Wojskowy słownik polsko-litewski litewsko-polski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
8373220291
historyczna

Odzyskanie przez Litwę suwerenności i nawiązanie międzypaństwowych stosunków z Polską w 1992 r., działalność dyplomatów wojskowych obu państw, rozwój polsko-litewskich stosunków wojskowych, utworzenie wspólnego polsko-litewskiego batalionu sił pokojowych LITPOLBAT, kształcenie litewskich oficerów w polskich uczelniach wojskowych wymagało od Polaków znajomości języka litewskiego. Sytuacja ta zrodziła więc zapotrzebowanie na słowniki, w tym na Wojskowy słownik polsko-litewski litewsko-polski , którego dotąd nie było. Słownik ów wypełnia lukę w specyficznej terminologii wojskowej, zawiera ponad 5000 terminów zarówno ściśle wojskowych, jak i politycznych, dyplomatycznych, prawnych. Znajdują się tu również terminy bardzo specjalistyczne dla danego rodzaju służby, broni czy sprzętu wojskowego.