Imperium Sodomy

Okładka książki Imperium Sodomy Paweł Lisicki
Okładka książki Imperium Sodomy
Paweł Lisicki Wydawnictwo: Fronda publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Imperium Sodomy i jego sojusznicy. Szkice na temat upadku cywilizacji zachodniej z nutką optymizmu mimo wszystko
Fronda
2023-06-23
2023-06-23
Paweł Lisicki

Okładka książki Rozmowy jerozolimskie. Dlaczego zginął Mesjasz? Waldemar Chrostowski, Paweł Lisicki
Rozmowy jerozo... Waldemar Chrostowsk...
Okładka książki Świat i Kościół w kryzysie Grzegorz Górny, Krystian Kratiuk, Paweł Lisicki
Świat i Kośció... Grzegorz Górny, Kry...

Zawarte w tej pozycji tezy są tak absurdalne, że nawet próba przebrnięcia przez pierwszy rozdział była wyzwaniem.

Autor w swoim "dziele" stawia sobie za cel obnażenie rzekomych wpływów środowisk związanych z LGBT, których celem jest według niego zniszczenie współczesnej cywilizacji ukształtowanej przez chrześcijaństwo.
Niestety, cały tekst opiera się na przekonaniu, że wszelkie idee promujące równość, tolerancję i akceptację są zagrożeniem dla wartości chrześcijańskich. Lisicki nie tylko przedstawia te środowiska jako niebezpieczne i niemoralne, ale również podaje w wątpliwość intencje biskupów i teologów, którzy próbują wykazać, że Biblia nie potępia homoseksualizmu.
Styl pisarski autora jest pełen uprzedzeń i stereotypów. W swojej narracji Lisicki przedstawia tę walkę z "imperium sodomy" jako jedynie negatywną i destrukcyjną siłę, bez żadnej analizy czy próby zrozumienia innych punktów widzenia. Brak mu wrażliwości na potrzeby mniejszości seksualnych oraz innych grup społecznych, które stawiane są przez niego w roli oskarżonych.
Kolejnym problemem jest sposób, w jaki autor porusza tematy związane z aborcją, eutanazją, profanacją i "przyzwoleniem na profanacje wiary". Książka podejmuje te ważne i trudne tematy, ale brakuje im głębszej analizy i szerszego spojrzenia. Zamiast tego, autor skupia się na potępianiu tych kwestii bez próby zrozumienia różnych perspektyw i argumentów.
Analiza chrześcijaństwa, którą autor przeprowadza, jest również bardzo jednostronna. Przedstawia tylko jeden punkt widzenia, ignorując różnorodność i pluralizm w obrębie tej religii.
Ogólnie rzecz biorąc, "Imperium Sodomy" to książka, która nie spełnia standardów rzetelności i obiektywizmu. Zamiast tego, autor ukazuje swoje uprzedzenia i jednostronne spojrzenie na tematy związane z LGBTQ+ oraz postępowym chrześcijaństwem. Polecam omijać tę książkę i szukać bardziej zrównoważonych i uwzględniających różnorodność źródeł informacji, które pomogą nam lepiej zrozumieć współczesne wyzwania społeczne.

Wspaniała książka. Autor Paweł Lisicki obnaża brutalną prawdę o środowiskach, które małymi krokami chcą zniszczyć naszą współczesną cywilizacje ukształtowaną przez chrześcijaństwo. Doskonale opisane wpływy środowisk związanych z LGBT - wśród których również znajdują się niestety biskupi oraz teologowie, próbujący dowieść, że Biblia nie potępia homoseksualizmu.
Poza tym opisane wątki dot. aborcji, eutanazji, profanacji i przyzwolenia na profanacje wiary oraz głęboka analiza gdzie jest i gdzie być powinno chrześcijaństwo. Autor dogłębnie przybliża nam również obecny pontyfikat Franciszka, a także nawiązuje do współczesnych wydarzeń na świecie.

Poza tym...

Książka stanowi zbiór felietonów/esei w których autor podejmuje ostrą polemikę z freudyzmem. Lisicki staje w obronie tego co wyższe w człowieku. Największym argumentem na rzecz katolickiego systemu moralnego jest fakt, że każdy człowiek może żyć w zgodzie z prawem naturalnym. A jeżeli może, to dlaczego Freud twierdzi, że fundamentem człowieczeństwa jest pożądanie? Dla mnie fundamentem jest Bóg, odejście od niego odbiera mi godność i miłość samego siebie.

Sądząc z tego. co dostępne za darmo, znów wrzucanie do jednego worka spraw z różnych parafii, czyż mogło by być inaczej ?

Treść książki powinien autor skonsultować z seksuologiem. A sam powinien udać się do psychiatry . . .

• Przeczytane od czerwca 2017
  • Nauki społeczne