Motywy zbrodni. Metody działania agenta specjalnego FBI

Okładka książki Motywy zbrodni. Metody działania agenta specjalnego FBI John E. Douglas, Mark Olshaker
Okładka książki Motywy zbrodni. Metody działania agenta specjalnego FBI
2002-01-01
83-05-13231-5
kryminalistyka zbrodnia

Okładka książki Gdy dzwoni morderca John E. Douglas, Mark Olshaker
Gdy dzwoni mor... John E. Douglas, Ma...
Okładka książki Prawo i nieporządek. Spowiedź legendarnego profilera FBI John E. Douglas, Mark Olshaker
Prawo i niepor... John E. Douglas, Ma...
Okładka książki Jak powstaje morderca. Zagadki psychopatycznych umysłów John E. Douglas, Mark Olshaker
Jak powstaje m... John E. Douglas, Ma...
Okładka książki Obsesja. Wyprawa autora „Mindhuntera” w świat drapieżców seksualnych John E. Douglas, Mark Olshaker
Obsesja. Wypra... John E. Douglas, Ma...

Okładka książki Dzieciobójczynie Bogdan Lach, Przemysław Słowiński
Dzieciobójczynie Bogdan Lach, Przemy...
Okładka książki Trupia Farma. Sekrety legendarnego laboratorium sądowego Bill Bass, Jon Jefferson
Trupia Farma. ... Bill Bass, Jon Jeff...
Okładka książki Seryjni mordercy Arkadiusz Czerwiński, Kacper Gradoń
Seryjni mordercy Arkadiusz Czerwińsk...

Bardzo dobra, polecam. Nie krwawa, ale dosadna, dużo przypadków. Nie ma wodolejstwa, gwiazdorstwa, konkretnie opisane zbrodnie z punktu widzenia profilera. Wiarygodna, nazwisko autora mówi samo za siebie. Warto przeczytać.

Jeżeli ktoś lubi tematykę zbrodni i nie boi się brutalnych, czasem wręcz odrażających zbrodni to ta pozycja jest bardzo ciekawa. Przykłady zbrodni, działania ludzi odpowiedzialnych za profile tych że zbrodniarzy. Jest naprawdę ciekawie, nie można się nudzić mimo iż cała książka to praktycznie jedna wielka opowieść - opis.

Książka bardzo podobna do "Klubu koneserów zbrodni", którą to sobie niedawno przeczytałem. Różni je tylko nadany ton, pierwsza ma lekki sznyt Holmesowy, ta zaś popularnonaukowy; obie to opowiedzianych kilkanaście historii kryminalnych i metod poszukiwania morderców, a przede wszystkim obnażania ich intencji, motywów i natury. Dlaczego? + Jak? = Kto?

I choć czyta się szybko i w pełni zaspokaja głód na zasmakowanie w mordach i wynaturzeniach wydartych z totalnych marginesów życia, to jednak brak jakichkolwiek statystyk, umiejętnie (nieumiejętnie też nie) wkomponowanych danych i wzorów powoduje, że wszystko trąci pewną powierzchownością, tym bardziej, że większość historii jest niemierzalna miarą naszych polskich realiów, bowiem niemal każda tyczy się masowych i seryjnych psychopatów. Ciężko się tym jakoś przejąć...

W każdym razie (czy może mimo tego) nie żałuję tych paru godzin spędzonych nad tymi książkami, ale prawda jest taka, że nic z tego co przeczytałem nie utkwi mi w głowie na dłużej.

Dziękuję :*

I choć czyta się...

dawno przeczytana i od tej pory jedna z ulubionych. niesamowite, jakie niektorzy maja zdolnosci w przewidywaniu ludzich zachowan na podstawie blachostek.

Znakomita książka przedstawiająca tajniki profilowania przez jednego z jego twórców.

Rewelacyjna książka! Jednak życie pisze najlepsze scenariusze.

Rewelacyjna książka! Jednak życie pisze najlepsze scenariusze.

• True crime
  • Literatura faktu