Gracze

Wydawnictwo: Kurhaus Publishing
9788393291908
literatura faktu
joly_fh

„Gracze” to biznesowa literatura faktu najwyższej próby - opowieść o paczce czterech przyjaciół z Wall Street. Mieli stać się bogaci i udowodnić, że tacy jak oni – bez wykształcenia finansowego – mogą dorównać konkurentom - bankierom po najlepszych amerykańskich uniwersytetach. Mieli stworzyć miejsce dla takich jak oni sami – głodnych sukcesu ludzi spoza branży – i mieli wygrać, ale nie kosztem sumienia. Tych czterech mężczyzn miało determinację, żeby odbudować markę Lehman Brothers, najstarszej firmy partnerskiej w Stanach Zjednoczonych. Przez prawie dekadę ciężko pracowali na sukces. Pod ich przewodnictwem Lehman Brothers zaczął rosnąć, znów stał się niezależny. Tyle, że po drodze coś poszło nie tak. Przyjaciele powoli zaczęli się zmieniać. W miarę wzrostu firmy, rosła też przepaść między tymi, którzy ją odbudowali. Aż 15 września 2008 roku wszystko nagle się rozpadło.

źródło opisu: http://www.kurhauspublishing.com/

źródło okładki: http://www.kurhauspublishing.com/

laurkasik | 2015-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Co do merytoryki nie mam zastrzeżeń.

Nie rozumiem tylko, dlaczego wydawnictwa wydają książki z coraz większą ilością błędów?!?!?! Data ataku na World Trade Centre 2011 zamiast 2001, powtarzające się słowa w zdaniach typu " się zrobiło się", na niektórych stronach nie wiadomo czemu nagle pojawiały się błędy w nazwiskach, imiona też często były błędne, złe końcówki w zdaniach przez które zdania traciły sens... Naprawdę takie literówki na każdej stronie są denerwujące i nasuwają refleksje, że książka była wydawana w pośpiechu bez jakiegokolwiek sprawdzenia...

Łukasz | 2015-11-15

To książka o ludziach zapatrzonych w siebie i swoją firmę, którzy nie znają granicy tego co można posiadać i zuchwale - nie bacząc na ryzyko, zadłużają firmę, a w ostateczności własny kraj. Sami mają się dobrze i utrzymują, że to nie była ich wina. Żałosne, że "zapomnieli skąd pochodzą" [cytat z książki].

Vicky Ward odkrywa przed czytelnikiem kulisy powstania i upadku banku Lehman Brothers. Początek jest piękny, a koniec żałosny. Pokazuje także na czym polega "strzyżenie" w slangu finansowym i że tak na prawdę na kryzysach zarabiają banki.

Przychodzi mi do głowy pytanie: jak to jest, że Ci którzy doprowadzili do tak wielkich manipulacji i strat pracują (lub żyją) sobie nieprzejmując się specjalnie o przyszłość, a dziura w finansach jaką utworzyli została załatana ze środków zwykłych obywateli odbijając się echem na całym świecie.

Rafał Wiktorzak | 2017-04-29
Mord | 2017-03-22