No.6 #1

Wydawnictwo: Studio JG
ナンバー・シックス NO.6
komiksy
Zuzanna Osuch

Miasto No. 6 to najdoskonalsze, najbardziej nowoczesne miasto, jakie ludzkość była w stanie stworzyć. Jego mieszkańcy żyją w szczęściu i luksusie, mając dostęp do najlepszej opieki medycznej i technologicznych nowinek. Prawdziwa utopia. Ale czy na pewno? Bezpieczeństwo mieszkańców gwarantują rządzące wszystkim reguły i ograniczenia. Kto zaś nie zechce się do nich dostosować, staje się wrogiem miasta.

Bohaterem tej historii jest Shion, należący do elity, inteligentny chłopak, który podświadomie czuje, że świat, w którym żyje, daleki jest od doskonałości. Więc kiedy w pewną burzliwą, deszczową noc w jego pokoju zjawia się niespodziewanie poszukiwany listem gończym chłopak, ten zamiast wydać go władzom, udziela mu schronienia. Choć następnego ranka, po tajemniczym gościu nie było nawet śladu, Shion za pomoc przestępcy zostaje pozbawiony wszelkich przywilejów i pozostaje pod obserwacją władz.

Po latach w mieście zaczyna dochodzić do tajemniczych zgonów, a wszystko wskazuje na to, że ma z tym coś wspólnego obecność uciekiniera, któremu Shion niegdyś pomógł. Gdy podejrzenia padają na bohatera, nie ma on już wyboru. Musi stawić czoła systemowi albo dać się zabić.

źródło opisu: Studio JG, 2014

źródło okładki: http://studiojg.pl

Gin | 2017-08-31

Z czystym sumieniem polecam tę mangę każdemu. Jest dobra na rozpoczęcie przygody z japońskim komiksem, jest dobra dla tych, którzy wiele tomików mają za sobą. Myślę, że może zachwycić i fabułą, i kreską. Zapewni dobrą rozrywkę i będzie trzymać w napięciu. Polubicie bohaterów i będziecie z nimi stawiać wyzwanie No.6. Dla mnie jest to pozycja obowiązkowa i jestem szczęśliwa, że ukazała się w Polsce.

Więcej: https://azjatyckapolka.wordpress.com/2014/11/05/atsuko-asano-hinoki-kino-no-6-tom-1/

McDaa | 2016-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 05 stycznia 2016

Nigdy w życiu nie czytałam (ani nie oglądałam) mangi. Te piskliwe, wielkookie stwory aż mnie odrzucają i nijak nie pojmuję jak można być fanem czegoś takiego (pewnie za stara jestem). Książka wpadła mi w ręce przypadkiem i zabierałam się do niej jak pies do jeża - dopiero kompletnie nie mając co czytać wzięłam ją do ręki. Do tego preferują fantasy a nie SF.
Naprawdę jest wciągająca i czyta się z zainteresowaniem. No i nie wiem na czym ma polegać jej mangowatość :) Zwykłe SF.

wiedźma | 2015-11-17

Moja opinia jest tutaj => https://palacwiedzmy.wordpress.com/2015/11/17/przereklamowana-idealnosc-miasta-czyli-co-piszczy-w-no-6-1/

Fantasy-Bestiarium | 2015-09-21

"No. 6" to manga, która nie należy do lekkich serii przygodowych. Znajdziemy w niej elementy fantastyki naukowej, dramatu i thrillera. Oprócz nielicznych scen komediowych i humorystycznych panuje ciężki klimat i wątki fabularne skłaniające do refleksji. Pozycja ta pretenduje do miana tytułu ambitnego i dostarczy swoim czytelnikom mocnych wrażeń i nie zapomnianych emocji.

Nowoczesne i niemal doskonałe miasto No. 6 jest najdoskonalszym cudem techniki i inżynierii jaki udało się stworzyć człowiekowi. Bezpieczeństwo, luksus, opieka medyczna na najwyższym poziomie sprawia wrażenie raju, który jest wręcz nierealny. Utopia, która nie ma prawa istnieć skrywa za płaszczykiem ideału mroczne wnętrze. Rygorystyczne prawo i liczne ograniczenia tworzą z jednostek nieposłusznych wrogów numer jeden. Jednym z nich jest Shion, bystry chłopak, który został uwikłany w nie lada kłopoty. Pewnego dnia, gdy do jego pokoju wpada niespodziewanie poszukiwany listem gończym chłopak zamiast wydać go władzom...

