Dziewczyna z pociągu

Okładka książki Dziewczyna z pociągu Paula Hawkins
Logo plebiscytu Książka Roku Książka Roku 2015
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Dziewczyna z pociągu
Paula Hawkins
6,6 / 10
Logo plebiscytu Książka Roku Książka Roku 2015
Wydawnictwo: Świat Książki Ekranizacje: Dziewczyna z pociągu (2016) kryminał, sensacja, thriller
328 str. 5 godz. 28 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Tytuł oryginału:
The Girl on the Train
Wydawnictwo:
Świat Książki
Data wydania:
2015-10-21
Data 1. wyd. pol.:
2015-10-21
Liczba stron:
328
Czas czytania
5 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380310650
Tłumacz:
Jan Kraśko
Ekranizacje:
Dziewczyna z pociągu (2016)
Tagi:
alkoholizm tajemnice pociąg Jan Kraśko suspens literatura brytyjska literatura angielska
Inne

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Na właściwych torach



932 55 94

Oceny

Opinia

avatar
184
13

Na półkach: ,

Tak dawno nie pisałam recenzji, że nie wiem od czego zacząć. Jak się zaczyna recenzje? Od tego, czy mi się podobało? Podobało mi się. Stephen King napisał, że nie mógł się oderwać przez całą noc – ja się oderwałam co prawda o 4 nad ranem, ale zaraz po przebudzeniu zasiadłam do dalszej lektury. Jako osoba długotrwale bezrobotna mogę sobie pozwolić na takie luksusy.

„Dziewczyna z pociągu” to Rachel – alkoholiczka po trzydziestce, która codziennie rano – wyposażona w zapas alkoholu – jeździ tym samym pociągiem do pracy. Pociąg prawie zawsze zatrzymuje się przed wadliwym semaforem – na wysokości domu, w którym mieszka pewna para, która bardzo Rachel fascynuje. Samotna, sfrustrowana i nie potrafiąca odzyskać kontroli nad swoim życiem kobieta wyobraża sobie, że para ta wiedzie idealne, szczęśliwe życie – dlatego tak łakomie ich podgląda przy każdej nadarzającej się okazji. Pewnego dnia jednak widzi coś, co sprawia, że idylliczny obrazek zza okna pociągu zaczyna pękać i się rozsypywać. W końcu nie ma związków idealnych. Rachel nie może się z tym pogodzić i jej obsesja na punkcie Jess i Jasona – jak nazwała idealną parę – zaczyna rosnąć. W dodatku okazuje się, że tuż po tym szokującym dla Rachel odkryciu, Jess znika i nikt nie wie, co się z nią stało.

Co mi się w niej podobało najbardziej? Przede wszystkim to, że nie ma tam nic zbędnego. Dzięki pełnej kontroli nad słowem – czego bardzo autorce (debiutującej!) zazdroszczę – akcja jest wartka od początku do końca. Historia opowiadana jest przez dwie bohaterki – Rachel i Megan. Taki zabieg sprawia, że czytelnik zostaje wciągnięty i zaangażowany w bieg wydarzeń, ponieważ sam musi łączyć wątki z obu opowieści. Czułam się momentami jak detektyw (w akcji) i sama wysnuwałam hipotezy dalszego rozwoju wypadków, podejrzewając o złe zamiary absolutnie wszystkich. Rzeczywiście – jak napisała jedna z recenzentek na okładce – nie można domyślić się zakończenia wcześniej, niż chciała tego autorka. Osiągnięcie tego efektu samo w sobie nie jest łatwe – a tym bardziej, gdy wprowadza się do powieści zaledwie kilku bohaterów.

Nie do końca jednak podobało mi się zakończenie – a właściwie ostatnich kilkadziesiąt stron, kiedy to już WIADOMO. Chyba trochę za szybko autorka odsłoniła kluczowe karty, bo tuż przed końcem znika całe napięcie. A nie powinno. Dalsze wydarzenia, jak na angielską książkę, są bardzo amerykańskie – a co za tym idzie – wyświechtane i przewidywalne. Nigdy też nie rozumiałam i chyba już nigdy nie zrozumiem czemu w książkach i filmach sprawca całego zamieszania wygłasza monolog, w którym wyjaśnia ze szczegółami motywy swojego postępowania. Zawsze mnie to śmieszyło, więc i tu uśmiechnęłam się z przekąsem pod nosem. Odniosłam wrażenie, że Pauli Hawkins już na sam koniec po prostu zabrakło cierpliwości.

Tak dawno nie pisałam recenzji, że nie wiem od czego zacząć. Jak się zaczyna recenzje? Od tego, czy mi się podobało? Podobało mi się. Stephen King napisał, że nie mógł się oderwać przez całą noc – ja się oderwałam co prawda o 4 nad ranem, ale zaraz po przebudzeniu zasiadłam do dalszej lektury. Jako osoba długotrwale bezrobotna mogę sobie pozwolić na takie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    45 936
  • Posiadam
    9 823
  • Chcę przeczytać
    8 916
  • Teraz czytam
    689
  • Ulubione
    687
  • Chcę w prezencie
    373
  • 2016
    224
  • Kryminał
    223
  • 2018
    191
  • 2017
    181

Cytaty

Więcej
Paula Hawkins Dziewczyna z pociągu Zobacz więcej
Paula Hawkins Dziewczyna z pociągu Zobacz więcej
Paula Hawkins Dziewczyna z pociągu Zobacz więcej
Więcej

Video

Video

Podobne książki

Przeczytaj także