Nostalgia anioła

literatura piękna
2009-08-07
Hanna Szajowska
anioł śmierć gwałt sprawiedliwość nostalgia

Piękna opowieść o miłości,nadziei,sprawiedliwości,śmierci,przebaczeniu i dorastaniu.Powieść ta dostarcza pełeń wachlarz emocji od radości aż po wzruszenie.Ta powieść jest pokrzepieniem dla każdego, kto utracił bliską mu sercu osobę,dając świadectwo że czas leczy rany.To przejmująca opowieść która wzrusza a momentami bawi,a przede wszystkim zmusza do refleksji.Polecam.

Z konceptem śmierci pisarze radzą sobie na różne sposoby. Jedni piszą treny, inni wymyślają zombiaki czy inne wampiry, jeszcze inni rozpatrują psychologiczne traumy, które gnębią tych, którzy przeżyli. Alice Sebold wymyśliła sobie brutalnie zamordowaną czternastolatkę, która po śmierci śledzi losy tak swojego zabójcy, jak rodziny i przyjaciół. Sam pomysł nie jest taki zły,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Film jak i książka równe, warte polecenia.

Książka niesamowita. Szczególnie zakończenie, pożądałam happy endu. Sprawca ukarany, wszystko wyszło na jaw.... Pokazuje jak trudna jest droga do tego by pogodzić się z tym że na pewne rzeczy nie mamy wpływu. To książka, którą trzeba przetrawić,z którą trzeba powalczyć i na końcu zrozumieć.

Książka dobra, chwilami wzruszająca. Pokazuje jak trudno czasami pogodzić się ze stratą najbliższej osoby. Jedyny mankament moim zdaniem to opisy miejsca "Pomiędzy", cała reszta była ok. Polecam.

Może jestem mało obiektywny, lecz uważam, że jest to cudowna książka i tyle.

Nie podobała mi się. Zachowanie matki bohaterki uważam za absurdalne i niezrozumiałe dla mnie- kompletnie. Refleksje, przemyślenia, cała otoczka tej książki zwyczajnie do mnie nie trafiła. Historia jest smutna, bolesna, ale podana w jakimś takim miałkim sosie pod tytułem "życie toczy się dalej choć wcale sie nie toczy". Nie bardzo wiem jaka miała byćwodnia książki....

Kolejna szansa dla autorki i kolejny raz bez rewelacji... Niby hit a tak naprawdę tylko przyzwoita książka.

Opowieść 14-letniej dziewczynki zza światów po tym jak została uprowadzona przez sąsiada, brutalnie zgwałcona i zamordowana. Jako powieść taka sobie, ale zważywszy na fakt, że autorka pisze o sobie (poza śmiercią) to jest to mocne, choć nie jest to literatura wysokich lotów.

Film oglądałam dawno temu, książkę dopadłam dopiero niedawno i nie żałuję, ciężka, wzruszająca opowieść o śmierci i rodzinie. Napewno ta pozycja pozostanie w mojej pamięci.

Dyskusje

8 899