Dzika droga. Jak odnalazłam siebie

Darmowe dodatki Edytuj książkę
Wild: From Lost to Found on the Pacific Crest Trail
literatura piękna
Ag2S

Gdy grzeczne dziewczynki zaczytywały się w „Jedz, módl się, kochaj”, Cheryl naprawdę postanowiła coś zmienić. Jej życie nie było pasmem sukcesów. Wręcz przeciwnie. Najpierw zaczęło sypać się małżeństwo, potem nastąpiła seria miłosnych wpadek, a na końcu spadł na nią prawdziwy cios – straciła najbliższą osobę. Zawsze miała w życiu pod górkę, ale tym razem los grubo przesadził. Zła i rozżalona,...

Jej życie nie było pasmem sukcesów. Wręcz przeciwnie. Najpierw zaczęło sypać się małżeństwo, potem nastąpiła seria miłosnych wpadek, a na końcu spadł na nią prawdziwy cios – straciła najbliższą osobę. Zawsze miała w życiu pod górkę, ale tym razem los grubo przesadził. Zła i rozżalona, rozpaczliwie szukała wyjścia z sytuacji, nowej drogi życiowej.
Jak to zwykle bywa, zadecydował przypadek.

Impulsem do zmian okazała się podróż życia. Podróż szlakiem wiodącym wzdłuż Ameryki Północnej. Podróż w głąb siebie. Co prawda nie wszystko poszło tak, jak sobie wyobrażała. Miało być rozgwieżdżone niebo i zapach łąki, a nie przeprawa w jednym bucie i tachanie ciężkiego plecaka z piłą. Ale się opłaciło.

Bo zgodnie z zasadą co nas nie zabije, to nas wzmocni – Cheryl wygrała. Ruszyła w podróż jako dziewczynka, wróciła jako dojrzała kobieta. Pewna siebie, silna, gotowa zawalczyć o siebie i o swoje życie.
Udowodniła, że DROGĘ warto wybrać sobie samemu.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Dor | 2019-04-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2019

Obejrzałam film i uważam, że był świetnie zrobiony i zagrany, więc książce też należą się brawa i punkty.

Robwier | 2019-03-19
Przeczytana: 19 marca 2019

Niesamowita opowieść o podnoszeniu się z najgłębszych poziomów życiowych klęsk. "Nie wiem, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej - ale musi być inaczej, żeby było lepiej " - to w miarę znane, nieźle brzmiące powiedzenie, bohaterka desperacko wprowadza do swojej codzienności. W bardzo złym dla siebie okresie. Jest bowiem poważnie rozgoryczona i zniechęcona do świata, lecz nagle pojawia się... olśnienie. Postanawia więc uciec z jedynego znanego sobie dotąd, choć niespecjalnie przyjaznego, miejsca - bo tylko tak drastyczne działanie może ją jeszcze wyciągnąć z bagna, w którym utkwiła po uszy. Rusza w wielokilometrową trasę, i im będzie gorzej, tym...lepiej, bo ból fizyczny zagłuszy ten nieznośny i natrętny - psychiczny. Trochę niespodziewanie ta długa, niełatwa wędrówka - okaże się punktem zwrotnym w niezbyt udanym dotąd życiu. Krzepiące - tym bardziej, że na faktach...

Agattta | 2019-01-22

Książka piękna i mądra. O drodze, jaką jest życie - dosłownie i w przenośni. O walce ze słabościami, o rozliczaniu się z przeszłości i godzeniu się z teraźniejszością.

Myślę, że to wcale niełatwe napisać rzecz, w której człowiek idzie... No bo co może się zdarzyć w drodze - zmęczenie, pęcherze, słońce i deszcz... I faktycznie, dzieje się to. Jednak powieść przeplatana jest raz po raz opowieściami z przeszłości, budując życiorys głównej bohaterki, ukazując jej wnętrze, jej rozterki. Historia bardzo wzruszająca chwilami, mówiąca o stracie, której... nie można odzyskać... Bagaż emocjonalny, jaki ze sobą niesie, we mnie poruszał najgłębsze nuty.

