Edward Gierek. Replika, prawda do końca...

Wydawnictwo: Polska Oficyna Wydawnicza BGW
83-85167-05-6
PZPR
Michał

Wywiad rzeka przeprowadzony z pierwszym sekretarzem KCPZPR przez Janusza Rolickiego. To książka pozwalająca lepiej poznać Gierka nie tylko jako polityka ale i osobę prywatą. Bohater ujawnia również kulisy polityki lat siedemdziesiątych.

Mateusz | 2015-09-21
Na półkach: Historia, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 17 września 2015

Książka można ocenić na dwa sposoby. Pierwszy to ocena samej książki, a drugi to porównując ją do "Przerwanej dekady". Sama książka zasługuje na 9/10, gdyż jest ciekawa i można spojrzeć na PRL z innej strony. Druga wypada jednak gorzej, ponieważ niektóre wątki z "Przerwanej dekady" zamiast być kontynuowane i rozwijane są po prostu przepisywane (oczywiście są parafrazowane) - chyba po to, by zapełnić strony. Nie spodobały mi się też "listy do Gierka" na ostatnich 20 stronach książki - 100% listów dot. wychwalania pana Gierka i lat 70. XX w. Gdyby pojawił się choć jeden negatywny list, to wyglądało by to bardziej obiektywnie (bo nie wierzę, że te lata były dla każdego najlepsze po II wojnie światowej).

Bartek | 2013-09-23

Gierek został obarczony odpowiedzialnością za wpakowanie Polski w pułapkę zadłużeniową. Łatwo być mądrym po szkodzie. Zanim rzucisz kamieniem w Edwarda Gierka przeczytaj jego replikę.

Tatiana | 2016-02-23

ciekawa lektura