Demon Grzechu -Tsumitsuki-

Wydawnictwo: Waneko
ツミツキ Tsumitsuki
komiksy
Dejikos

Świat, w którym żyjemy, pełen jest rzeczy, o których nie mamy pojęcia… I w niektórych przypadkach lepiej byłoby żyć dalej w niewiedzy. Takada Chinatsu przeprowadza się do nowego miasta, w którym poznaje historię o demonach, zwanych Tsumitsuki. Żywią się one poczuciem winy wypełniającym ludzi, który popełnili w przeszłości jakiś grzech. Po tym jak jeden z jej znajomych zaczyna się dziwnie zachowywać, Takada postanawia mu pomóc, co jednak wiąże się z wejściem w świat demonów. A jak wszyscy wiemy, wejść jest o wiele trudniej niż wyjść…

źródło opisu: Waneko, 2015

źródło okładki: www.waneko.com.pl

Angel676 | 2017-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2017

Biorąc się za mangę w tak pochmurny wieczór wiedziałam, że był to strzał w dziesiątkę. Dowiadując się, w jaki sposób wybierane są ofiary i co robią tytułowe potwory pomyślałam "Tsumitsuki, demony, które zwiastują śmierć". Cztery opowieści pozostawiają po sobie niedosyt a historia dodatkowa dotycząca Kuroe sprawia, że chce się dowiedzieć jeszcze więcej. Żałuje, że stworzono tylko jeden tom i nie powstało żadne anime, ponieważ pomysł jest warty kontynuacji.

electric_cat | 2017-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Jeśli przeczytaliście "Vampire Princess Miyu" i "Claymore", to w ogóle nie ma sensu sięgać po tę mangę. Niby ładna wizualnie, ale brakuje jej iskry.

PolishPopkulturę | 2016-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2016

Całkiem niezłe czytadło, choć momentami trąci banałem, bo przecież to wszystko już w mangach było. W podobnych klimatach zdecydowanie bardziej polecam "Gdy zapłaczą cykady".

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Koszmar | 2015-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Świetna manga, mroczna, klimatyczna z zacięciem psychologicznym. Na dodatek fajna kreska. Szkoda tylko, że nie rozwinięto nieco bardziej historii bohaterów. Moim skromnym zdaniem jedna z lepszych "jednotomówek" jakie się ostatnio pojawiły.

Herbaciarka | 2018-04-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: kwiecień 2018

"Demon grzechu. Tsumitsuki" to bardzo ciekawa i wciągająca manga, ale za krótka. Jest ładnie narysowana, ma odpowiedni klimat, ale jednak przydałoby się jeszcze więcej rozdziałów, aby w pełni dowiedzieć się, co to właściwie za zjawisko/demon - tsumitsuki - i dlaczego akurat w tej wiosce, a nie kilka km dalej, atakuje. Historia dodatkowa niestety tylko zaostrza apetyt :/ Gorąco polecam :D

Miracle | 2015-10-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 03 października 2015

„Tsumitsuki. Demon grzechu” – ten tytuł skojarzył mi się z oglądanym dawno temu, ale wciąż lubianym przeze mnie anime oraz mangą, „Higurashi no naku koro ni”, czyli „Gdy cykady płaczą” (manga ma być wydana przez Waneko, ale nie wiem czy pod takim czy innym tytułem). Kiedy ujrzałam ja na półce w Empiku i przeczytałam opis, poczułam się zaintrygowana. Jest to kolejna manga z serii Jednotomówki Waneko i ze smutkiem muszę stwierdzić, iż chyba najsłabszą, jaką czytałam. Nie będę tu pisać długiej opinii, wystarczy, że napiszę, iż spodziewałam się opowieści pełnej grozy i tajemnicy, o demonach opętujących ludzi popełniających grzechy, ale dostałam coś zupełnie innego… Może gdyby to nie było tylko około 200 stron, ale dwa czy trzy tomu, odebrałabym tę historię jako bardziej interesującą, a tak, w jednym tomie, było nieco krótko i niedokładnie. Historia wydała mi się bardzo skrócona. Ale nie mogę nic zarzucić stronie graficznej, rysunki są ładne, klimatyczne – jest bardzo mrocznie....

Esme | 2017-07-26
Przeczytana: 15 lipca 2017

Przeczytałam tą pozycję ok. tydzień temu i zdążyłam już zapomnieć większość historii... Manga ta jest dobrym, jednak absolutnie powtarzalnym zapychaczem czasu - jeżeli ktoś w swoim życiu miał już styczność z japońskim horrorem to wie, jakiego klimatu się spodziewać.
Całość składa się z pięciu rozdziałów. Pierwsza historia jest chyba najbardziej nijaka i byłaby tak naprawdę bezsensowna, gdyby nie jej późniejsza kontynuacja. Opowieść o nauczycielu i uczennicach jest chyba najbardziej godna zapamiętania, następna o rodzeństwie też wydaje się ciekawa (chociaż wg mnie tutaj realizacja pozostawia trochę do życzenia). Plusem mangi jest niewątpliwie to, że ostatni rozdział wyjaśnia podstawowe pytania.
Podsumowując, jeżeli lubisz horrory i nie masz co robić to jak najbardziej można to przeczytać. Ogólnie jednak nie można się po tej pozycji spodziewać za dużo. Jest to bardziej horror psychologiczny niż typowy horror, jednak ze względu na krótkość przedstawionych historii ciężko się jest...

Ann | 2015-11-17

Jako, że jest to pierwsza manga autora, obrazki oraz historie są poprzewijane w różnych kolejnościach. Szkoda też, że autor po części wzorował się na postaciach z Tokyo Ghoul. Chaotycznie, kreska lekko niedociągnięta, ale przeczytałam, choć w wielu niejasnościach i nierozumieniu pewnych wyrwanych scen, uważam mangę za dobrą.

| 2016-08-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Szczerze, to spodziewałam się czegoś lepszego ale i tak nie jest źle. Manga utrzymana jest w mrocznym klimacie, narysowana przyjemną dla oka kreską. Szkoda tylko, że nie rozwinięto trochę bardziej tej historii. No ale nie można też nagle wymagać wielkiego arcydzieła, gdyż jest to pierwsza, WŁASNA manga tej autorki.

Jade | 2018-11-26
Na półkach: Przeczytane, Manga, Wymienione
Przeczytana: 26 listopada 2018

Jak dla mnie dość banalna, powtarzalna manga. Największym zaskoczeniem była historia autora na końcu tomiku xD