Szatan i swastyka. Okultyzm w partii nazistowskiej.

Wydawnictwo: Axis
Satan and swastika
83-905284-0-1
nazizm, okultyzm
historyczna
Kati

Książka ta ukazuje wpływ rozmaitych trendów okultystycznych na ideologię Trzeciej Rzeszy. Napisana z ogromną erudycją, a miejscami ze sporą dozą gorzkiego humoru, ujawnia zadziwiające kulisy wielu zdarzeń i powiązania osób z kręgu Adolfa Hitlera. Opisuje szczegóły funkcjonowania licznych ugrupowań i stowarzyszeń okultystycznych, których związki z rodzącym się faszyzmem były nie przypadkowe - to one bowiem w znacznej mierze wpłynęły na ukształtowanie się faszystowskiej ideologii rasizmu.

Korneliusz | 2016-07-05
Na półkach: Historia, Posiadam, Przeczytane

Podczas czytania tej książki towarzyszyły mi głównie śmiech oraz trwoga. Śmiałem się z naiwności, łatwowierności oraz irracjonalności pewnych nazistów, ich bezkrytycznej wiary w astrologię. Byłem zatrwożony tym, że wypaczenie przekazu nauk ezoterycznych może prowadzić do ludobójstwa. Polecam.

Kacz | 2016-09-10
Przeczytana: 10 września 2016