Kursk. zanurzenie w śmierć

Okładka książki Kursk. zanurzenie w śmierć
Bettina SenglingJohannes Voswinkel Wydawnictwo: Videograf II Seria: Czas i ludzie powieść historyczna
powieść historyczna
Czas i ludzie
Videograf II
2007-01-01
2007-01-01
Artur Kuć

Okładka książki Śmiertelna pułapka. Opowieść o tragedii okrętu "Kursk" Bettina Sengling, Johannes Voswinkel
Ocena 7,3
Śmiertelna puł... Bettina Sengling, J...

więcej Więcej

Dobrze opisana cała historia zatonięcia Kurska. Podano wiele nieznanych dotąd faktów.

Świetne uzupełnienie filmu, który ostatnio był w kinach. Poruszające losy rosyjskich marynarzy podwodnego okrętu. Równocześnie zadziwia mnie, w jakim stopniu zniszczony jest ten naród, który mimo okropnego traktowania przez władzę, był gotów na najwyższe poświęcenie. Przygnębiające, co polityka może zrobić z ludźmi.

Jako osoba, która do tej pory o tragedii "Kurska" wiedziała tyle co nic, uważam tę książkę za doskonałe wprowadzenie w temat. Historia jest opisana dokładnie, we wciągający, przykuwający uwagę sposób, z solidnym tłem historycznym i politycznym, a autorzy poświęcają też sporo miejsca analizie możliwych przyczyn zatonięcia okrętu.
Bardzo ciekawa, pouczająca lektura.

1923

Katastrofa, o której mówił cały świat. Cierpienie uwięzionych marynarzy. Nadzieja rodzin. I brak winnych tragedii.

"Kursk. Zanurzenie w śmierć" jest naprawdę dobrą, rzetelną i wciągająca opowieścią .

Służba w marynarce wojennej choć pełna wyrzeczeń przyciąga młodych ludzi. A w Rosji, na północy gorzej z zatrudnieniem. Marynarka jest często tylko jedyna perspektywa dla...

• Historia
  • Ebook
  • Przeczytane do 2014
  • EpuB
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt

Dodaj cytat z książki Kursk. zanurzenie w śmierć