Kursk. zanurzenie w śmierć

Wydawnictwo: Videograf II
historyczna

Jjolka | 2013-10-25
Przeczytana: 18 sierpnia 2011

Katastrofa, o której mówił cały świat. Cierpienie uwięzionych marynarzy. Nadzieja rodzin. I brak winnych tragedii.

"Kursk. Zanurzenie w śmierć" jest naprawdę dobrą, rzetelną i wciągająca opowieścią .

Służba w marynarce wojennej choć pełna wyrzeczeń przyciąga młodych ludzi. A w Rosji, na północy gorzej z zatrudnieniem. Marynarka jest często tylko jedyna perspektywa dla tamtejszych mężczyzn. Służba choć męcząca silnie solidaryzuje marynarzy.
Żołd bywa niewypłacany, statki miewają ubytki w wyposażeniu, kontroli. Państwo ma ważniejsze wydatki. A gdy dochodzi do tragedii niwelują ją. Dezinformują.
Media na całym świecie szaleją, zagranica chce pomóc, rodziny marynarzy się modlą. czas mija, trzeba działać!

Rosja nie robi prawie nic. I jest to najtrudniejsze w całym tym tragizmie. Ostatecznie nikt w wojsku, w państwie nie
poczuwa się do odpowiedzialności, za możliwość uratowania choćby kilku żyć, z liczącej 118 osób, załogi.
Rodziny ofiar pozostawione same sobie mogą liczyć na...

zabayek | 2016-11-23
Przeczytana: 11 listopada 2016