Przedsiębiorstwo Holocaust

Okładka książki Przedsiębiorstwo Holocaust Norman Gary Finkelstein
Okładka książki Przedsiębiorstwo Holocaust
Norman Gary Finkelstein Wydawnictwo: Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Holocaust Industry: Reflections on the Exploitation of Jewish Suffering
Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski
2018-01-01
2001-01-01
historia Holocaust manipulacja polityka Żydzi

Gdyby autorem tej książki była osoba "z zewnątrz", albo nie daj Boże Polak - mimo wielu, potwierdzonych przypisami faktów - prawdopodobnie przypięta zostałaby mu łatka antysemity.
Autorem jest jednak Żyd, którego rodzice, w czasie wojny znajdowali się w warszawskim getcie. Nie jest to oczywiście książka podważająca w jakiś sposób istnienie, czy zbrodnie Holocaustu. Finkelstein dokonuje jednak rozróżnienia: był jeden Holocaust - prawdziwy, faktyczny, z milionami ofiar i drugi, pisany mała literą, holocaust, który został stworzony na potrzeby wyciągania kasy od państw i ich obywateli.
Przy tej okazji ciekawa uwaga. Słowa "hucpa" nie przypadkiem jest żydowski wynalazkiem.
Finkelstein pokazuje jak owa tragedia została - a nawet w dalszym ciągu jest -wykorzystana do robienia kasy i do jak cynicznych sposobów uciekają się niektórzy Żydzi, którzy uznali, że jeżeli jest możliwość, to czemu z okazji nie skorzystać. Jest to też przykład jakim orężem w dzisiejszym świecie jest przemoc symboliczna. Wystarczy komuś przyczepić łatkę (zbrodniarza, współsprawcy, osoby obojętnej wobec zbrodni) i na tej tylko podstawię, bez udokumentowanych dowodów można z niemalże każdego uczynić winnego. Niektóre przykłady cynizmu robią wrażenie. Kosiński (uratowany przez polską rodzinę),czy Żyd Wilkomirski, który wojnę spędził w Szwajcarii,a mimo to uznał, że trauma jaką przeżył wiedząc, co dzieje się z jego rodakami, upoważnia go do roszczeń finansowych.
Oczywiście w Polsce raczej rzadko (dlaczego? nie wiem, ale się domyślam )przywoływana w publicznym dyskursie, bo i wydana przez wydawnictwo raczej niszowe.

JEDNA Z TYCH, KTÓRĄ NALEŻY PRZECZYTAĆ
Norman Finkelstein "Przedsiębiorstwo holokaust".
Zakupu dokonałem jakieś 22/3 lata temu, gdy była gromem z jasnego nieba. Jeszcze pobrzmiewały echa odszkodowań jakie wypłaciły szwajcarskie banki za obrót niemieckim złotem w czasie wojny oraz przetrzymywanie pieniędzy na kontach zagazowanych Żydów. Z niewytłumaczalnych powodów książkę odłożyłem na półkę, co jakiś czas obiecując sobie, że muszę ją przeczytać. W międzyczasie pewne wydarzenia, obserwacje, komentarze znanych i nieznanych oraz własne przemyślenia zaczęły mi się układać w całość. Kulminacją była sprawa JUST 447 oraz osobista polemika z pewnym żydowskim portalem. Wreszcie przyszedł czas na lekturę. Moje spostrzeżenia i domysły zostały uporządkowane oraz w znacznym stopniu uzupełnione. Dzisiaj zastanawiam się tylko nad jednym: jako Polska już płacimy, czy jeszcze nie?
Autor najpierw tworzy tło historyczne, a potem ukazuje problem. Wszystko poparte przypisani i wyjaśnieniami. Książka może być wstępem do dalszych badań tematu. Polecam.

JEDNA Z TYCH, KTÓRĄ NALEŻY PRZECZYTAĆ
Norman Finkelstein "Przedsiębiorstwo holokaust".

Jedna z ciekawszych pozycji dotyczących oszustw związanych z Holocaustem.

Jedna z ciekawszych pozycji dotyczących oszustw związanych z Holocaustem.

Klasyczna pozycja o funkcjonowaniu potężnej maszyny do lobbingu i pozyskiwania pieniędzy z restytucji po Shoah. Perspektywa Finkelsteina, zaprawionego w dwumyśleniu dawnego maoistycznego radykała, dziecka ocalałych z holocaustu jest szczera i bezkompromisowa. Autor na własnej skórze odczuł wpływy machiny o której pisał pozostając do dziś ofiarą kłamliwych pomówień oraz persona non grata w amerykańskim "polite society".
Polski akcent stanowi podsumowanie kariery Jerzego Kosińskiego - hochsztaplera zagłady, oszusta i plagiatora, który do czasu kompletnej kompromitacji i samobójczej śmierci stanowił bożyszcze na salonach zachodniej inteligencji.

