Przez niego zginę

Wydawnictwo: Filia
He Will be My Ruin
mclena

Dwudziestoośmioletnia Maggie Sparkes przyjeżdża do Nowego Jorku, by spakować rzeczy przyjaciółki, która popełniła samobójstwo. Policja zgromadziła mocne dowody. Twierdzą, że Celine połknęła całe opakowanie środków psychotropowych, popiła je wódką i już się nie obudziła. W szkatułce ukrytej w mieszkaniu przyjaciółki Maggie odkrywa jednak coś, co stawia wiele niewygodnych pytań. Musi dowiedzieć się czegoś o tajemniczym mężczyźnie, którego Celine kochała, chociaż miał stać się przyczyną jej zguby.

Szukając informacji, Maggie odkrywa nieznane fakty z prywatnego życia przyjaciółki. Przypadkowo stawia się także na celowniku mordercy, który nie cofnie się przed niczym, by jego zbrodnie nie wyszły na jaw.

Ten mężczyzna był moim zbawieniem. Teraz przez niego zginę.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/160

źródło okładki: materiały wydawnictwa

AuroraBorealis | 2017-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Maggie przyjeżdża na pogrzeb swojej najlepszej przyjaciółki Celine. Znały się od czasów dzieciństwa. Wszystko wskazuje na to, iż 28-letnia dziewczyna popełniła samobójstwo. Ale nasza bohaterka nie jest do końca o tym przekonana. W miarę jak porządkuje rzeczy po zmarłej, dociera do szczegółów z życia Celine, które zaczynają doprowadzać ją do przykrych i szokujących przypuszczeń.

Jakie sekrety pozna Maggie? Kim okaże się być naprawdę jej przyjaciółka - Celine? Czy rzeczywiście popełniła samobójstwo czy jednak ktoś skutecznie pomógł jej zejść z tego świata? Czy kopiąc coraz głębiej w przeszłości Maggie nie narazi się na problemy? Co odkryje? Kim jest tajemniczy nagi i przystojny mężczyzna ze zdjęcia znalezionego pośród rzeczy zmarłej przyjaciółki?

Czytając to co odkryła nasza bohaterka na temat Celine czułam się miejscami jak podglądacz, ale co dziwne, było mi z tym dobrze. ;) A książka z każdą kolejną przeczytaną stroną pochłaniała mnie coraz bardziej niczym ruchome piaski....

mclena | 2016-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2016

"This man was once my salvation. Now he will be my ruin."

Nie spodziewałam się po Pani Tucker skłonności do pisania kryminałów, zwłaszcza po świetnej serii "Dziesięć płytkich oddechów" która mimo że była troszkę spowita tajemnicą, zagadką to jednak daleko jej było do dreszczowców. „He will be my ruin” jest zatem jej debiutanckim kryminalnym projektem, który mimo iż nie jest ponadprzeciętny to jednak jest całkiem niezły.

Historia dzieje się w Nowym Jorku do którego przyjeżdża Maggie, aby uprzątnąć wszystkie osobiste przedmioty z mieszkania swojej niedawno zmarłej przyjaciółki. Policja zamknęła sprawę jej śmierci gdyż wszystko jednoznacznie wskazywało na samobójstwo z przedawkowania, jednak Maggie i Celine znały się od dzieciństwa, były najlepszymi przyjaciółkami, bliskie jak siostry, dlatego Maggie znała Celine wystarczająco dobrze, aby mieć wątpliwości by dziewczyna podjęła taki krok. Szczególnie, ze nie tak dawno jej matka wygrała walkę z rakiem i nie mogłaby jej tak skrzywdzić...

książek: 2064

"Ten mężczyzna był moim zbawieniem. Teraz przez niego zginę."

Miałam plany - wszystkie zrujnowała ta książka, bo nie byłam w stanie oderwać się od niej nawet na moment... Zastanawiałam się wcześniej, czy Tucker sprawdzi się w kryminale, teraz nie mam już żadnych wątpliwości.

