Kane i Abel

Cykl: Kane i Abel (tom 1)
Wydawnictwo: Rebis
Kane and Abel

Inne wydania

Historia dwóch mężczyzn, których połączył los. William Lowell Kane i Abel Rosnovski - pierwszy to syn bostońskiego milionera, a drugi ubogiego emigranta z Polski. Ci dwaj mężczyźni urodzili się tego samego dnia na przeciwnych krańcach świata. Przeznaczenie skrzyżowało ich ścieżki w bezwzględnej walce o zbudowanie imperium. Fascynująca opowieść rozgrywająca się w ciągu sześćdziesięciu lat....

Historia dwóch mężczyzn, których połączył los.

Fascynująca opowieść rozgrywająca się w ciągu sześćdziesięciu lat. Historia dwóch niezwykłych osobowości, które los połączył po to, by najpierw przynieść im ocalenie, a potem zniszczyć.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Sagittaire | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska
No właśnie - to ZABAWA. Nie obowiązek intelektualny ale zabawa, przyjemność, rozrywka. A czy rozrywkę można dzielić na ambitną i dla głupich? Czy można powiedzieć, że granie w tenisa jest ambitne albo dla głupich? A chodzenie po górach / pływanie /jazda na rowerze - czy to rozrywki dla mądrych czy głupich? Nie! I tak też jest z czytaniem. Osobiście lubię plamić honor czytaniem książek łatwych o ile tylko sprawia mi to przyjemność.

Moja czytelnicza maksyma- czytanie ma być przyjemne. W pracy naczytam się tyle fachowych tekstów, że czas poza pracą ma być przyjemny.

A skoro to ma być zabawa, to czasem - dla oderwania - czytuję coś całkowicie lekkiego, łatwego i przyjemnego. Coś jak "Kane i Abel".

Książka ma 500 stron, ale połowę czyta się na raz w jeden wieczór, a drugą połowę nazajutrz. Kartki przewracają się błyskawicznie.
Pióro lekkie; w końcu starannie wykształcony arystokrata....

8_oclock | 2015-09-25
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 23 września 2015

Książka jest bardzo dobrze napisana. Fragmenty mnie wciągały, a historia matki Kane'a zabrzmiała dla mnie jak klasyka. Daję mniejszą ilość gwiazdek z powodu bardzo subiektywnego: temat mi nie leży. Czuję niechęć do czytania o dwóch ambitnych mężczyznach ścigających się w Ameryce na majątki i władzę. I tytuł mnie niepokoi.

Monika | 2011-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2011

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz zakochałam się w pisarzu po przeczytaniu zaledwie dwóch jego książek. Tym razem tak właśnie się stało - pan Jeffrey kompletnie mną zawładnął ;)

Historia Kane'a i Abla jest niezwykle porywająca! Wiele osób znajdzie tu coś dla siebie. To książka o miłości i zdradzie, wielkich pieniądzach i ogromnej biedzie, o sile charakteru i wierze we własne siły. A wszystko to na fascynującym tle historii Polski, Turcji i Ameryki ubiegłego wieku.

Evik | 2012-09-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 22 września 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka "Kane i Abel" przedstawia historię dwóch mężczyzn urodzonych tego samego dnia w dwóch różnych miejscach na świecie. Przeznaczenie kilkukrotnie krzyżuje ich ścieżki w najtrudniejszych momentach życia.

William Lowell Kane jest synem bostońskiego milionera, a Abel Rosnovski (prawdziwe imię i nazwisko: Władek Koskiewicz) – ubogim emigrantem z Polski.

Obydwaj urodzili się w 1906 roku. Abel w podzielonej między zaborców Polsce. Jako dziecko był w niewoli niemieckiej, potem trafił do sowieckich łagrów, skąd udało mu się uciec. Po wielu perypetiach dotarł do USA, gdzie udało mu się zrealizować tzw. "amerykański sen" - z człowieka nie mającego ani grosza (czy raczej centa) w kieszeni stał się właścicielem rozwijającej się prężnie sieci hoteli "Baron".

