Lwowskie pod okupacją sowiecką 1939-1941

Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
historyczna

Lwowskie pod okupacją sowiecką (1939-1941) to zbiór 29 relacji, które prezentują szeroki wachlarz ludzkich losów i doświadczeń oraz ilustrują różne aspekty polityki władz sowieckich wobec polskich obywateli. Autorami świadectw są przedstawiciele różnych grup społecznych i zawodowych, zarówno mieszkańcy województwa lwowskiego okupowanego przez związek Sowiecki, jak i ci, których rzuciły tam wojenne losy. W publikacjach znalazły się spostrzeżenia i obserwacje dotyczące przebiegu okupacji w rodzinnej miejscowości lub najbliższej okolicy oraz opisy pojedynczych wydarzeń, które szczególnie głęboko utkwiły w pamięci świadków.

nauznyka | 2011-06-13
Na półkach: Przeczytane, Historyczne