Maggie od początku nie wierzy, że jej przyjaciółka popełniła samobójstwo. Celine miała tyle planów na przyszłość: opieka nad chorą matką, później wymarzone studia. Kochała swoje antyki... Owszem, od lat zmagała się z depresją, ale to przecież nie zawsze oznacza myśli samobójcze. Maggie stara się rozwikłać zagadkę jej śmierci, poznaje przy tym tajemnice Celine, ukryte przed całym światem. Co tak naprawdę się stało?

Przyznaję, że bez reszty zagłębiłam się w tę historię i w życie jej bohaterów. Grzebanie się w cudzych tajemnicach ma zawsze swoje konsekwencje, tym bardziej, gdy nie wiadomo, z której strony czyhać może zagrożenie... Maggie jest uparta, dociekliwa i nie zdaje sobie sprawy, że to, co stało się...

kryminalnakuchnia | 2017-07-16

"Przez niego zginę" autorstwa K.A.Tucker, swego czasu była bardzo wyczekiwana przeze mnie z trzech powodów.

Po pierwsze, dlatego, ze uwielbiam styl pisania autorki.
Po drugie, kocham bohaterów jak i historię przez nią wykreowane.
Po trzecie, książka ta, miała być tak inna od poprzednich.

I rzeczywiście była inna niż dotychczasowe książki, ale niestety nie na plus.

"Przez niego zginę" miała być połączeniem dwóch gatunków literackich, które kocham nad życie, kryminału i romansu.

Kryminał jaki zaproponowała Pani Tucker, był byle jakiej jakości. I choć pomysł rzeczywiście oryginalny tak wykonanie już z goła gorsze. Nie było napięcia, zaskoczenia, a już tym bardziej efektu WOW.

Niestety, trudno było również doszukać się w książce wątku miłosnego.

"Jednym słowem" wynudziłam się przeokrutnie i niestety nie doczytałam do końca.

Jak się niestety okazuję, nawet ulubieni pisarze potrafią nas mocno rozczarować!

Aneta Wiola | 2016-10-22
Przeczytana: 22 października 2016

Druga powieść K.A Tucker zrobiła na mnie o wiele lepsze wrażenie od poprzedniej. Tym razem autorka pokusiła się o napisanie thrillera, co jej bardzo dobrze wyszło. Uważam jedynie, że Tucker mogłaby sobie odpuścić niektóre miłosne wątki, a tak ocena jest niższa.

Maggie jest bogatą, młodą kobietą, która wraca do Nowego Jorku z "misji ratowania świata" (a dokładniej z Etiopii), by opłakać śmierć swojej najlepszej przyjaciółki. Celine popełniła samobójstwo - tak przynajmniej uznała policja z czym Maggie nie może się pogodzić. Wkrótce odkrywa zdjęcie w skrytce szkatułki młodego mężczyzny z napisem "przez niego zginę". Bohaterka nie ma zamiaru odpuścić takiego znaleziska i podąża w ślad nieznajomego, by odkryć prawdę. Wkrótce okazuje się, że zmarła przyjaciółka Maggie skrywała mroczny sekret, który doprowadził ją do zguby.

Książka jest bardzo dynamiczna, ciekawa i wstrząsająca. Przyznam, że dałam się nabrać i nie odgadłam przyczyny śmierci przyjaciółki. Powieść jest napisana oczyma...

Kasiek | 2016-11-17
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 09 listopada 2016

Po świetnej serii "Dziesięć płytkich oddechów" bez zastanowienia sięgnęłam po tę pozycję. Nazwisko autorki miało mi zagwarantować wciągającą lekturę, ale tak się nie stało. Książka może nie jest zła, ale oczekiwałam czego innego. Trudno mi przypisać ją do konkretnego gatunku literackiego, a jeżeli miała być ona połączeniem romansu i kryminału, to niestety nie potrafię jej wpasować w żaden z nich. Jeżeli chodzi o wątek romantyczny, to tak naprawdę on w ogóle nie istnieje, a jeżeli miałby być to kryminał, to w kiepskim wydaniu, o bardzo lekkim charakterze. Fabuła jest przewidywalna, mimo małych zawirowań akcji i przerzucaniu podejrzeń z bohatera na bohatera. Odkrywane tajemnice nie wzbudzają sensacji i prowadzą do oczekiwanego zakończenia.
Historia wydaje mi się wtórna i pod pewnymi względami przypomina mi książkę Barbary Freethly "Wszystko czego pragnęła". Tak jak byłam urzeczona poprzednimi książkami pani Tucker, tak ta jest dla mnie rozczarowaniem. Może nie do końca jestem...

