Kursk. zanurzenie w śmierć

Bettina SenglingJohannes Voswinkel Wydawnictwo: Videograf II Seria: Czas i ludzie powieść historyczna
Artur Kuć
Videograf II
powieść historyczna
Artur Kuć
Czas i ludzie

Okładka książki Śmiertelna pułapka. Opowieść o tragedii okrętu "Kursk" Bettina Sengling, Johannes Voswinkel
7,1
Śmiertelna puł... Bettina Sengling, J...

Świetne uzupełnienie filmu, który ostatnio był w kinach. Poruszające losy rosyjskich marynarzy podwodnego okrętu. Równocześnie zadziwia mnie, w jakim stopniu zniszczony jest ten naród, który mimo okropnego traktowania przez władzę, był gotów na najwyższe poświęcenie. Przygnębiające, co polityka może zrobić z ludźmi.

Jako osoba, która do tej pory o tragedii "Kurska" wiedziała tyle co nic, uważam tę książkę za doskonałe wprowadzenie w temat. Historia jest opisana dokładnie, we wciągający, przykuwający uwagę sposób, z solidnym tłem historycznym i politycznym, a autorzy poświęcają też sporo miejsca analizie możliwych przyczyn zatonięcia okrętu.
Bardzo ciekawa, pouczająca lektura.

Katastrofa, o której mówił cały świat. Cierpienie uwięzionych marynarzy. Nadzieja rodzin. I brak winnych tragedii.

"Kursk. Zanurzenie w śmierć" jest naprawdę dobrą, rzetelną i wciągająca opowieścią .

Służba w marynarce wojennej choć pełna wyrzeczeń przyciąga młodych ludzi. A w Rosji, na północy gorzej z zatrudnieniem. Marynarka jest często tylko jedyna perspektywa dla...

• Historia
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • Żanu czytał - pożyczone z biblioteki
  • 2018
  • Literatura faktu - felietony i reportaże
  • Fakt
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Kursk. zanurzenie w śmierć