Sieć rozkwitającego kwiatu

Tłumaczenie: Robert Ginalski
Cykl: Czerwona księżniczka (tom 1)
Wydawnictwo: Świat Książki
Flower Net
Chiny, morderstwo, intryga
Ag2S

W Pekinie znaleziono zwłoki syna ambasadora USA. Kilka dni później w Los Angeles na statku przewożącym nielegalnych imigrantów odkryto ciało syna chińskiego magnata finansowego. Oba zgony najwyraźniej coś łączy - obrażenia, jakich doznali chłopcy, są takie same, a jednocześnie nikt nie potrafi podać przyczyny ich śmierci. W tej sytuacji Chiny i USA, pomimo napiętej sytuacji politycznej między...

W tej sytuacji Chiny i USA, pomimo napiętej sytuacji politycznej między tymi krajami, decydują się na wspólne śledztwo.
Od pierwszej strony powieści trafiamy do zupełnie obcego nam świata handlu produktami z zagrożonych gatunków zwierząt, a doświadczenie to jest tak rzeczywiste i fascynujące, jakbyśmy byli naocznymi świadkami opisanych wydarzeń…

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

MartaKu | 2017-03-20
Na półkach: 2017, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 14 marca 2017

Trudno mi o niej coś konkretnego napisać. Niby książka jest ok, całkiem ciekawa, fabuła interesująca, no ale jakoś na mnie nie zrobiła wrażenia. Kryminał, ale taki lekki, nie które zbrodnie były 'drastyczne' ale opisy nie wywołały u mnie przerażenia czy 'obrzydzenia".

ChicaDeAyer | 2013-08-16
Przeczytana: 2011 rok

Ta książka to jest fenomen: w założeniu niby ma wszystko, by stać się mocną pozycją w swoim gatunku, a po skończonej lekturze człowieka ogarnia rozczarowanie. Wielowątkowa, przedstawiana z perspektywy dwóch odrębnych śledztw, fajny wątek kulturowy, kryminał - posiada wszelkie znamiona by zaciekawić czytelnika. A jest zgoła odwrotnie: intryga nieciekawa, bohaterowie płytcy, wszystko to miałkiej otoczce. Zero zaskoczenia, napięcia i fascynacji. Sięgnąć można w ostateczności, ale ani to horyzontów nie poszerzy, ani rozrywki nie zapewni.

Jolka | 2016-10-30
Przeczytana: 30 października 2016

"Sieć rozkwitającego kwiatu" to doskonała propozycja dla tych ,którzy chcą więcej niż kryminalna intryga.To jest podróż przez dwa kontynenty od Pekinu po Los Angeles gdzie doskonały opis sprawia,że czuje się jakby było się na miejscu.To obyczaje,wiedza o kulturze i społeczeństwie Chin ,które dotychczas były dla mnie wielkim znakiem zapytania.To w końcu sprawa nielegalnego przewozu imigrantów do USA oraz przemyt produktami pochodzącymi z zagrożonych gatunków zwierząt.."Sieć rozkwitającego kwiatu "to po prostu niebanalna i doskonale uwita intryga z niezwykłą dokładnością gwarantująca mocne wrażenia."Sieć rozkwitającego kwiatu" był dla mnie nowością. Na szczęście udało mi się zaangażować w życie bohaterów,

dra | 2018-02-25
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 23 lutego 2018

Autorka swoim książkom potrafi nadać bardzo intrygujące tytuły gdyż zaczerpnięte z kultury chińskiej. W tym przypadku na ciekawym tytule się kończy. Co prawda wątek kryminalny bardzo ciekawy, nawet oryginalny. W tym temacie nie mam żadnych zastrzeżeń.
Osobiście liczyłam na mocniejsze podkreślenie różnic zarówno kulturowych jak i społecznych pomiędzy USA a Chinami. Nadałoby to książce większego smaczku.
Książka do czytania w pociągu - zdecydowanie tak, gdyż naprawę dużo się dzieje.
Książka na miły relaks w domu - nie.
Mimo to i tak sięgam po kolejny tom.

| 2015-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Całkiem, całkiem. Przyjemny "przewodnik" po Chinach, fajnie opisana ta kultura jest okey. Niestety fabuła kuluje, a dwoje głównych bohaterów to bardzo słabe postacie, w ogóle im nie kibicowałem, zwłaszcza facet był dość męczący.
Mimo wszystko warto się zapoznać.

