Seven Days: Friday-Sunday

Okładka książki Seven Days: Friday-Sunday Venio Tachibana, Rihito Takarai
Okładka książki Seven Days: Friday-Sunday
Venio TachibanaRihito Takarai Wydawnictwo: Kotori Cykl: Seven Days (tom 2) Seria: Boys Love komiksy
komiksy
2014-08-08
2014-08-08
2011-08-31
Tomasz Molski
manga shounen-ai kotori boys love romans lgbt

Okładka książki Klatka dla ptaków #3 Yukako Kabei, Rihito Takarai
Okładka książki Klatka dla ptaków #2 Yukako Kabei, Rihito Takarai
Okładka książki Klatka dla ptaków #1 Yukako Kabei, Rihito Takarai
Klatka dla pta... Yukako Kabei, Rihit...

Pierwsza część była taka sobie, ale druga część w ogóle mi się nie podobała. Nie polecam

Seven Days 7 [tom 1-2]

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 16 lat
Klasa: 1
Zainteresowanie: Łucznictwo (?)

„Wybacz, nie zakochałem się w tobie. To koniec”.

Yuzuru Shino przez ostatnie trzy lata żył jak (prawie) każdy przeciętny licealista.
W ciągu roku szkolnego dobrze się uczył, nie sprawiał nauczycielom żadnych kłopotów i dodatkowo był uznawany przez większość uczennic za jednego z najładniejszych chłopaków w całym liceum Huoka.

Chętnie zgadzał się na zaproponowane z ich strony spotkania, choć niestety każda randka była skazana na niepowodzenie, ponieważ przy bliższym poznaniu, Yuzuru okazywał się zupełnym przeciwieństwem chłopaka, o którym marzyła wtedy każda zainteresowana nim dziewczyna.

Jego nudne, a wręcz monotonne życie zmienia się nagle za sprawą pewnego pierwszoklasisty.
Niejaki Touji Seryou jest znany z tego, że w każdy poniedziałkowy poranek przyjmuje propozycje "chodzenia ze sobą" od pierwszej osoby, która go oto prosi.
Gdy mija ostatni dzień tygodnia, chłopak kończy swój krótki związek i następnego dnia czeka na kolejną propozycję.

Zaciekawiony Shino postanawia sprawdzić, ile jest w tym wszystkim prawdy...

„Czemu ludzie muszą się w
sobie zakochiwać?”

Jeśli poszukujesz wyjątkowego, urokliwego oraz prostego w przekazie romansu, to powyższy tytuł powinien Cię zaciekawić.

Historia Yuzuru i Touji nie jest jakoś bardzo skomplikowana, a sama ich relacja opiera się w dużej mierze na dosyć banalnym schemacie, który nikogo tutaj nie zaskoczy.

W tej serii nie otrzymamy zdumiewających zwrotów akcji, ale możemy spodziewać się dobrze napisanego shōnen-ai.

*Shōnen-ai - motyw w mandze, który opiera się na miłości pomiędzy dwójką mężczyzn.

Jestem wyrozumiała w przypadku krótkich serii i doskonale wiem, że nie tak łatwo napisać dobrą fabułę, dlatego też nie miałam sporych oczekiwań do tej mangi.

Niektórych bohaterów łatwo polubić, choć zdarzają się też tacy, o których oczywiście wolałabym prędko zapomnieć.
Zwłaszcza ten fakt dotyczył kobiecych postaci, które zostały tutaj ukazane z jak najgorszej strony.
Niestety nie umiałam w nich dostrzec żadnych pozytywnych cech.

Z chłopakami natomiast było zupełnie odwrotnie.
Styl rysowania Pani Rihito Takarai idealnie odzwierciedlał charakter Shino i Seryou.

„Właśnie to mnie w tobie zauroczyło”.

Manga wydana jest w formie dwóch osobnych tomów.
Akcja pierwszej części rozgrywa się na przełomie poniedziałku-czwartku, zaś druga od piątku do niedzieli.

Powiem również uczciwie, że okładka nieco mnie zmyliła, bo na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że będzie to historia detektywistyczna, a daleko jej do takiej ^^'

Podsumowując...
Dylogia „Seven Days” to na pozór nietypowa manga, którą mogę polecić każdemu, kto woli delikatne, lekkie romanse.

Ograniczenie wiekowe: 16+

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 16 lat
Klasa: 1
Zainteresowanie: Łucznictwo (?)

„Wybacz, nie zakochałem się w tobie. To koniec”.

W ciągu roku...

"Seven Days" to jest tego typu boys love, do którego mam ogromną słabość. Jest słodko, niewinnie, aż ciepło się robi na sercu. Co prawda, poprzedni tom był nieco lepszy i liczyłam na więcej dramatyzmu pod koniec tygodnia między głównymi bohaterami, ale jednak nie jestem zawiedziona. Stało się to, co miało się stać od samego początku. Czuję satysfakcję a mój nieschodzący uśmiech podczas lektury jest tego dowodem.

Czytałam już tą mangę baaardzo dawno, ale niemiej jednak bardzo się cieszę, że mogłam powrócić do niej jeszcze raz! Tom drugi nasunął bohaterom więcej wątpliwość, ale rozwiązali to super, miła lekka historia, polecam C:

Oooo... Jakie słodkie. Ooo... aż mi się cieplej na serduszku zrobiło.

Oooo... Jakie słodkie. Ooo... aż mi się cieplej na serduszku zrobiło.

Bardzo przeciętna, nic specjalnego jak dla mnie :)

Moja ocena: 2/6

Bardzo przeciętna, nic specjalnego jak dla mnie :)

Moja ocena: 2/6

Bardzo podoba mi się zakończenie tej króciótkiej opowieści. Będę do niej często wracała. ♥

Bardzo dobra manga :)

Bardzo dobra manga :)

2064

Gdzie to niby napisano na książce, że to tom drugi serii?
Spodziewałam się więcej po tej historii. Rozczarowała mnie.

Gdzie to niby napisano na książce, że to tom drugi serii?
Spodziewałam się więcej po tej historii. Rozczarowała mnie.

2015-07-12 - ocena 5

Faza na Shounen Ai mi przeszła, bo już mnie troszkę odrzucał ten związek (ale nie w żadnym bardzo negatywnym sensie :D Tolerancja to podstawa :)) Miałam ochotę na coś "słodkiego". Zamierzałam to tylko przekartkować, bo nie mam zwyczaju czytać czegoś więcej niż raz, a tu proszę. Pochłonęłam 2 części prawie od początku do samego końca :) Już wiem, czemu ich nie sprzedałam. Niezwykle miłe. Wyniosłam też z nich o dziwo kilka ważnych dla mnie nauk. Zdecydowanie podwyższam im ocenę i mimo ulotnienia się mojej fascynacji homoseksualistami zdecydowanie zostają u mnie na półce i nie prędko czeka je jakaś podróż :)

2015-07-12 - ocena 5

• Manga