Przeczytajcie koniecznie, ale dajcie jej czas na wciągnięcie...
Pochłonęłam ją, mimo wcześniej obejrzanego filmu "Dzika droga" - który również polecam!

Angela Wilimberg | 2019-01-19
Przeczytana: maj 2018

Niesamowita podróż drobnej ale walecznej kobiety wgłąb siebie. Po lekturze miałam ochotę spakować plecak i wyjechać tak jak bohaterka hen daleko żeby pobyć sama ze sobą.

Ciekawa, fajna, motywująca historia. Pozycja godna polecenia :)

Bardzo ciekawa, zawiera motyw drogi, jest dużo rozmyślania nad sobą i jednocześnie wędrówki szlakiem north pacyfic w USA.
Ta książka zdecydowanie zachęciła mnie do długiej wędrówki z plecakiem w celu uspokojenia się i odnalezienia siebie.
Jeśli miałąbym porownywać książkę i film, to raczej polecam książkę.

Chiara | 2018-10-29
Przeczytana: 10 października 2018

Książka piękna. O pokonywaniu barier, słabości , determinacji oraz o tym jak realizować założone plany. Bohaterka jest odważna, ale co mnie w niej uwiodło najbardziej - szła konsekwentnie naprzód mimo ciężkiego plecaka, poranionych stóp, zmęczenia. Pięknie to jeszcze opisuje, to znaczy, że mimo wyczerpania robiła na szlaku notatki. Stawiam ją na półce "do ponownego przeczytania kiedyś"

Book-erka | 2018-10-18
Na półkach: Przeczytane, E booki
Przeczytana: 17 października 2018

Książka należącą do tych bardzo osobistych, które oceniać niezwykle ciężko. Jest to autobiografia ujęta w sposób przystępny: oto przed nami opowieść o sile, determinacji Cheryl, które to wiodły ją przez szlak PCK. Urok tej lektury tkwi głównie w tym, że mamy do czynienia z fascynującą historią napisaną przez prawdziwe życie. Poczynania głównej bohaterki budzą uznanie, tutaj nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

Dużo może zależeć od tego jak do tej pozycji podejdziemy. Ja potraktowałam ją odrobinę jako coś z kategorii literatury podróżniczej, takiej która popycha człowieka do spakowania swoich manatków i ruszenia w nieznane. Stąd może mój mały zawód, bowiem mam problem z nazwaniem tej lektury inspirującą. Skąd to może wynikać? Nie poczułam na koniec powieści jakiegoś wielkiego oczyszczenia autorki, nie wiem czy faktycznie go nie było czy po prostu nadarzył się tu problem z przekazaniem tych odczuć czytelnikowi. Czy autorka (tak jak zakładała w drugiej części tytułu swojej...

ania | 2018-10-09

Dobrze napisana książka o drodze, wyzwaniu i rywalizacji samej ye soba

sprouse | 2018-09-25

Długo czekałam,żeby móc ją przeczytać ale było warto.

Cheryl w ciekawy sposób przedstawiła historię swojego życia.Nie próbowała go wybielić ani się w żaden sposób usprawiedliwić.Po prostu opisała, co jej się przydarzyło i jak się z tym wtedy czuła.Refleksje na temat życia równoważyły się z rzetelnym przedstawieniem faktów i opisem przyrody.Żaden z elementów nie dominował nad pozostałymi,dzięki czemu książka(mimo iż przydługawa) nie znudziła mnie.

Osobiście uważam jej historię oraz motywacje za bardzo interesujące i zgadzam się z tym,że był to dobry materiał na książkę ALE niestety muszę przyznać,że nie spodobało mi się samo zakończenie.Wiem,że do biografii nie mamy prawa wtrącać fikcji ani ubarwiać historii, tylko po ty by sprzedać więcej egzemplarzy, lecz tutaj zabrakło mi jakiegoś przełomu albo chociażby podsumowania.Miałam wrażenie,że książka została urwana.Jakby ktoś wyrwał z niej przedostatni rozdział.

Ostatecznie wahałam się pomiędzy przyznaniem jej noty dobry, a bardzo...