Z Miodowej na Bracką. Opowieść powstańca warszawskiego. Część druga

Wydawnictwo: i-Press
anika

Druga część wspomnień Macieja Bernhardta ukazuje nie tylko bogate życie niezwykłego człowieka, ale mówi również wiele o zagospodarowywaniu „ziem odzyskanych”, życiu codziennym w podnoszonej z gruzów Warszawie, wojskowym szkolnictwie w Polsce Ludowej i wielu innych aspektach powojennej rzeczywistości, o której nie pisze się nie tylko w podręcznikach.

źródło opisu: histmag.org

źródło okładki: histmag.org

Darciatko | 2016-06-25

Druga część opowieści Powstańca Warszawskiego. Pierwsze lata po wojnie i budowa socjalizmu. Wypada przeczytać. Niezła.

anika | 2015-05-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook, 2015
Przeczytana: 29 maja 2015

Drugi tom wspomnień Macieja Bernhardta zainteresował mnie bardziej niż pierwszy, dotyczył bowiem tematu słabo mi znanego, czyli życia w powojennej Polsce.
Tak samo jak w pierwszej części wspomnień, tak i tu niewątpliwym atutem jest bezwzględna szczerość autora w wyrażaniu własnych opinii i prosty, zrozumiały język.