
  • Przepisy

Dodaj cytat z książki Jak zamieszać w swoim życiu, czyli koktajle dla zdrowia i urody