Totalna zagłada

Wydawnictwo: Amber

Niezidentyfikowany atak na hinduską bazę wojskową podczas amerykańsko-hinduskich manewrów floty u wybrzeży Indii... Bunt na hinduskim okręcie podwodnym... Naukowcy zabici gazem bojowym... Zestrzelenie amerykańskiego samolotu... Komandor Alan Craik odkrywa, że te ataki są dziełem fanatycznych hinduskich ekstremistów, którzy przejęli kontrolę nad rządem Indii i siłami zbrojnymi. Nie wie jednak, że dysponują oni bronią atomową. I że świat stoi w obliczu totalnej zagłady... Gordon Kent to pseudonim literacki spółki autorskiej, ojca i syna, byłych oficerów US Navy. Stworzyli oni cykl wyróżniających się brawurową akcją nowoczesnych thrillerów militarno-szpiegowskich Nocna pułapka, Niewidzialna ofensywa, Tajna wojna, z tym samym bohaterem, oficerem wywiadu marynarki Stanów Zjednoczonych Alanem Craikiem..

beataj | 2014-10-23
Przeczytana: 23 października 2014

Dużo technicznych, wojskowych informacji, skrótów i słownictwa specyficznego dla tej dziedziny. Z jednej strony powoduje to utrudnienia w lekturze, z drugiej zaciekawia. Akcja dobrze się kręci, zwroty akcji szybkie i drastyczne, generalnie ok.

bujak | 2014-03-17
vlad195 | 2013-09-07