Kości smoka

Patronat LC
Lisa See Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Czerwona księżniczka (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Dragon Bones: A Red Princess Mystery
Świat Książki
Dragon Bones: A Red Princess Mystery
Czerwona księżniczka (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Na tropie chińskiego Graala

Link do recenzji

Ciekawa książka wciągająca fabuła do końca nie wiadomo kto jest kim

Książka zdecydowanie najlepsza z całej serii. Historia mnie wciągnęła, chociaż sprawy prywatne głównej bohaterki nie raz mogły być nie poruszane. Zdecydowanie polecam przeczytać.

Świetna powieść!Jak wszystkie tej autorki. Jak ktoś lubi klimaty chińskie oraz kryminały, tak książka na pewno przypadnie do gustu.Polecam.

Można powiedzieć że zmęczyłam wszystkie trzy części. Ogólnie jak dla mnie za dużo opisów za mało akcji i nie moje klimaty. Opuszczałam niektóre fragmenty szczególnie te historyczne Powiem tak chcecie przeczytajcie.

Najlepsza część z serii. Autorka odkrywa przed nami tym razem dużą część starożytnej historii Państwa Środka. Dużą część książki zajmuje relacja pomiędzy głównymi bohaterami jednak wątek kryminalny jest niemniej rozbudowany. Wszystko wiąże się ze sobą i splata od początku do końca, nie ma wrażenia odcięcia od reszty akcji.

Jest to trzecia cześć cyklu "Czerwona księżniczka" napisanego przez Lisę See.
Po raz kolejny Liu Hulan i David Stark mają zagadkę kryminalną do rozwiązania.

Hulan jaki inspektor Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwa bada sprawę śmierci archeologa, którego to ciało znaleziono w rzece a jej mąż, Dawid bada sprawę kradzieży artefaktów ze stanowiska archeologicznego. Jak...

Kolejna zagadka, która została powierzona Liu Hulan i Davidowi Stark. Jednak tym razem, nie będzie wspólnej burzy mózgów, rozgryzania niuansów sprawy czy analizowania poszczególnych wątków. To co się przydarzyło dwa lata temu zmieniło ich rodzinę. I pomimo obustronnej niechęci, znów stają ramię w ramię, jednak na zlecenie innych pracodawców.
Trzecia część zmagań Liu Hulan...

Ciężko przełamać początek książki ale zdecydowanie jest tego warta!

Tym razem autorka wciąga czytelnika w mitologię chińską.
Przyznam szczerze, że bardzo mnie to zainteresowało a szczególnie bardzo ciekawie poprowadzona akacja tocząca się głownie na wykopaliskach archeologicznych. Oczywiście Hulan nie byłaby sobą gdyby nie ryzykowała życiem a Dawid nie próbował ją chronić na każdym kroku.
Podsumowując trylogię, uważam ją za przeciętną...

Ilość stron: 414

To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam.
Bohaterami "Kości smoka" są: David i jego żona Hulan. Rozwiązują zagadkę kryminalną związaną ze śmiercią archeologa. Czyta się dobrze, ale dzieło mogłoby mieć mniej stron. Wtedy lektura byłaby jeszcze lepsza. Oceniam jako dobry kryminał.

• Chcę w prezencie
  • 2018