Siła emocji. Potęga umysłu

Okładka książki Siła emocji. Potęga umysłu praca zbiorowa
Okładka książki Siła emocji. Potęga umysłu
praca zbiorowa Wydawnictwo: Burda Publishing Polska reportaż
128 str. 2 godz. 8 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Burda Publishing Polska
Data wydania:
2014-07-16
Data 1. wyd. pol.:
2014-07-16
Liczba stron:
128
Czas czytania
2 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377786208
Średnia ocen

6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
24 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
381
380

Na półkach:

Siła emocji. Potęga umysłu (2014)

Na książeczkę składa się 17 popularnonaukowych artykułów z pogranicza psychologii, medycyny i socjologii, których tematami są: empatia (w zasadzie jej brak, skutkujący gotowością do zbrodni); rola ojca w życiu chłopca; narcyzm w XXI wieku; stany depresyjne popularnych komików (tekst był pisany kiedy Robin Williams był jeszcze wśród żywych, a już było z nim krucho); zadowolenie z życia w obliczu dużej wygranej finansowej; doświadczanie szczęścia; kondycja duszy a stan zdrowia; pierwsze doświadczenia seksualne i magia pierwszych doświadczeń w ogóle; źródłach agresji i jej sens; harmonia w związku; wczesne relacje z matka a nasze funkcjonowanie w dorosłym życiu; czy wybranek serca przypomina ojca, czy żona musi przypominać matkę; odczytywanie intencji innych ludzi (dogadywanie się); rola twórczej ekspresji, sztuki, w prawidłowym rozwoju umysłu; empatia i altruizm które potrafią wpędzić w depresję i spore kłopoty z sąsiadami; mentalność Japończyków (przez pryzmat wielkiego tsunami z 2011 i awarii elektrowni w prefekturze Fukushima); wyimaginowani towarzysze dziecięcych zabaw (patrz: seria „Calvin i Hobbes”).

Teksty w większości są napisane zgrabnie, z wyczuciem, tylko miejscami można natknąć się na pewne usterki. Część aż prosi się o rozbudowanie. Niekiedy bardziej niż na psychologii, mechanizmach myślenia – skupiają się na chemii organizmu. Ale to też jest ciekawe.
W tomie pada szereg bardzo mądrych myśli, niezwykle trafnych w swej prostocie i wnikliwości, które jednym pozwolą lepiej odnaleźć się w życiu, zrozumieć siebie, a drugich utwierdzą w pewnych domysłach. Interesujące.

Jak w przypadku innych tomów, i tu nie podano ani numeru z jakiego zaczerpnięto dany artykuł, ani nawet daty publikacji. A szkoda, bo kiedy mowa o aktualnych badaniach, czytelnik nie wie o jaki rok idzie. Może się jedynie domyślać, że tekst powstał po wydarzeniu X, ale jeszcze przed Y. Przykładowo, w artykule Godlewskiego mowa jest o tym że poszczególne klany Yakuzy mają na swoich siedzibach emblematy organizacji. Tak było kiedyś – obecnie rząd wydał wojnę Yakuzie, i jeśli takie godło wisi, jego właściciele mogą spodziewać się pozwu z tytuły zastraszania... i się go już nie wywiesza. Jak wspomniano wyżej – Robin Williams dawno już gryzie piach. Odebrał sobie życie w roku publikacji książeczki. Tymczasem w tekście mowa jest, że zmaga się z prochami i depresją.

Str. 55 – literówka: oaz (oraz); str. 61 – jest Lady Punk, zamiast Lady Pank.

Siła emocji. Potęga umysłu (2014)

Na książeczkę składa się 17 popularnonaukowych artykułów z pogranicza psychologii, medycyny i socjologii, których tematami są: empatia (w zasadzie jej brak, skutkujący gotowością do zbrodni); rola ojca w życiu chłopca; narcyzm w XXI wieku; stany depresyjne popularnych komików (tekst był pisany kiedy Robin Williams był jeszcze wśród żywych,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
881
735

Na półkach: ,

Książka godna uwagi. Porusza dużo ciekawych tematów oraz jest napisana językiem zrozumiałym dla laika w tych tematach ( brak dużej ilości sformowań naukowych, a jeżeli się takie pojawiają - są wytłumaczone). Z całego serca polecam.

Książka godna uwagi. Porusza dużo ciekawych tematów oraz jest napisana językiem zrozumiałym dla laika w tych tematach ( brak dużej ilości sformowań naukowych, a jeżeli się takie pojawiają - są wytłumaczone). Z całego serca polecam.

Pokaż mimo to

avatar
16
9

Na półkach: ,

Powiem tak... jeśli ktoś interesuje się takimi tematami to niech sięgnie po coś lepszego. . co nieco można z tej książki wyciągnąć, ale jak dla mnie było tam za mało nowych informacji.

Powiem tak... jeśli ktoś interesuje się takimi tematami to niech sięgnie po coś lepszego. . co nieco można z tej książki wyciągnąć, ale jak dla mnie było tam za mało nowych informacji.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    31
  • Chcę przeczytać
    25
  • Posiadam
    17
  • Biblioteczka Focusa
    1
  • Virtualo
    1
  • Nauka i Przyroda
    1
  • Literatura faktu
    1
  • 2015
    1
  • 52 książki 2015
    1
  • Moje, przeczytane
    1

Cytaty

Więcej
praca zbiorowa Siła emocji. Potęga umysłu Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także