Komisja Rządowa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego wobec wspólnot religijnych w Królestwie Polskim 1815-1820

Wydawnictwo: Semper
83-89100-19-3
historyczna

Autor odsłania skomplikowany mechanizm zabiegów prominentnych działaczy ówczesnej administracji, poświęcając dużo uwagi ministrowi rządu carskiego Stanisławowi Kostce Potockiemu, usiłując przeprowadzić rewizję spojrzenia na jego rolę w relacjach Państwo - Kościół w okresie kierowania przez niego Komisją. Na łamach książki możemy znaleźć biogramy innych członków gabinetu Potockiego, m.in. Stanisława Staszica.