Mistrzowie zbrodni

Criminal Masterminds: Evil Geniuses of the Underworld
978-83-7670-216-2
literatura faktu
damian

W książce opisano historie 50 najbardziej bezlitosnych, przebiegłych i skutecznych przestępców wszech czasów, m.in.: rabusiów pokroju Anthony`ego Pino, który szczegółowo zaplanował napad na bank, nazwany później przestępstwem stulecia; potężnych baronów narkotykowych - takich, którzy jak Howard Marks stosowali coś w rodzaju kodeksu moralnego, i takich, jak bracia Arellano-Félix, którzy obywali się bez niego; charyzmatycznych zamachowców, którzy uderzyli w serce cywilizacji Zachodu - przywódców organizacji terrorystycznych, jak nieuchwytny przez dekadę Osama bin Laden, a także zatwardziałych samotników, jak Ted Kaczynski, powszechnie znany jako Unabomber1. Niektóre opowieści o mistrzach zbrodni obywają się bez ponurych akcentów, wywołując rozbawienie, inne zaś budzą niekłamane przerażenie. Zawsze jednak pojawia się refleksja, że zło bywa bardzo fotogeniczne, że potrafi uwodzić i fascynować.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/mistrzowie-zbrodni/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/mistrzowie-zbrodni/

Pablito Diaboliq | 2014-03-05

Zło od zawsze ciekawi ludzi, a zbrodniarze fascynują rosnąc do rangi celebrytów. W tej książce zebrano pięćdziesiąt historii osławionych przestępców. Przedstawiono tu sylwetki m.in. Jacka Shepparda, D.B. Coopera, Charlesa Mansona, braci Menendez, Ala Capone, Bonnie i Clyde, Johna Dillingera, Klausa Fuchsa, Osamy Bin Ladena, Teda Kaczyńskiego i wielu innych. Wachlarz osobistości dość szeroki, od złodziei, poprzez seryjnych morderców, szpiegów, czy terrorystów. Niestety wątki biograficzne są skąpe i zostały potraktowane dość pobieżnie, ale nie brakuje tu ciekawych anegdot i dobrych zdjęć. Całość wydana w przyjemnej oprawie graficznej. Jeśli kogoś interesuje taka tematyka, warto wzbogacić domową biblioteczkę o tę pozycję.

Lena | 2015-08-30

Książka pozwala nam sie doinformować kto kiedy i jak żył łamiąc wszelkie granice prawa . Ciekawe ponieważ opisane przypadki składają się 2,3 stron które w skrócie pokazując prywatne życie danej osoby , szajki lub zorganizowanej grupy oraz najważniejsze ich działania , zamiary i co sie z nim stało.Polecam.

EratoCzyta | 2016-01-22
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Książka jest zbiorem krótkich opisów 50 najsłynniejszych przestępców i ich wyczynów.
Jeśli ktoś lubi takie tematy to na pewno znajdzie tu kilka podstawowych informacji na temat: oszustów, rabusiów, terrorystów, szpiegów czy gangsterów.

Monika | 2014-07-12
Przeczytana: 08 lipca 2014

Wiele rozmaitych faktów na temat różnorodnych przestępców (podzieleni są na 9 tematycznych rozdziałów). Napisana prostym językiem. Niewątpliwy plus to fotografie niemal na każdej stronie - bywają nawet bardzo szokujące, jednak podnosi to wartość książki, wpływa na jej dokumentalny charakter oraz pozwala uświadomić sobie, że przedstawieni ludzie żyli/żyją wśród nas. Warto przeczytać (chociaż przy takiej ilości osób i różnorodnych opowieściach większość faktów jest ulotnych), a także posiadać - zawsze można wrócić do interesujący nas opowieści. Szczególnie polecana dla miłośników takich tematów.

lovestreetfashion | 2014-11-11

Krótki i zwięzły opis (celniej: zbiór) 50 największych przestępców wszech czasów - od oszustów przez zbrodniarzy. Mimo, że biografie wielu z nich opowiadają intrygujące historie... jak dla mnie życiorysy są bardzo skąpe i chaotyczne.

kaazkaa | 2015-11-07

Książka zawiera wachlarz krótkich historii dotyczących najsłynniejszych przestępców na świecie. Zostali przydzieleni do 9 kategorii m.in. szpiegów, zuchwalych złodziei, morderców czy gangsterów. Pozycja ciekawa choćby z powodu krótkich opisów losów życiowych owych przestępców. Czytelnik może wniknąć w prywatny świat osób łamiących prawo, mogąc przypuszczalnie poznać powody odejścia na ścieżkę zła. Książka napisana prostym językiem, wzbogacona autentycznymi zdjęciami. W sam raz dla fanów mrocznych klimatów.

Tynk | 2018-04-03
Adam | 2018-03-02