[...]
Pod świętoszkowatym płaszczykiem troski o „znajdujące się w potrzebie ofiary holokaustu”, „przedsiębiorstwo holokaust” dąży do wyłudzenia miliardów dolarów od i tak zubożałych państw tego regionu. (...) „Przedsiębiorstwo holokaust” uzurpuje sobie rolę wyłącznego prawowitego spadkobiercy wszystkich komunalnych i prywatnych majątków tych, którzy zginęli w czasie hitlerowskiego holokaustu. „Ustaliliśmy z rządem Izraela, że nie posiadające spadkobierców mienie powinno przypaść Światowej Organizacji d/s Restytucji Żydowskiego Mienia”
- powiedział Edgar Bronfman kongresowej Komisji Bankowości.
[...]
Jakąż to zagmatwaną siec pleciemy, gdy zaczniemy oszukiwać.
Sir Walter Scott

POLECAM !

[...]

Zawsze wiedziałem, że żydki = mafia chazarska robią na Nas biznes. Nie obrażajmy prawdziwych Żydów. Morawiecki, Kaczyński lubią ✡️💰 Ty śpij i płać ...

Ciekawe fakty, warto wiedzieć od kiedy i na czym komu zaczęło zależeć aby "przedsiębiorstwo" ruszyło pełną parą.

Drodzy Przyjaciele.

Dziś postanowiłem zaprezentować wam ponownie zaprezentować książkę Pana prof. Normana G. Finkelsteina. Pt: "Przedsiębiorstwo Holokaust". W Polsce wydało to wyd. Antyk.

Dlaczego postanowiłem ponownie tą pozycję wrzucić?

Ano dlatego, że jest dość istotna i bardzo ważna w odkłamaniu naszej historii.

O Autorze

Prof. Norman G. Filkelstein jest specjalistą od spraw izraelsko - palestyńskich, ale nie tylko jest także potomkiem ludzi, którzy Holokaust naprawdę przeżyli.

O Książce.

Autor w książce bardzo dokładnie opisuje jak powstawało i jak działa przedsiębiorstwo holokaust. Książka składa się tylko z 3 rozdziałów, ale moim zdaniem warto tą pozycję przeczytać od przedmów i to z przypisami, a skończyć na zakończeniach. Dlaczego? Ano dlatego, że autor pokazuje np. Wały nie tylko finansowe jakie opisywane przedsiębiorstwo potrafiło przykryć w USA. Jak za pomocą amerykańskiej administracji przemysł holokaustu potrafił wyłudzić pieniądze od Szwajcarii oraz innych krajów w Europie. Autor pokazał także jak są traktowani ocaleni z Holokaustu itd.

Podsumowanie.

Kiedy pierwszy raz zapoznałem się z pozycją autorstwa prof. Finkelsteina szczęka mi opadła. Sądzę, że autor jako, że jest Żydem, jak już napisałem potomkiem ludzi, co Holokaust przeżyli, nie musiał w nic "upiększać, koloryzować". Tak samo uczynił R. Polański w "Pianiście". Na koniec postawię pytanie:

Czy warto tą pozycję przeczytać?

Tak. Uważam, że każdy powinien się z tą książką zapoznać. Ta pozycja musi się znaleźć w biblioteczce każdego człowieka nie tylko w Polsce, ale na całej matulce - Ziemi.

Kochani. Życzę wam udanego tygodnia. Pozdrawiam was ciepło i serdecznie.

#bookstagram #bookstagrampl #książka #książki #book #books #booklover #bookstagrammer #bookphotography #polishboy #polish #mylife #polska #bookaholic #bookstagrampolska #bookworm #bookpolish #polscypisarze #polskaksiążka #historia #history #domowabiblioteczka #homelibrary #polskibookstagram #patriotyzm #polskość #historiapolski #prawicowyinstagram #przedsiębiorstwoholokaust #żydzi

Moje społecznościówki:

Drodzy Przyjaciele.

Dlaczego postanowiłem ponownie tą pozycję wrzucić?

Ano dlatego, że jest dość istotna i bardzo ważna w odkłamaniu naszej historii.

O Autorze

Prof. Norman G. Filkelstein jest...

Autor - żyd, pokasuje jak działają jego współwyznawcy aby wyłudzić miliardowe odszkodowania za II WŚ...Z innymi się udało...teraz czas na Polskę....
W książce opisany jest schemat działania i wyłudzania pieniędzy przez organizacje żydowskie ukierunkowane tylko i wyłącznie na zysk...

Szokująca książka podparta licznymi materiałami źródłowymi, które w zdecydowanie inny sposób rzucają światło na finansową część Holocaustu.
W praktyce o argumencie siły amerykańskich środowisk żydowskich przekonali się boleśnie m.in Szwajcarzy, następnie Niemcy, a teraz przekonuje się też Polska.
Bez względu na poglądy polityczne, czy też religijne naprawdę warto zaznajomić się z tą pozycją!

• Do kupienia
  • Kindle