Keep me

dark romans
literatura piękna
angielski
jola2243

Abducted at eighteen. Held captive for 15 months. It reads like one of those headlines. And yes, I did it. I stole her. Nora, with her long dark hair and silky skin. She’s my weakness, my obsession. I’m not a good man. I never pretended to be one. She can love me, but she can’t change me. I can, however, change her. My name is Julian Esguerra, and Nora is mine to keep. ***Keep Me is the...

Abducted at eighteen. Held captive for 15 months.

I can, however, change her.

My name is Julian Esguerra, and Nora is mine to keep.

***Keep Me is the sequel to Twist Me, told from Nora & Julian’s POV.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/20806202-keep-me?from_search=true

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/20806202-keep-me?from_search=true

Katarzyna | 2019-05-28
Przeczytana: 28 maja 2019

Mam wrażenie, że ta część jest dla osób o pewnym usposobieniu, którzy lubią takie sceny. Jest ona jeszcze mroczniejsza niż poprzednia. Pełna nieprzyzwoitych i pikantnych opisów. Kolejne wspólne chwile, które spędzają bohaterowie, przepełnione erotyzmem, strachem i dziką satysfakcją.
Po akcji odbicia Nory i Beth z rąk porywaczy, Julian zaginął, został uznany za zmarłego. Ciężkie dni, przepełnione tęsknotą, spędzała u swoich rodziców. Cztery miesiące życia w zawieszeniu, bez celu. Dzięki pomocy Lukasa Kenta, Julian przetrwał i wrócił po swojego "zwierzaczka".
Wyjechali do Kolumbii, do rodzinnego domu młodego Esguerry, który niczym twierdza obroni ich przed organizacją Al-Quadar. Julian ma świadomość z niebezpieczeństwa, które czeka na zewnątrz. Z całych sił będzie bronił swojej żony przed terrorystami, zdolnymi do wszystkiego, aby tylko uzyskać nowoczesną broń. Nora jest jego piętą achillesową, a przeciwnicy o tym dobrze wiedzą. Przyzwyczaiła się i podporządkowała , więc etap buntu...

Gabi | 2019-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2019

Choć tym razem Nora dobrowolnie poszła z Julianem bo wie,że bez niego nie może żyć i kocha go on nadal utrzymuje,że nie kocha Nory tylko jest od niej uzależniony i nie wierzy,że ona może go kochać . Nora po poślubieniu Juliana zmienia się chce uczyć się strzelać, bierze lekcje samoobrony, dużo ćwiczy ale nie chce mieć dzieci, nie teraz ma zaledwie 20 lat i widzi jak niebezpieczny jest świat Juliana. Niebawem przekonuje się o tym i gdy Malik dostaje w swoje ręce Juliana ona robi wszystko by go uratować i tu udowodniła Julianowi,ze ona naprawde go kocha, on również kocha ją ale cały czas nie chce dopuścić tego uczucia do siebie, bo on myśli,ze nie jest zdolny do takich uczuć po tym jak go wychował ojciec. Oni mimo tych okaleczeń na ciele i duszy nadal chcą być ze sobą mimo sprzeciwu całego świata.

Sylwus831 | 2018-09-21
Przeczytana: 20 września 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Drugi tom serii Twist me nastręczał mi niemałego problemu, w kwestii dokonania ostatecznej oceny historii Juliana i Nory. Uczucia, jakie towarzyszyły mi po zakończeniu tytułu,są na tyle mieszane, że czuję się niejako w obowiązku uargumentowania takiej, a nie innej oceny tej publikacji.
Wkraczając ponownie w świat bohaterów doświadczamy prawie od samego początku efektu wow!, który nie ukrywam zachęca, by kolejno chłonąć następne strony książki.
Dowiadujemy się bowiem, że oto Nora po stracie Juliana otrząsnęła się z dramatycznych przeżyć i postanowiła ułożyć sobie życie na nowo. Nie jest to zarazem Nora, znana mi z poprzedniej części. Ta jej wersja bowiem, kształtując się pod wpływem niedawnych przeżyć, zmieniła się stając się silniejszą i pewniejszą wersją siebie.
Później w jej życiu znów pojawia się Julian.
Ciężko mi określić,czy zachowanie bohaterki spowodowane jest działaniem syndromu sztokholmskiego, czy też może naprawdę z uwagi na podbramkowość swojej sytuacji zakochała się...

jola2243 | 2014-10-26
Przeczytana: 26 października 2014

Dalsza część historii, fajnie napisana, nie jest nudna, końcówka to istny film kryminalny, dużo emocji, ale nie perełka