Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Tomasz Molski
Cykl: Seven Days (tom 2) | Seria: Boys Love
Wydawnictwo: Kotori
セブンデイズ Friday-Sunday
manga, shounen-ai, kotori, boys love, romans, lgbt
komiksy
raven

Shino dostaje dwa bilety na wyjątkowy pokaz filmowy. Jest szczęśliwy, bo zawsze marzył, by uczestniczyć w takim wydarzeniu. Bardzo chce, by Seryou mu towarzyszył. Są przecież teraz najlepszymi przyjaciółmi! Kogo innego miałby zaprosić? Seans ma się odbyć w przyszłym tygodniu. Tylko... czy wtedy Seryou będzie jeszcze zainteresowany znajomością z Shino...?

źródło opisu: Kotori, 2014

źródło okładki: www.kotori.pl

Villiana | 2015-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2015

Z ciężkim sercem i mimo mojej całej sympatii do bohaterów tej opowieści, muszę przyznać, że się wynudziłam.

Całość była jak dla mnie tak oczywista i tak przeciągnięta, że odebrała mi całą przyjemność z lektury. Myślałam, że na drodze Shino i Seryou staną jakieś poważniejsze komplikacje, że będzie jakieś większe napięcie, ale generalnie całość opierała się po prostu na niepewności i na niedopowiedzeniach.

Spodziewałam się po tej mandze i po zakończeniu czegoś więcej. Szkoda też, że nie było tutaj żadnego innego wątku poza romansem głównych bohaterów.

Esme | 2016-04-08
Przeczytana: marzec 2016

Drugi tomik jest zdecydowanie gorszy od swego poprzednika. Chociaż graficznie w zasadzie można napisać to samo o obu, to pod kątem fabularnym mniej tu niespodzianek a wszystko przebiega w bardziej przewidywalny sposób. Cieszę się, że wprowadzono (a raczej rozszerzono) tu wątek dziewczyny, jednak można go było jeszcze bardziej rozwinąć. Całość nadal jednak jest bardzo sympatyczną lekturą, a kontynuację warto przeczytać chociażby dla wiedzy jak wszystko się zakończyło.
Ciekawostka - moja lokalna biblioteka go promowała poprzez wystawienie na półkę reprezentacyjną gatunku, więc coś w tym musi być ;)

Mian | 2014-12-07
Na półkach: Przeczytane, 2014

Bardzo przewidywalne, fabuła mało ciekawa i niewciągająca. Jedną "atrakcją" tego komiksu jest para homoseksualistów.

Kurz | 2014-09-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, LGBT
Przeczytana: 18 września 2014

To zadziwiające, że przy takiej treści prawie się wzruszyłam. Co nie zmienia faktu, że wolałabym przeczytać powieść o takiej historii, niż oglądać obrazki... Ale człowiek nie może mieć wszystkiego, więc lubię to co mam.

Shariana | 2015-08-12
Przeczytana: 05 stycznia 2017

Bardzo, bardzo lubię, gdy jakaś seria wywołuje mój uśmiech podczas lektury, ba - gdy na samą myśl o niej mam ciepło w serduchu. To znaczy, że była dobra.
O tak, Seven Days jest zdecydowanie warte polecenia.
Historia nie jest zbyt porywająca, nie ma nagłych zwrotów akcji - co nie znaczy, że jest w 100% realna. Ramy czasowe nadal rażą mnie po oczach, ale rozumiem, że taki był główny zamysł autorek. Co ciekawe, chyba tylko tyle mam im do zarzucenia. Urzekli mnie główni bohaterowie, bez klasycznego podziału na seme i uke - naturalni i, uwaga, myślący... głową, tą na karku. Reszta postaci była raczej tłem dla tej naprawdę udanej dwójki. Nie zabrakło klasycznej irytującej blondyny, ale ona też sama w sobie nie miała zbyt wiele do powiedzenia. To nasi ulubieńcy byli daniem głównym, jak najbardziej satysfakcjonującym. :)

Aha, jeszcze jedno - nie ma tu scen łóżkowych. Piszę to, żebyście nie czuli się rozczarowani.

AmyColl | 2016-05-20
Przeczytana: 19 maja 2016

2015-07-12 - ocena 5

Faza na Shounen Ai mi przeszła, bo już mnie troszkę odrzucał ten związek (ale nie w żadnym bardzo negatywnym sensie :D Tolerancja to podstawa :)) Miałam ochotę na coś "słodkiego". Zamierzałam to tylko przekartkować, bo nie mam zwyczaju czytać czegoś więcej niż raz, a tu proszę. Pochłonęłam 2 części prawie od początku do samego końca :) Już wiem, czemu ich nie sprzedałam. Niezwykle miłe. Wyniosłam też z nich o dziwo kilka ważnych dla mnie nauk. Zdecydowanie podwyższam im ocenę i mimo ulotnienia się mojej fascynacji homoseksualistami zdecydowanie zostają u mnie na półce i nie prędko czeka je jakaś podróż :)

PolishPopkulturę | 2015-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2015

Urocze, przesłodzone zakończenie. Tak czy siak, polecam tę serię, choć z jaojów zdecydowanie bardziej podobały mi się trzyczęściowe "Bezsenne noce".

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Turmaline | 2015-06-02

,,Seven Days'' przeczytałam jednym tchem i zdecydowanie jest to jedna z moich ulubionych mang. Lekka i przyjemna, śliczna kreska, polecam!

Rege | 2017-10-10

Gdzie to niby napisano na książce, że to tom drugi serii?
Spodziewałam się więcej po tej historii. Rozczarowała mnie.

someoneawesome | 2014-09-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014, Mangi
Przeczytana: 05 września 2014

Uwielbiam "Seven Days" - moja pierwsza przeczytana manga, cieszę się, że została wydana w Polsce ^^