Bardzo ciekawa pozycja, znowu nie spodziewałam się thrillera z romansem, bo nie czytałam opisu. O dziwo, momentami książka kojarzyła mi się z "Pięćdziesiąt twarzy Greya", bo Jace zdecydowanie przypominał Christiana. :D
W książce poznajemy bogatą Maggie, która prowadzi organizację charytatywną w Afryce i zmuszona jest wrócić do Nowego Jorku, aby pozamykać sprawy swojej przyjaciółki, Celine, która popełniła samobójstwo. Maggie jednak w to nie wierzy, wychowały się razem jak siostry i kobieta wie, że przyjaciółka nie zabiłaby się, chociażby ze względu na umierającą mamę. Na swoją rękę rozpoczyna śledztwo, angażując w to świetnego detektywa i krok po kroku dociera do prawdy.
Książka porusza ważne tematy jakimi jest depresja, prostytucja, bycie panią do towarzystwa czy sekrety, które zabieramy ze sobą do grobu... Maggie dowiaduje się, że tak naprawdę nie znała swojej najlepszej przyjaciółki, ale wie, że nie może jej oceniać, bo sama nie wie, co zrobiłaby będąc w sytuacji Celine. Oprócz...

Wybredna Maruda | 2016-09-12
Przeczytana: wrzesień 2016

Dziś mam coś dla osób, które nie czytają typowych, krwawych kryminałów i jednocześnie nie sięgają po przesłodzone romansidła. A także dla tych, którzy uwielbiają chociaż jeden z powyższych gatunków.

K.A. Tucker znana jest w Polsce głównie dzięki jej serii new adult Dziesięć płytkich oddechów. Tym razem trafiła do nas jej nowa powieść jednotomowa, która nieco odbiega od typowej historii dla młodzieży, a wkracza w tematy nieco poważniejsze, zahaczając przy tym o kryminał.

Ciąg dalszy: http://secret-books.blogspot.com/2016/09/new-adult-czy-krymina-przez-niego-zgine.html

Magda | 2017-04-10

Opinia została pierwotnie opublikowana na moim blogu pod adresem

K.A. Tucker to kanadyjska pisarka znana z powieści z gatunku Young Adult. Szerszemu gronu czytelników znana z cyklu Ten Tiny Breaths. Sama przeczytałam wszystkie tomy z serii, a książki Tucker przypadły mi do gustu. Autorka zdecydowanie odnalazła się w tym gatunku. Zachwycona wcześniejszymi książkami autorki postanowiłam zapoznać się z jej najnowszą powieścią.

Przez niego zginę to książka z pogranicza kryminału i thrillera pomieszana z nietypowym romansem. Historia skupia się na postaci Maggie Sparkes, która postanawia udowodnić, że jej przyjaciółka Celine nie popełniła samobójstwa. W tym celu  rozpoczyna prywatne śledztwo. Przy okazji pakowania rzeczy przyjaciółki dowiaduje się, że ta prowadziła podwójne życie.

"Ten mężczyzna był moim zbawieniem. Teraz przez niego zginę. (...)"

Sam pomysł na fabułę zasługuje na uwagę. Podczas...

Priada | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

Nie spodziewałam się takiej akcji. Zanim się zabrałam za czytanie myślałam że to książka młodzieżowa. Powiem ze nic w tej pozycji nie jest pewne. Podejzani wcale nie musza okazac sie tymi ktorych szukamy. I najciemniej pod latarnia. Polecam kochani.