No.6 #1

Studio JG
2014-10-22
2014-10-22
Paulina Ślusarczyk-Bryła
akcja manga science fiction shoujo sci-fi shounen-ai manga

Okładka książki No.6 #9 Atsuko Asano, Hinoki Kino
No.6 #9 Atsuko Asano, Hinok...
Okładka książki No.6 #8 Atsuko Asano, Hinoki Kino
No.6 #8 Atsuko Asano, Hinok...
Okładka książki No.6 #7 Atsuko Asano, Hinoki Kino
No.6 #7 Atsuko Asano, Hinok...
Okładka książki No.6 #6 Atsuko Asano, Hinoki Kino
No.6 #6 Atsuko Asano, Hinok...

Nie spodziewałam się, że aż tak spodoba mi się ta manga. Podobała mi się lekka tajemniczość, która tylko zachęciła mnie do dalszego czytania. Nie mogę się doczekać aż sięgnę po kontynuację.

Ładna grafika, ale poza tym tak sobie. Raczej nie będę kontynuować.

Ładna grafika, ale poza tym tak sobie. Raczej nie będę kontynuować.

01.01.2013 - pierwsze zetknięcie z No.6
30.12.2021 - powrót do serii, którą nadal kocham całym sercem.

01.01.2013 - pierwsze zetknięcie z No.6
30.12.2021 - powrót do serii, którą nadal kocham całym sercem.

Nie oceniam bo nie znam się na mandze. To drugi taki komiks w moim życiu. Fabuła ciekawa i wątek dystopijny też w porządku. Ale niektóre teksty to po prostu tragedia dla mnie, np. "Chcę, żebyś podzielił się ze mną swoją spermą?" No co to ma być? Dla dorosłych i starszej młodzieży OK ale młodszym nie polecam. Szkoda, że na lubimy czytać nie ma informacji jakie mangi można dać młodszemu czytelnikowi bo po co sięgnę to tylko przemoc, seks i wulgarny język. No ewentualnie samobójstwa. Może to po prostu nie jest dla mnie.

Szybka i przypadkowa przygoda z pierwszym tomem tej serii skończyła się bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Ciekawy jest koncept miasta oraz panującej w nim polityki. Intrygujące są też losy głównych bohaterów oraz łącząca ich relacja. Chęć poznania dalszych losów tej dwójki z pewnością doprowadzi mnie do kolejnych tomów

troche Safu irytuje ale poza tym jest genialne

troche Safu irytuje ale poza tym jest genialne

Przed przeczytaniem tej mangi oglądałam już anime no.6, a ona wpadła mi przypadkiem w ręce ale naprawdę mi sie spdobała. Z tego co słyszałam ma być lu lepiej opisana relacja Shiona i Nezumiego niż w anime, jeszcze tego nie zaważyłam ale mam nadzieje że w następnych tomach to będzie.

Z czystym sumieniem polecam tę mangę każdemu. Jest dobra na rozpoczęcie przygody z japońskim komiksem, jest dobra dla tych, którzy wiele tomików mają za sobą. Myślę, że może zachwycić i fabułą, i kreską. Zapewni dobrą rozrywkę i będzie trzymać w napięciu. Polubicie bohaterów i będziecie z nimi stawiać wyzwanie No.6. Dla mnie jest to pozycja obowiązkowa i jestem szczęśliwa, że ukazała się w Polsce.

Więcej: https://azjatyckapolka.wordpress.com/2014/11/05/atsuko-asano-hinoki-kino-no-6-tom-1/

Nigdy w życiu nie czytałam (ani nie oglądałam) mangi. Te piskliwe, wielkookie stwory aż mnie odrzucają i nijak nie pojmuję jak można być fanem czegoś takiego (pewnie za stara jestem). Książka wpadła mi w ręce przypadkiem i zabierałam się do niej jak pies do jeża - dopiero kompletnie nie mając co czytać wzięłam ją do ręki. Do tego preferują fantasy a nie SF.
Naprawdę jest wciągająca i czyta się z zainteresowaniem. No i nie wiem na czym ma polegać jej mangowatość :) Zwykłe SF.

Naprawdę jest...

Moja opinia jest tutaj => https://palacwiedzmy.wordpress.com/2015/11/17/przereklamowana-idealnosc-miasta-czyli-co-piszczy-w-no-6-1/

• Manga
  • Mangi