KyuWon | 2015-07-31
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 2014 rok

Świetny tytuł, miła dla oka kreska, ciekawa fabuła i (póki co) brak działających na nerwy postaci :) Jako pierwsze obejrzałam anime jakiś czas temu, które bardzo mi się spodobało, a teraz miło jest odświeżyć wspomnienia przy mandze :) Jedyne co mnie irytuje, to fakt że tłumaczka używa imienia Szczur, zamiast Nezumi, co brzmiałoby o wiele lepiej :( No ale jakoś będzie trzeba przeboleć ten fakt ;) Polecam!

Agene | 2015-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2015

Świat z No.6 zdaje się antyutopią – niby wszystko jest pięknie, ładnie i idealnie, ale od pierwszych stron czuć, że coś jest mocno nie tak. Ogólnie wszelakich dystopii i innych ponurych wizji przyszłości i społeczeństwa mam po dziurki w nosie – szczególnie czuję się zmęczona nastolatkami walczącymi o przetrwanie w ramach jakiegoś programu rządowego (Battle Royale, Igrzyska Śmierci, Więzień Labiryntu). Po No.6 sięgnęłam jednak bez świadomości poruszanej tematyki, a fabuła wciągnęła mnie zanim zdążyłam zacząć marudzić. Bohaterami są wprawdzie dzieciaki (choć szybko podrastają) i zapowiada się, że także będą walczyć z systemem, ale ów system różni się dość znacząco od wymienionych wyżej pozycji.

Emi✌ | 2015-05-05
Przeczytana: 03 maja 2015

Dlaczego tamtego wieczoru otworzyłem okno...? NO.6 to utopia – futurystyczne miasto będące pomnikiem ludzkiego geniuszu. Wychowany wśród elit Shion śmiało zmierza ku świetlanej przyszłości. Wszystko zmienia się jednak, gdy w swoje dwunaste urodziny udziela schronienia rannemu chłopcu. To niezwykłe spotkanie okazuje się brzemienne w skutkach. Cztery lata później Shion zostaje wplątany w serię podejrzanych zdarzeń, które zmuszają go do ucieczki z miasta. Jak potoczą się jego dalsze losy...?

Kolejna manga od przyjaciółki. Kolejny dobry traf! O „No.6” słyszałam wcześniej, ale nie spodziewałam się, że ktoś z mojego otoczenia je ma. Aż tu nagle usłyszałam propozycje: „Chcesz przeczytać No.6?” Co mogłam odpowiedzieć? Nic innego tylko „Jasne!”. I tak oto przeczytałam ją szybko i nie mogę się doczekać co będzie dalej.

Powiem szczerze. Nie ma tu za wiele informacji. Większość jest zamieszczona w opisie. Główny bohater Shion jak już nam wiadomo jest w grupie elit czyli bardzo inteligentnych...

Nie umiem wyrazić w słowach, jak bardzo jestem wdzięczna za powstanie tej serii. Świat stworzony przez panią Atsuko. Jakże ogromną wyobraźnią się wykazała. To jest po prostu niesamowite. Powieść połknęłam w dwie nocki. Płakałam nie raz. Bardzo zżyłam się z bohaterami, którzy są tak różni. Jednak mimo przeczytania powieści, obejrzenia anime oraz pierwszych dwóch tomów mangi mam wątpliwości. Nie jestem pewna co tak naprawdę łączy Nezumiego i Shiona. Czy to mocne, miłosne uczucie, czy może to czyste braterstwo? W moim serduszku chowam nadzieję, że to jednak miłość. ;)

| 2015-03-19
Na półkach: Przeczytane, Manga/Komiks
Przeczytana: 19 marca 2015

Prawdę mówiąc, kapcie mi spadły. Kapcie mi spadły z wrażenia. Po lekturze pierwszych stron niemal zadziałał u mnie odruch obronny (science fiction = odkładamy na półkę), ale postanowiłam wytrwać (słusznie, jak się okazało). Historia Shiona i Szczura pochłania całkowicie, zaś futurystyczny świat przedstawiony po bliższym poznaniu więcej zyskuje niż traci. Akcja zawiązuje się bardzo szybko – „No.6” uniknęło syndromu pierwszego tomu, pełniącego zazwyczaj rolę wprowadzenia i stojącego gwiazdkę niżej od pozostałych – prawie natychmiast zostajemy wciągnięci w szereg intryg oraz tajemnic perfekcyjnej metropolii. Nie mogę się doczekać kolejnych części. Chyba będę musiała wesprzeć finansowo przyjaciółkę, która zbiera tę serię…

rena kim | 2015-03-11

Pierwszy z dziewięciu tomów jest porażająco dobry. Jak na standardy mangi nie jest ani długi, ani krótki, chociaż po przeczytaniu czuć ten "dobry" niedosyt, chce się więcej. Bohaterowie są znakomici, może lekko zbyt wytypizowani, jednak nie jest to wadą.