November 9

Atria Books
2015-11-10
2015-11-10
New Adult romans

"November 9" to historia opowiadająca o dwóch młodych osobach. Fallon to nastoletnia aktorka, która ma świetlaną przyszłość. Jednak w wyniku pożaru doznaje poważnych obrażeń co wpływa negatywnie na jej karierę. Ben to początkujący autor i chłopak pełen tajemnic. Oboje poznają się w drugą rocznicę wypadku i postanawiają spotykać się przez kolejne pięć lat dokładnie 9 listopada w tym samym miejscu. Czy taka relacja ma rację bytu? Jak przeszłość wpłynie na ich przyszłość?

Historia Fallon i Bena rozgrywa się na przestrzeni kilku lat. Przez co w obu osobach widać zachodzące zmiany. Oboje stają się bardziej dojrzali. Dodatkowo książka napisana jest z dwóch perspektyw, co dla mnie jest dużym plusem. Oddaje w ten sposób jeszcze więcej emocji. Od uśmiechu, aż po łzy. Miałam wrażenie, że przez tę powieść się po prostu płynie. A plot twist zaskakuje.

"November 9" to historia, która porusza serce i daje nadzieję na znalezienie szczęścia. Nawet jeśli przeżywamy trudne chwile, a los w danym momencie nie jest dla nas łaskawy. Pokazuje również, że tajemnice wcześniej czy później ujrzą światło dzienne i mogą mieć różne konsekwencje.

Kiedy zaczynałam czytać ,,November 9'' byłam ciekawa czy będzie lepsza, czy gorsza od ,,Ugly love''. Teraz, po przeczytaniu zdecydowanie mogę stwierdzić, że jest o wiele lepsza.

Pomimo, że poprzednia książka mi się podobała, tak w tej się całkowicie zakochałam. Sam pomysł na stworzenie takiej historii był wspaniały, a sama autorka opisała ją w idealny sposób. Na pewno znajdzie się w grupie moich ulubionych książek.

Wyobraźcie spotykać się z jakąś osobą tylko raz w roku przez jeden dzień? W dodatku, kiedy zaczynacie czuć do tej osoby coś więcej i odliczacie dni do następnego spotkania. Bardzo nietypowe, ale chyba to jest we wszystkich najlepsze.

Historia między głównymi bohaterami jest bardzo romantyczna i czytając różne sytuacje między nimi od razu pojawia się w głowie myśl, ,,Ja też tak chcę''. Wspaniale są oni wykreowani, ale jeden plot twist może sprawić, że zaczniemy w nich wątpić. Czy informacje, o których dowiaduje się główna bohaterka mogą wszystko zmienić?

Koniecznie przeczytajcie tę książkę, bo wciąga od pierwszych stron, a potem trudno jest przestać czytać. Totalnie wychodzi poza skalę oceny.

To wspaniała książka! Może trochę przewidywalna, ale cudowna. Przede wszystkim ogromny plus za błyskotliwe dialogi, nie są płytkie, nie są infantylne. Bardzo przemyślane. Ta książka płynie, każdy rozdział wzbudza emocje - można się śmiać i płakać. Bardzo ciekawe zakończenie. Tu się wszystko klei. Gorąco polecam :)

Historia Fallon i Bena bardzo mnie wciągnęła, historia warta przeczytania.

Historia Fallon i Bena bardzo mnie wciągnęła, historia warta przeczytania.

Jedna z lepszych książek Pani Hoover trudno było się oderwać. Pełna emocji, ale i z dużą dawką humoru, poza tym bardzo polubiłam bohaterów.
A to, że historia opisana jest z perspektywy obojga bohaterów jest dla mnie dużym plusem, dlatego dodaję 1 punkt.

Fajnie napisana, w inny sposób. Miło się ją czytało, bardzo wciągająca.

Fajnie napisana, w inny sposób. Miło się ją czytało, bardzo wciągająca.

Ta Książka to Mistrzostwo ma wszystko czego potrzeba jest Miłość, ból, tęsknota, uśmiech i na sam koniec zwrot akcji którego się nie spodziewałam. Polecam z całego serca.

WOW! Od pierwszego rozdziału nie mogłam się odczepić od tej historii. To nie jest tylko romans i książka o miłości. Wszystkie wydarzenia tak się ze sobą wiążą że po 7h spędzonych niemal całkowicie na czytaniu jestem w stanie tylko wydusić WOW. To ta pozycja o której myślisz jeszcze długo po przeczytaniu ostatniej strony przypominając sobie jak poszczególne wątki wynikały jeden z drugiego i zastanawiając się jak to się stało że wcześniej nie wpadłeś dokąd ta historia zmierza.

Pochłonęłam tą książkę bardzo szybko, ciekawa i zaskakująca.

Pochłonęłam tą książkę bardzo szybko, ciekawa i zaskakująca.

Colleen Hoover, znana z tworzenia pięknych i bolesnych historii, w tej powieści przedstawia losy dwójki bohaterów, Fallon i Bena, których życia splatają się w dniu tragicznego wypadku. To opowieść o miłości, zrozumieniu, cierpieniu i próbie naprawienia błędów przeszłości.

Fallon, młoda aktorka, doznała poważnych obrażeń w wypadku, który zrujnował jej karierę. Przez dwa lata tkwi w samotności, skoncentrowana na swoim bólu i traumie. Jednak 9 listopada, w dzień rocznicy tamtego tragicznego wydarzenia poznaje chłopaka, który odmieni jej życie. Ben, równie skomplikowany bohater z własnymi tajemnicami, pojawia się w jej życiu, oferując jej szansę na nowe doświadczenia, przyjaźń i miłość.

Ta historia nie jest jedynie opowieścią o miłości, ale także o próbach naprawienia błędów i zranionych uczuć. Ben i Fallon zobowiązują się spotykać przez kolejne pięć lat w tym samym miejscu i czasie, próbując zrozumieć siebie nawzajem i naprawić krzywdy, które wyrządzili innym. Jednak, jak to często w życiu bywa, prawda jest skomplikowana, a kłamstwa, które ich otaczają, zagrażają ich relacji.

Colleen Hoover znakomicie ukazuje, że nawet w najtrudniejszych chwilach życia zawsze istnieje nadzieja na szczęście i znalezienie bratniej duszy. Jej bohaterowie walczą z przeciwnościami losu, własnymi demonami i bólem, aby zdobyć miłość, która może przetrwać próbę czasu. "November 9" to powieść, która nie pozostawia czytelnika obojętnym i skłania do zadawania sobie pytań o własne życie, decyzje i możliwość naprawienia błędów. Dla miłośników literatury, która dotyka serca i umysł, ta książka jest obowiązkową pozycją.

Po więcej recenzji zapraszam na IG: czytelnik.recenzent

• 2017
  • Romans