Secret Fire

Avon
1987-12-01
1987-12-01
romans porwanie rosjanie

Cudowny, wzruszający romans historyczny, a w nim, wszystko czego można oczekiwać od tego typu książki. Ona - inteligentna i zadziorna angielska Lady, On jest rosyjskim księciem o porywczym charakterze, a między nimi iskrzy cały czas. Czyta się szybko i jednym tchem, polecam szczerze.

Stare dobre romanse z lat 80 i 90 ubiegłego wieku :-)
Wyszperałam tą książkę niedawno , zupełnie przypadkowo.
Czytając na goodereads opinie , zastanawiałam się , czy warta zainteresowania ?
Secret Fire , to pozycja , umieszczona w rankingu bodice rippers goodreads tzw "bohaterowie " ciemnej strony , ale poczytałam komentarz goodesreades ,że pomyłkowo umieszczono na niej romanse Johanna Lindsey i Lisa Kleypas i uznałam ,że może nie będzie tak źle. I nie było...
Za to było ( jak dla mnie ) baśniowo i zabawnie ;-)
Historia typowa dla romansu historycznego i niemożliwa w prawdziwym życiu oczywiście :-) Tyle , że takie są najsmaczniejsze kąski do zapoznania się ;-)
On , Dymitr Aleksndrow , rosyjski książę , playboy całą "gębą". Oczywiście wysoki i barczysty blondyn (słowiańska uroda i słowiańska krew :-) z raptownym temperamentem, z armią służby czyli ludzi poddanych (niewolników w zasadzie) gotowych spełnić każdy kaprys Pana.
Rozpuszczony przez kobiety , jak " dziadowski bicz". Jedno spojrzenie i już ( słowa z książki) topniały ha ha przed nim , jak kałuża wody.
Nie musiał dam zaciągać do łoża ( prędzej z niego wypychać) biegły , jak po sznurku na pstryknięcie palcami.
Ona ,Lady Katherine , z szacownej angielskiej arystokracji ( tzw angielska róża) , równa pochodzeniem z rosyjskim księciem. Panna , energiczna , zarządzająca domem ojca , ciesząca się autorytetem zarówno wśród służby , jak i rodziny. Troszeczkę jędzowata , z raptownym także temperamentem :-)
Losy tych bohaterów ( na skutek zbiegu okoliczności ) , splatają się na londyńskiej ulicy. Książę życzy sobie pannę na wieczór i wybór pada na maleńką ,energiczną pokojówkę , zauważa ją z okna powozu.
Sługa , chcąc zadowolić Pana , oferuje dziewczynie pieniądze , bajeczną sumę za jedną noc ! I tu... spotyka się z odmową ( niesłychane nie ? ha ha ).
Pan każe , sługa musi ! Co pozostaje? Porwać pannę i dostarczyć księciu. Koniec problemu? O nie , problem dla księcia Miti , z maleńką , pyskatą Lady Katerine dopiero się zaczął :-)
Zabawne dialogi , szczególnie cięte riposty porwanej Lady , nie pozostającej dłużną , aroganckiemu księciu .
Bawiłam się przednio odkrywając całą historię. Jak dla mnie , nawet troszkę za krótka , chętnie byłabym obserwatorem ich sporów i rozterek znacznie dłużej ;-)

Stare dobre romanse z lat 80 i 90 ubiegłego wieku :-)
Wyszperałam tą książkę niedawno , zupełnie przypadkowo.
Czytając na goodereads opinie , zastanawiałam się , czy warta zainteresowania ?

• Romans historyczny
  • Nowe romanse