Tasogare Otome X Amnesia. Niepamięć panny zmierzchu #1

Tłumaczenie: Karolina Balcer
Cykl: Tasogare Otome X Amnesia (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
黄昏乙女×アムネジア
komiksy
Anna

Akademia Seikyou nie jest zwykłą szkołą. Bo która zwykła szkoła jest plątaniną nieuczęszczanych korytarzy, nieużywanych przez nikogo klas oraz zapomnianych pokoi? I czy to normalne, że wśród uczniów krąży aż tyle historii o duchach, które podobno straszą na jej terenie? W takim właśnie miejscu naukę zaczyna pierwszoklasista Teiichi Niiya. Pewnego dnia, szukając wyjścia, trafia on do opuszczonego pokoju, w którym spotyka Yuuko Kanoe, tajemniczą dziewczynę która twierdzi, że jest… duchem. Jeżeli mówi prawdę, to w jaki sposób zginęła? Dlaczego po śmierci nadal nawiedza tą szkołę? I czemu tylko Teiichi zdaje się ją widzieć?

źródło opisu: Waneko, 2014

źródło okładki: http://waneko.pl/

Wkp | 2017-09-01
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

DUCH SZKOŁY

Całkiem niedawno temu czytałem bardzo udana mangę „Szkolne życie!” łączącą opowieść o słodkich nastolatkach z mrocznym horrorem o zombie. Teraz nadszedł czas na lekturę utrzymaną w podobnym klimacie, traktującą dla odmiany o tajemniczej szkole, nastoletnim bohaterze i pewnym duchu, nie do końca materialnym, ale bardzo, bardzo kształtnym! I, tak jak się spodziewałem, zabawa znów jest znakomita i potrafi poprawić humor.

Głównym bohaterem „Niepamięci panny zmierzchu” jest uczeń pierwszej klasy gimnazjum Teiichi Niiya, który chodzi do prywatnej szkoły Seikyou. Ponieważ w jej skład wchodzą najróżniejsze budynki i przybudówki, często takie, do których nikt już nie zagląda, miejsce pełne jest tajemnic i legend krążących na jego temat. Nic w tym zresztą dziwnego, kiedy pół wieku temu budowano placówkę, zrobiono to na przeklętej ziemi. By zdjąć z niej klątwę, złożono ofiarę z człowieka. Wybrano pewną uczennicę, a jej ciało wciąż gdzieś się tutaj znajduje…
Teiichi zna tę...

PolishPopkulturę | 2015-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Zaskakująco dobra seria, choć po przeczytaniu wszystkich dziesięciu tomów stwierdzam, że pełno tu niepotrzebnych dłużyzn, które do wątku głównego nie wnoszą absolutnie nic. Całość można by spokojnie zamknąć w dwóch/trzech tomach, i w takiej skondensowanej postaci prezentowałaby się o wiele lepiej. Tak czy owak - podobało mi się; na plus śliczna kreska i dający się lubić bohaterowie.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Kosz_z_Książkami | 2018-06-20

Miłosna historia z duchem w roli głównej. Brzmi nieco dziwnie nieprawdaż? A gdyby do tego dodać jeszcze, że tytuł stanowi zarówno dobrą historię grozy, jak i bardzo przyzwoity romans. Brzmi jeszcze dziwniej nieprawdaż? Cóż takim niezwykłym, a przy tym wyjątkowo ciekawym eksperymentem jest seria ,,Tasogare Otome × Amnesia”, która w dziesięciu tomach zaprasza czytelnika do odkrycia tajemnicy niepamięci panny zmierzchu – Yuuko.

Seikyou to nad wyraz rozległy, przypominający labirynt, zespół szkół w którym nowe budynki łączą się ze starymi, a część najstarszych pomieszczeń od dawna nie jest używana, pełniąc często rolę magazynów zamiast sal lekcyjnych. Jest z nim związanych wiele niekiedy strasznych, historii. Jedną z takich szkolnych legend jest opowieść o Yuuko – duchu nawiedzającym Seikyou, którą obarcza się odpowiedzialnością za wszystkie tajemnicze wydarzenia mające miejsce na terenie placówki. Jednak czy rzeczywiście tak jest? Czy to Yuuko jest sprawczynią wszystkich nie dających...

Mes | 2014-09-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi
Przeczytana: 23 września 2014

Sympatyczne czytadło - ładnie narysowane, wzbogacone o parę rzeczy niezawartych w anime; jestem na TAK i oby tak dalej~.

Bardzo wciągająca, bardzo ciekawa historia, a oprócz tego ładnie narysowana :)

aisom | 2019-02-16

świetna manga