Śniąca III - Szansa

Joanna Piłatowicz Wydawnictwo: Ifnotdance fantasy, science fiction
Ifnotdance
2019-12-20
2019-12-20
śnienie fantastyka sny reinkarnacja magia filozofia ezoteryka życie za granicą emigracja podróże podróże astralne psychologia mitologia mity i legendy

Po zakończeniu II części "Śniącej" oryginalną wersją wygnania z raju, III część na początku wydaje sie bardziej pragmatyczna; angażujemy się w codzienne życie głównej bohaterki - Jasmin - przygody w Holandii, relacje z ludżmi, skomplikowany związek z Wilhelmem, powroty do Polski i do rodziny.
Jednak gdzieś po środku książki wracają znów dawne linie czasowe. Kapłanka egipska Sara w magicznym zwierciadle obserwuje przeszłośc i przyszłość. A w dalekiej przeszłości - kosmiczni bogowie zarządzają na Ziemi podległymi sobie istotami. Tworzą dla ludzkich dusz fałszywy świat w astralu - koło inkarnacji, sztuczne niebo i piekło, a Księżyc jest planetą zapomnienia... Fikcja? A właśnie tak opisuje się tzw. ziemski matrix.
Na koniec znów wracamy do realu, Jasmin będąca w związku z dominujacym Wilhelmem decyduje sie na wyjazd do USA. Czy wróci?
O tym dowiemy się w IV części "Śniącej", a ja gorąco polecam III część pt. "Szansa"

Jednak gdzieś po środku książki wracają znów dawne linie czasowe. Kapłanka...

Polecam serię "Śniąca" będącą zapisem przeżyć na emigracji i przeżyć paranormalnych, wykraczających poza zwyczajne i przyjęte postrzeganie świata. Autorka znakomicie oddaje emocje towarzyszące osobom, które zmagają się z nowymi wyzwaniami i stawiają czoło własnym strachom i lękom i starają się poszerzyć swoją strefę komfortu. Joanna Piłatowicz pokazuje, że nasza droga przez życie nie jest prosta, ale bardzo często wyboista i pełna niepewności i obaw, ale mimo wszystko warto ją obrać to droga do naszej niezależności i osobistego spełnienia.

Świetna kontyntuacja drugiej części, trzecia czyta sie jeszcze lepiej. Autorka pisze w taki sposób, że czytelnik potrafi zżyć się bohaterka, tym bardziej, że los Jasmin sie odmienia. Będę nudna ale polecam tę część także.

Dodaj cytat z książki Śniąca III - Szansa