Ekscentrycy, pasjonaci, dziwacy. Poznać i zrozumieć człowieka.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Focus poleca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
ekscentrycy, pasjonaci, dziwacy, Focus
literatura faktu
i-am lulu

Nieustraszeni ryzykanci, poszukiwacze przygód, szaleni artyści, kontrowersyjni politycy, Bez ludzi, którzy odważyli się żyć inaczej niż wszyscy, ludzkość nie ruszyłaby z miejsca, a świat bez nich nie byłby tak kolorowy. Kim są ci, którzy całkowicie oddali się swojej pasji? Poświęcili życie dla szalonej idei? Żyją z dala od cywilizacji? Biją rekordy w dziwacznych dyscyplinach? Modlą się do...

Kim są ci, którzy całkowicie oddali się swojej pasji? Poświęcili życie dla szalonej idei? Żyją z dala od cywilizacji? Biją rekordy w dziwacznych dyscyplinach? Modlą się do własnych bogów? Goszczący na łamach miesięcznika „Focus” ekscentrycy są bohaterami tej książki, z której dowiecie się m.in.
– kto się modli do makaronu
– gdzie dziś żyją pustelnicy
– kim był prawdziwy Indiana Jones
– jak się gimnastykować w kosmosie
– co łączy wesołe miasteczko z salą tortur?

źródło opisu: wydanictwo G+J

źródło okładki: wydawnictwo G+J

kinkiet | 2016-03-10
Przeczytana: 10 marca 2016

Focus jak zwykle niezawodny. Uwielbiam wszystkie książki z tej serii i w planach mam przeczytanie wszystkich. Tę pochłonęłam w kilka dni, a tak "długo" z racji tego, iż nie mogłam pozwolić sobie na więcej czasu z "Ekscentrykami, pasjonatami, dziwakami".
Dzięki temu zbiorkowi artykułów dowiedziałam się zaskakujących rzeczy o astronautach, rollercoasterach, pierwowzorze Indiany Jonesa, osobach uprawiających wspinaczkę, chorych z rozszczepieniem osobowości itp. (o Salvadorze Dalim nie ma ani słowa :(). Kilka tematów wrzucono jakby na siłę by uzupełnić książkę do standardowej grubości około 170-180 str. Jednak wciąż są arcyciekawe ciekawe. Podsumowując szalenie ciekawa książka o ludziach nietuzinkowych.

NataliaJJ | 2018-06-07
Przeczytana: 30 maja 2018

Ciekawa lektura. Dużo ciekawostek o ludziach, ich ideach, wysiłku jaki włożyli by osiągnąć zamierzony cel.

Momentami można się zaśmiać z tych ekscentrycznych pomysłów, np. ubranko-mop dla dziecka bądź kościół Jedi, który o dziwo w Anglii ma o wiele więcej wiernych niż buddyzm czy judaizm.

Przyjemnie się czyta.

Polecam :)

Zielony | 2012-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2012

Czasami człowiek potrzebuje trochę oddechu. Trzeba zostawić na chwilkę te wszystkie fantastyczne światy, może się nie rozlecą. Może by tak olać kolejną wyprawę na niezbadaną planetę, w końcu badacze i tak ją odkryją (albo i nie, to zależy od autora). Może ta rodzinka mieszkająca w nawiedzonym domu poradzi sobie sama, bez pomocy czytelnika? Może po prostu czasami warto przeczytać coś o tym prawdziwym życiu, które nas otacza? Poznać ludzi, którzy istnieją naprawdę, a nie tylko same wymyślone postacie? Nie da się ukryć, że przy moim zainteresowaniu fantastyką książka "Ekscentrycy, Pasjonaci, Dziwacy" wygląda nieco dziwnie. Ale taka odskocznia czasami się przydaje.

No, dobrze, przyznam się. Poszukiwałem czegoś, co zapełni mój czas i uwagę do momentu odebrania wypłaty i pognania z nią do sklepu po pierwszy tom Wiedźmina :)

Niemniej jednak nie żałuję czasu spędzonego przy tej książce. Jest to kilkadziesiąt krótkich artykułów o ludziach, który robili w życiu coś niezwykłego. Wszystko...

Weronika | 2013-05-25
Przeczytana: 24 maja 2013