Kości smoka

Okładka książki Kości smoka Lisa See Patronat LC
Okładka książki Kości smoka
Lisa See Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Czerwona księżniczka (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Czerwona księżniczka (tom 3)
Dragon Bones: A Red Princess Mystery
Anna Zeller

Oficjalne recenzje i

Na tropie chińskiego Graala

1097 48 165

Finał trylogii "Czerwona Księżniczka".

Hulan i David po wielu perypetiach są razem. Niestety ich małżeństwo przeżywa kryzys z powodu śmierci ich córeczki, gdyż jedno obwinia drugie. Zai postanawia ich wysłać na wykopaliska, gdzie doszło do zaginięcia archeologa, którego zwłoki wyłowiono.

Hulan i David jadą do wykopalisk, gdzie rozmawiają z innymi i zbierają informacje. Później dochodzi do śmierci Lily, która była związana z Brianem i pracowała w Cosgrove's. To dla niej Brian wydobywał artefakty a ona je oddawała do domu aukcyjnego.

Potem Hulan i David rozdzielają się: on jedzie znaleźć artefakty a ona zostaje na miejscu. Z tej sytuacji korzysta Michael, któremu podoba się Hulan. Ona z kolei stara się rozwiązać sprawę w której tu przyjechała. W końcu natrafia na wskazówki... i znajduje się w niebezpieczeństwie. Czy David zdąży ją uratować? Czy Hulan i David będą wreszcie szczęśliwi?

Ostatni tom mi się podobał. Hulan niewiele zmądrzała i dalej pakowała się w kłopoty a David dalej bywał rozsądny. Mam wrażenie, że za dużo było tragedii w życiu naszej pary, ale takie jest moje przemyślenie. Jednak trylogia mi się bardzo podobała a ja nie przepadam za kryminałami! Polecam, wciąga i czyta się bardzo szybko.

Finał trylogii "Czerwona Księżniczka".

Najlepsza część z serii. Autorka odkrywa przed nami tym razem dużą część starożytnej historii Państwa Środka. Dużą część książki zajmuje relacja pomiędzy głównymi bohaterami jednak wątek kryminalny jest niemniej rozbudowany. Wszystko wiąże się ze sobą i splata od początku do końca, nie ma wrażenia odcięcia od reszty akcji.

Jest to trzecia cześć cyklu "Czerwona księżniczka" napisanego przez Lisę See.
Po raz kolejny Liu Hulan i David Stark mają zagadkę kryminalną do rozwiązania.

Hulan jaki inspektor Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwa bada sprawę śmierci archeologa, którego to ciało znaleziono w rzece a jej mąż, Dawid bada sprawę kradzieży artefaktów ze stanowiska archeologicznego. Jak zwykle ich sprawy się łączą a ich różne spojrzenie na te same dowody pomaga im dostrzegać to czego nie widzą inni. Dodatkowo główni bohaterowie muszą stawić czoła osobistym problemom.

Kolejna intrygująca opowieść osadzona w chińskich realiach. Świetnie się czyta jako połączenie kryminału z powieścią obyczajową. Wartka akcja i ciekawe zwroty akcji to jest to co lubię w kryminałach a wątek chiński nadaje tej książce dodatkowej, egzotycznej nutki smakowej.

Z wielką przyjemnością sięgnęłabym po kolejne przygody tej pary bohaterów ale niestety na razie nie ma i nie wiadomo czy kiedyś powstaną.

Jest to trzecia cześć cyklu "Czerwona księżniczka" napisanego przez Lisę See.
Po raz kolejny Liu Hulan i David Stark mają zagadkę kryminalną do rozwiązania.

Kolejna zagadka, która została powierzona Liu Hulan i Davidowi Stark. Jednak tym razem, nie będzie wspólnej burzy mózgów, rozgryzania niuansów sprawy czy analizowania poszczególnych wątków. To co się przydarzyło dwa lata temu zmieniło ich rodzinę. I pomimo obustronnej niechęci, znów stają ramię w ramię, jednak na zlecenie innych pracodawców.
Trzecia część zmagań Liu Hulan zakończyła pewien etap w jej życiu. Jak dla mnie stanowiącą całość godną polecenia. Jednak, żeby nie zdradzać za dużo, sami musicie wyczytać ją kart książki tak jak kiedyś czyniono to z kości smoka.

Trzecia część zmagań Liu Hulan...

Tym razem autorka wciąga czytelnika w mitologię chińską.
Przyznam szczerze, że bardzo mnie to zainteresowało a szczególnie bardzo ciekawie poprowadzona akacja tocząca się głownie na wykopaliskach archeologicznych. Oczywiście Hulan nie byłaby sobą gdyby nie ryzykowała życiem a Dawid nie próbował ją chronić na każdym kroku.
Podsumowując trylogię, uważam ją za przeciętną lekturę. Nie porwała mnie mimo szybko rozgrywającej się akcji ani ciekawie przedstawiona kultura chińska.

Tym razem autorka wciąga czytelnika w mitologię chińską.
Podsumowując trylogię, uważam ją za przeciętną...

Ciężko przełamać początek książki ale zdecydowanie jest tego warta!

Ciężko przełamać początek książki ale zdecydowanie jest tego warta!

Książka zdecydowanie najlepsza z całej serii. Historia mnie wciągnęła, chociaż sprawy prywatne głównej bohaterki nie raz mogły być nie poruszane. Zdecydowanie polecam przeczytać.

Można powiedzieć że zmęczyłam wszystkie trzy części. Ogólnie jak dla mnie za dużo opisów za mało akcji i nie moje klimaty. Opuszczałam niektóre fragmenty szczególnie te historyczne Powiem tak chcecie przeczytajcie.

Świetna powieść!Jak wszystkie tej autorki. Jak ktoś lubi klimaty chińskie oraz kryminały, tak książka na pewno przypadnie do gustu.Polecam.

Ciekawa książka wciągająca fabuła do końca nie wiadomo kto jest kim

Ciekawa książka wciągająca fabuła do końca nie wiadomo kto jest kim