Nie ma granic. W innych wymiarach

Wydawnictwo: Psychoskok
Aneta

„Nie ma granic. W innych wymiarach” Joanny Piłatowicz to kolejny zbiór opowiadań z gatunku fantasy. Tematyka nadal w formie metafor jak w pierwszej książce autorki „Opowieści z pogranicza światów” lecz nie jest jej kontynuacją, dotyczy jednak wciąż ważnych spraw w egzystencji człowieka. Poruszane tematy w poszczególnych opowiadaniach to kwestie wiary w przeznaczenie, reinkarnację, w wyższą instancję osobistej filozofii, złożoność psychiki człowieka, relacja z innymi i ze światem. Na przykład opowiadanie „Pociągi” to metafora na kierunek, w którym podąża człowiek ku szczęściu bądź odwrotnie. W innej treści „Precz demonie” w najbardziej lekki z możliwych sposobów poruszona jest tematyka opętań przez niepożądane byty. W noweli „Zima” następuje personifikacja pory roku, która jest wzmianką, iż duchy przyrody być może też mają swoje problemy, a nie tylko Ziemianie. Lektura jest lekka, swobodna, przeznaczona by inspirować, bawić, wprowadzać w dobry nastrój. Czasami pojawiają się dialogi i rozmowy usłyszane tu i ówdzie, jednak jakiekolwiek podobieństwo do bohaterów opowiadań jest całkowicie przypadkowe.

źródło opisu: http://wydawnictwopsychoskok.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwopsychoskok.pl/

Aneta | 2015-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2015

Z pewnością, więzią łączącą dwie książki Joanny Piłatowicz jest tematyka zawartych w nich opowiadań (mowa także o Opowieściach z pogranicza światów). Autorka nadal porusza ważne sprawy dla większości ludzi: wiarę w przeznaczenie, w reinkarnację, w wyższą instancję, złożoność psychiki człowieka i jego relacje z innymi oraz ze światem. Również forma opowiadań jest podobna. Narracja często jest utrzymana w stylu oniryczno-surrealistycznym, co pozwala wejść w filozofię świata przedstawionego przez autorkę zupełnie innymi drzwiami świadomości.
„W innych wymiarach”, to takie literackie LSD. Na szczęście nieszkodliwe dla zdrowia. Polecam

Wivel | 2017-03-02

Bogaty, zróżnicowany zbiór opowiadań z gatunku fantasy. Joanna Piłatowicz doskonale wykorzystuje fantastyczną przestrzeń, by odnieść się do tematyki, która z pewnością nie jest nam obca. Problematyka poruszana dzięki obrazowym metaforom odnosi się do rzeczywistych, egzystencjalnych problemów, dlatego w każdym utworze znajdziemy cenną wskazówkę, czy inspirację.

Dzięki kolejnym opowiadaniom zebranym w pozycji „Nie ma granic W innych wymiarach”, zetkniemy się z takimi kwestiami jak między innymi: wiara w przeznaczenie, wyższość własnej filozofii, złożoność ludzkiej psychiki, relacje międzyludzkie, więzi z otaczającym światem, czy reinkarnacja.

Książka napisana została z ogromną lekkością, jej celem jest bowiem bawienie, wywoływanie dobrego samopoczucia i inspirowanie czytelników.

Jula | 2017-03-07

.Zbiór opowiadań świetnych opowiadań, który porusza takie tematy jak: wiara w przeznaczenie, reinkarnacje w wyższą instancję osobistej filozofii, złożoność psychiki człowieka, relacja z innymi i ze światem.

Uważam, e naprawdę godna polecenia. bo na pewno bardzo miło zaskoczy niejedną osobę.

czytelniczka | 2017-03-12

Swietna lektura! Polecam wszystkim wielbicielom fantastyki opartej na zyciowych perypetiach.

pilka53 | 2017-03-07

zachęcona i zaciekawiona po przeczytaniu "opowieści z pogranicza..., siegnęłam po tą publikację i się nie zawiodłam. Inspirująca, zdecydowanie polecam.

Jolanda | 2017-03-08
marcin100 | 2017-03-02