Monika | 2017-08-20
Przeczytana: 25 lipca 2017

Książka z pewnością niebanalna, ale ogrom postaci, wątków i wydarzeń mocno mnie zniechęcił. Zdecydowanie wolę, gdy Autor / Autorka skupia się na konkretnych wydarzeniach, szczegółach, wątkach.

betina360 | 2016-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 01 maja 2016

W Pekinie znaleziono zwloki syna ambasadora USA. Kilka dni pozniej w Los Angeles na statku przewozacym nielegelnych imigrantow odkryto cialo chinskiego magnata. Oba zgony duzo laczy a obrazenia jakich doznali ci mlodzi chlopcy sa takie same. Chiny i USA prowadza wspolne sledztwo ktore ujawni bardzo wiele zla.Jest tu tez sporo o bestialskim zabijaniu niedzwiedzi ktore sa na wyginieciu. Powiesc jest bardzo rozbudowana i nie zawiodla mnie.

BaSiUlA | 2016-07-25
Przeczytana: 23 lipca 2016

Chciałabym się zachwycić tak jak "Kwiatem śniegu i sekretnym wachlarzem", niestety nie mogę. Jako nie-znawczyni kryminałów mogę śmiało powiedzieć,że przeciętny, nawet nudnawy. Zastanawiam się nad drugim tomem i chyba trochę się pozastanawiam.

Joanna Bożek | 2010-12-29
Przeczytana: 28 grudnia 2010

Lisa See to bardzo kultowa autorka, jej książki cieszą się ogromną popularnością, ale czy to wystarczający powód dla którego "Sieć rozkwitającego kwiatu" powinna być tą książką która powali mnie na kolana?
Doświadczenie często pokazuje, że popularność autorki wcale nie musi być tym wyznacznikiem którym powinniśmy się kierować przy wyborze książki.

Akcja tej powieści toczy się w latach 90-tych, w większości w Chinach ale również i w USA, wszystko obraca się wokół popełnionych przestępstw na synach ważnych osobistości - ambasadora USA w Chinach oraz chińskiego magnata finansowego. Śledztwem zajmuje się Liu Hulan oraz David Stark. Z książki dowiemy się co łączy te dwa morderstwa oraz ludzi zajmujących się tym śledztwem.

Czytając "Sieć rozkwitającego kwiatu" odrobinę się zawiodłam, jeśli mam oceniać tą książkę pod kątem gatunku czyli sensacji - to wypada słabo, brakuje mi budowania napięcia, straszne sceny nie są straszne a sama intryga dość przewidywalna.
Jeśli jednak oceniać mam...

aredhela | 2017-01-22
Na półkach: Czytane w 2017, Przeczytane
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Bardzo ciekawy, dobrze poprowadzony kryminał z wątkiem miłosnym, uchwyconym w delikatny sposób. Akcja dzieje się po części we współczesnych Chinach, a po części w Stanach Zjednoczonych, dając pewien obraz różnic między tymi krajami. Co do samych Chin, ciekawie było poczytać o skutkach i przebiegu rewolucji kulturalnej, dla samej głównej bohaterki, jak i osób będących u władzy wtedy i później.
Bohaterowie natomiast, choć oswojeni ze zbrodniami, nie są jednak bezduszni i nie mają nerwów ze stali. Bardzo lubię takie przedstawienie postaci, ponieważ wtedy nie są papierowe i sztuczne. Autorka unika również czarno-białej wizji świata, co jest kolejnym plusem.
Ogólnie, warto było przeczytać i polecić :) Myślę, że warto też sięgnąć po dalsze części cyklu "Czerwona Księżniczka", zwłaszcza po takim, a nie innym zakończeniu ;)