W książkę wplecione sa elementy historyczne - katastrofa Titanica (na jego pokładzie ginie ojciec Williama), dwie wojny światowe, Wielki Kryzys w 1929 roku, zamach na prezydenta Kennedy.

Nie brak tez elementów okrutnych - ...

Andrew Vysotsky | 2010-10-29
Przeczytana: 08 sierpnia 2010

Kane i Abel to tytuł dość pokaźnej objętościowo powieści, której autorem jest brytyjski pisarz, Jeffrey Archer. Powieść nie jest nowa, bowiem została napisana w 1979. Dlaczego o niej piszę? Gdyż wywarła na mnie bardzo silne wrażenie, podobnie jak i osoba autora. Obie są w Polsce mało doceniane i dlatego postanowiłem je przybliżyć, zwłaszcza młodszemu pokoleniu.
Jeffrey Archer to jeden z najbardziej popularnych pisarzy angielskich. Solidne wykształcenie zdobył na Oxfordzie i właśnie podczas studiów zaczął z powodzeniem uprawiać sport, do tego stopnia, że został reprezentantem Wielkiej Brytanii w biegu na 100 metrów. Próbował swych sił w różnych dziedzinach. W połowie lat 60-tych był już posiadaczem dużej fortuny, którą stracił z dnia na dzień, przegrywając wszystko na giełdzie. Gdy zajął się pisarstwem zaczęły się sukcesy i znów był bogaty. Zajmował się intensywnie polityką. Był nawet typowany na następcę Margaret Thatcher, jednak skandal (spotkanie z luksusową prostytutką)...

Dorota_1988 | 2011-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2011

Arcydzieło.
Reszta komentarza zbędna.
Ta książka trafiła w 100% w mój gust.

Olinka | 2013-03-20
Przeczytana: 19 marca 2013

Dawno, dawno temu widziałam film. Wtedy nie wiedziałam, że nakręcono go na podstawie książki i chociaż minęło bardzo wiele lat, wciąż go pamiętam.
Parę tygodni temu kupiłam książkę, może bardziej z sentymentu do filmu niż do samej powieści. I... słowo pisane to słowo pisane. Genialna powieść do ostatniego zdania. Świetnie narysowani bohaterowie i świat finansjery, który mimo ogromnych pieniędzy i bogactwa nie zraża i nie dołuje.
Jedna myśl nasuwa mi się po przeczytaniu - czasami trzeba schować urazy, przebaczyć i iść do przodu, bo druga szansa może się nie zdarzyć.

Nola | 2014-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2014

Fascynująca opowieść i historia dwóch niezwykłych osobowości, które łączy Fatum.

Powieść sensacyjna, wielowątkowa, szczegółowa, burzliwa, tkliwa, wyniszczająca do szpiku kości relacja dwóch panów + ciekawa z zazkakującym zakończeniem. Czy ukazuje zemstę? Pewnie też. Z pewnością studium władzy.

W końcu dzieło mające sens, nadające ton kolejnym, swoisty pierwowzór pisarstwa mającego swoje uzasadnienie i temat.

Joluśka | 2014-09-05

Absolutnie rewelacyjna! Jedyna książka z mojej kolekcji, która jest doszczętnie zniszczona. Czytałam ją ze dwadzieścia razy! I za każdym razem utwierdzam się w przekonaniu, że jest świetna! Czytać, jeszcze raz: czytać!!!!!!!!!

elsauria | 2014-05-12
Przeczytana: 12 maja 2014

Rewelacyjna książka!!! Polska rzeczywistość, Wojna, Arabowie, Bolszewicy, Tytanic, Krach na Gielądzie, Matka Boska Częstochowska, Ameryka, Don Pepperoni... Aaaaaaaaaaa czego tu nie ma!
Pełna wątków i wartkiej akcji niesamowita prędkość nadaje książce mocy która to, zapiera dech w piersi!
Czasami czuć, co się zapowiada, jednak zapowiedź nie jest tak oczywista jak by się wydawać mogło i właśnie dlatego wciąż ma się ochotę czytać i czytać i co dalej dalej...
Nie pytajcie co może się zdarzyć w tej książce! Weście ją w rękę i sami to sprawdźcie !