Ao No Exorcist 1

Waneko
2013-09-01
2013-09-01
2011-04-05
ao no exorcist blue exorcist

15 - letni Rin Okumura z pozoru prowadzi normalne życie nastolatka. Jest zaczepny i skory do bójek. Niby nic nadzwyczajnego, prawda? Razem ze swoim bratem bliźniakiem - Yukio, został przygarnięty przez dość zrzędliwego, ale miłego księdza Fujimoto. W miarę poukładane życie całej trójki zmienia się diametralnie, gdy po całym mieście zaczynają krążyć "paprochy", które tak naprawdę są całą hordą demonów. W jednej chwili Rin dowiaduje się, że nie jest wcale normalnym nastolatkiem, a synem samego Szatana. Teraz władca piekieł przybył do świata ludzi, by pojednać się ze swoim potomkiem i zabrać go tam dokąd przynależy. Buntowniczy Rin postanawia jednak na przekór przeznaczeniu wykorzystać swe nowe moce i wstąpić na drogę do uzyskania tytułu egzorcysty. Taki jest właśnie początek epickiej serii, którą oglądałam już w formie anime. Teraz absolutnie nie mogę się zdecydować, która forma tej opowieści jest lepsza. Kreska jest wspaniała, bohaterowie różnorodni - każdy ze swoim niepowtarzalnym charakterem, a akcja wartka i ciekawa. Żadna scenka nie jest marnotrawstwem, lecz kolejną składową doskonałej fabuły. Zobaczymy czy w anime nie pominięto żadnego wątku z tej przewspaniałej mangi.

Reread 2023
Czytając to teraz, podoba mi się to tak samo, jak w 2015 roku, gdy poznawałam tę mangę po raz pierwszy. Uwielbiam wszelkie momenty, gdy możemy ujrzeć walczącego Rina, a później także Kuro.
Dalej nienawidzę Yukia... To moja najbardziej znienawidzona postać. Czemu on się ma za lepszego i zawsze mówi o sobie i bracie jakby nie mieli tego samego ojca?
Jak dla mnie to jest on zbędny w tej historii.
Resztę bandy, jak i ich przekomarzanki ze sobą jak najbardziej lubię.

Reread 2023
Jak dla mnie...

Blue exorcist
Kato Kazue

„Rin Okumura ma 15 lat, brata bliźniaka który jest od niego lepszy w nauce (i praktycznie wszystkim innym) oraz brak pomysłu co robić w życiu. Odkąd zmarła ich matka wraz ze swoim bratem Yukio żyją pod opieką księdza Fujimoto. Jednak sielanka trwa do dnia, kiedy to okazuje się, że Rin jest kimś więcej, niż tylko zwykłym nastolatkiem a jego ojciec nie był zwykłym śmiertelnikiem ale... demonem. I to nie byle jakim demonem... Prawda jest taka, że ojcem Rina jest bowiem sam Szatan, władca Piekła. Od tego momentu nic nie jest już takie jak kiedyś...”

Powrót do tej serii to dla mnie równoczesny powrót do przeszłości. Historia Rina i Yukio towarzyszyła mi na przestrzeni lat 2014-2015 wraz z najlepszym okresem „pisarskim”, który dotychczas miałam. Seria tej mangi, jak i anime jest dla mnie niezwykle sentymentalna - nie tylko przez Mefisto, demona w cylindrze 😉

Pierwszy tomik dostaje ode mnie 8/10⭐️

Blue exorcist
Kato Kazue

Na półkach: , , , , , ,

Zabrałam się za mangę z sentymentu. W dzieciństwie obejrzałam anime i bardzo mi się spodobało. Teraz (w końcu) czas na komiks.

Nie zawiodłam się. Kreska jest wspaniała, fabuła wciągająca, a postaci równie ciekawe jak je zapamiętałam z anime.

Sam pomysł na fabułę jest niesamowity i jeżeli będziecie potrzebowali odskoczni od nowszych mang, jak najbardziej polecam poświęcić uwagę temu tasiemcowi :D.

Już od bardzo dawna chciałam przeczytac tą mangę.
Wspaniale wykreowane pstacie, idealna kreska i zabójczy humor.
Polecam i miłego dnia :)

Już od bardzo dawna chciałam przeczytac tą mangę.
Wspaniale wykreowane pstacie, idealna kreska i zabójczy humor.
Polecam i miłego dnia :)

Rin Okumura jest piętnastoletnim chłopcem, który nie ma celu w życiu, olewa szkołę i jest... Synem Szatana. Wraz ze swoim bratem bliźniakiem, Yukio, lepszym od niego dosłownie we wszystkim są wychowywani przez księdza Shimę w kościele. Po jego śmierci trafiają do Akademii Prawdziwego Krzyża, gdzie będą szkolić się na egzorcystów. Rin, zdruzgotany śmiercią przybranego ojca, którego w ostatnich chwilach opętał szatan, postanawia, że nie ważne co się będzie działo, nie pozwoli już nigdy umrzeć nikomu, kogo kocha, a jego celem staje się pokonanie szatana. W tym celu jednak musi zapanować nad swoimi mocami i błękitnym płomieniem, przez który każdy demon wie, kim jest. Do tego nie może dopuścić, aby ktokolwiek dowiedział się kim jest i co potrafi, a moce musi trzymać pod kontrolą, inaczej stanie się celem i czeka go walka o życie.

Nie wiem co sądzić o tej mandze, początek był genialny, tylko ta końcówka mi jakoś nie podeszła. Sięgnę jednak po drugi tom, jestem ciekawa jak autor rozwinie wszystkie wątki.

Bardzo dobry początek serii.

Bardzo dobry początek serii.

• Manga
  • Mangi