Dżihad i samozagłada Zachodu

Fabryka Słów
2015-06-19
2015-06-19
reportaż islam

Bardzo przystępnie i prostolinijnie napisana książka. I co ważne dotycząca arcyważnego tematu - ocalenia naszej cywilizacji. Czuję wdzięczność do autora, że miał odwagę napisać o tym temacie. Co ciekawe i smutne zarazem - narazić bardziej mógł się ludziom Kościoła Katolickiego niż wyznawcom proroka.
Gorąco polecam wszystkim katolikom wstydzącym się swojej historii.

Gorąco polecam wszystkim katolikom wstydzącym się swojej historii.

Bardzo ciekawa książka. Szczególnie dla tych, dla których jest pierwszą pozycją dotyczącą zagrożenia Europy i jej wartości przez Islam. Dla tych, którzy choć trochę zapoznali się z tym tematem i dodatkowo jeszcze czytali prace poświęcone nieścisłościom w Piśmie Świętym, lektura może polegać na punktowaniu błędów, nieścisłości i tendencyjności zawartych w pracy Lisickiego. Fajnie jest na przykład poczytać, że istnieją badania, wedle których brak jest jakichkolwiek dowodów na istnienie Mahometa... zwłaszcza jeśli się zetknęło z opiniami (chyba również popartymi badaniami), mówiącymi to samo o Jezusie z Nazaretu. Ciekawie się czyta o ewentualnych błędach w Koranie powstałych w trakcie redakcji tekstu, który pierwotnie przekazywany był ustnie, jeśli ma się w planach lekturę książki traktującej o tym samym w odniesieniu do Biblii.
No i jeszcze ta tęsknota za czasami, kiedy chrześcijanie (mówię: chrześcijanie, myślę: katolicy - bo tak mniej więcej to wygląda u Lisickiego) wyrzynali muzułmanów, co było słuszne i sprawiedliwe i żal, że teraz nie dość, że tego nie robią, to jeszcze pozwalają się wyrzynać wyznawcom Proroka.
Nie wiem czy autor "Dżihadu" czytał powieść M. Houellebecqa "Soumission" w oryginale czy w polskim tłumaczeniu, jednak nawet jeśli to pierwsze, to skoro została ona wydana w Polsce pod tytułem:"Uległość" wypadałoby podawać ten tytuł albo tylko oryginalny, a nie pisać o powieści Houellebecqa "Poddanie". Takowa bowiem się w Polsce nie ukazała.

Rzetelna analiza wzajemnej relacji chrześcijaństwa i islamu na przestrzeni wieków. Pozwala doskonale zrozumieć jaką drogę przeszedł Kościół od czasów kiedy uznawał konieczność walki z islamem do czasów współczesnych opartych na dialogu międzyreligijnym i akceptacji dla równouprawnienia obu religii wyznawanej przez Kościół posoborowy.

Całkiem błyskotliwe. Zwłaszcza przybliżenie całej historii stojącej za islamem i jego doktryną. Początki, w której skupiał się głównie na historii kościoła i jego słabości raczej nudne i powtarzalne.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wnikliwe obserwacje i ciekawy komentarz do bieżącej sytuacji społecznej.

Wnikliwe obserwacje i ciekawy komentarz do bieżącej sytuacji społecznej.

Lubię Lisickiego. Człowiek z niezależną myślą i wielką wiedzą. Można się więc dużo od niego dowiedzieć, poobserwować jego przemyślenia. Tematyka książki poważna, dla mnie osobiście ciekawa. Alarm dla Europy.

Książka oparta na uprzedzeniach.

Książka oparta na uprzedzeniach.

Znakomita

Znakomita