Trzecia strona wyobraźni

Wydawnictwo: Trzecia strona wyobraźni
9788394205706
horror

Usiądź naprzeciwko mnie i weź swoją talię kart. Znajdą się w niej historie o namiętnej pasji zacierającej granicę między rzeczywistością a sadystycznym wymysłem. Przeniosą Cię do diabolicznego cyrku, który obnaża najskrytsze tajemnice i pozwala zaznać żalu za grzechy. A siedząc w niezmąconej samotni, pozwól się odwiedzić swojej utraconej cząstce. Wszak może jest jedynie uśpiona, nie należy...

Usiądź naprzeciwko mnie i weź swoją talię kart.
Znajdą się w niej historie o namiętnej pasji zacierającej granicę między rzeczywistością a sadystycznym wymysłem. Przeniosą Cię do diabolicznego cyrku, który obnaża najskrytsze tajemnice i pozwala zaznać żalu za grzechy. A siedząc w niezmąconej samotni, pozwól się odwiedzić swojej utraconej cząstce. Wszak może jest jedynie uśpiona, nie należy lekceważyć tego, co jest skryte pod powiekami. Może być w nich ukryty obraz utopii, odwrócony przez nasz mózg. Tak samo, jak potrafi obrócić się nasz świat, gdy jedynym przyjacielem zostaje uzależnienie. Jednak wystrzegaj się czyhających widziadeł, nawet jeśli z pozoru są dobre. Na koniec – nie zapomnij o aspekcie życia, jakim jest zemsta i zapoznaj się ze sposobami zwalczania plugawców.

źródło opisu: https://www.facebook.com/3strona

źródło okładki: https://www.facebook.com/3strona

Monikanero | 2017-01-05

Czytając opis książki spodziewałam się czegoś, co wysadzi mnie z butów i porwie wgłąb wyobraźni. Opowiadań nie mieszczących się w głowie i tak dalej... Niestety po przeczytaniu zostało mi w głowie tylko kilka ciekawych motywów i rozczarowanie. Mimo że w każdym opowiadaniu jest czynnik, który powinien szokować, obrzydzać lub wywoływać inne, ambiwalentne uczucia, reszta pozostaje jedynie płaszczykiem fabularnym, który nie dał mi tego, czego oczekiwałam. Brakło mi tu finezji, obrazowości i lepszych opisów emocjonalno-psychologicznych. Za to duży plus za sam zamysł i ciekawe pomysły, z których można było zrobić coś naprawdę intrygującego.

Sundowner Redsun | 2016-03-11
Przeczytana: 09 marca 2016

Zbiór opowiadań jak najbardziej warty przeczytania. Mając już pewne doświadczenie we współpracy z Bartkiem znałem jego styl i moje oczekiwania został spełnione, nie zawiodłem się.
Poszczególne opowiadania różnią się od siebie klimatem, co uważam za zaletę, gdyż od stylu gore przechodzimy w tajemnice i niedopowiedzenie, co się przeplata pomiędzy poszczególnymi historiami, a także w trakcie niektórych z nich, daje to moment na odsapnięcie od brutalności, rozbudza wyobraźnię, pobudza do przemyśleń w stylu "co by było, gdyby" lub "co mogło być potem".
Jest też oczywiście kilka mniejszych mankamentów, które mogą wynikać z tego, co opisałem powyżej. Niektóre wątki proszą się o ich dokładniejsze rozwinięcie, a z samej historii można by wycisnąć więcej, pozostaje czasem niedosyt. Mimo, że wspomniane już wcześniej niedopowiedzenia grają tu dużą rolę, to chciało by się, aby opisana została choćby jeszcze jedna minuta wydarzeń. W pewnym momencie miałem wrażenie, że historia została po prostu...

Adriana | 2015-05-27
Na półkach: Przeczytane, 2015

www.ujrzecslowa.pl

Każdy z nas posiada inne zwoje mózgu, a co za tym idzie, nie ma chyba możliwości, by pojawiły się na świecie dwie takie same wyobraźnie. To jest właśnie magiczne, ponieważ jeżeli Autor bądź autorka korzysta z niej garściami, to nie ma sposobności, by nie zachwyciła ona swoich czytelników. Tym razem jednak, Pan Bartosz zaskoczył mnie przeogromnie, ponieważ wreszcie nasyciłam się gore.

Jak zwykle znów wam napiszę, że zbiór opowiadań, zawsze rządzi się swoimi prawami, bo nie każde opowiadanie musi być na wagę złota. Tym razem jednak, w mojej ocenie oczywiście, każda treść jest na swój sposób ciekawa i niezwykle miło było mi się w nie zagłębiać, tylko nie zapominajcie: musicie lubić obrzydliwe tematy. Sądzę, że niezbyt wielu jest czytelników, których nic nie obrzydza, a w dodatku takie tematy ich w jakiś sposób kręcą. Nie chcę mówić i nawet tak nie myślę, że o jakie genialne pomysły, bo przecież na co dzień nie myślę o wyrywaniu czyichś genitaliów. Tak, tak,...