Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Mroczny trop

Tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska
Cykl: Ryder Creed (tom 1)
Wydawnictwo: Harlequin
Breaking Creed
giovanna

Amerykańska Straż Wybrzeża zatrzymuje na wodach Zatoki Meksykańskiej statek rybacki, który może przemycać narkotyki. Jak zwykle służbom pomaga Ryder Creed ze swymi najlepiej wyszkolonymi psami poszukiwawczymi. Jednak pod pokładem statku znajdują tylko grupkę przerażonych dzieci. Tymczasem agentka FBI Maggie O'Dell prowadzi dochodzenie w sprawie serii morderstw. Wszystkie ofiary torturowano przed śmiercią. Maggie podejrzewa, że to dzieło jednego brutalnego zabójcy. Ścieżki Maggie O’Dell i Rydera Creeda znów się krzyżują. Odkrywają razem tajemnice, które stają się zagrożeniem dla nich i ich bliskich. Zwłaszcza gdy pod opiekę Creeda trafia nastoletnia Amanda, zmuszana przez kartel do przemycania kokainy. Kiedy bandyci atakują Maggie, a potem Hannę, wspólniczkę i przyjaciółkę Creeda, Creed przygotowuje zasadzkę. Wie, że wynajęci mordercy już wkrótce po niego przyjdą.

źródło opisu: Harlequin Enterprises, 2014

źródło okładki: http://harlequin.pl

Paco | 2015-06-01
Na półkach: Przeczytane, ALEX KAVA
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Zaiskrzyło.
Jeszcze wczoraj nie znałem autorki.
Jeszcze wczoraj myślałem, że Alex Kava to chłop. :)
A dzisiaj zaiskrzyło, mimo, że zacząłem od końca, bo to ostatnia jej powieść jest :)
No więc, zirytowany na siebie przewróciłem oczami i zabrałem się do lektury, która się zaczęła i się skończyła.
Niby nic takiego, bo wszystkie się kiedyś kończą, a jednak nie wiem KIEDY się skończyła. Tak szybko nie przeczytałem ostatnio żadnej książki.
Po prostu ją ,,przeleciałem,, :)
Struktura treści przemyślana, kreatywna i rozsądna. Bez fajerwerków, za to ,,sprytnie logiczna,,.
Autorka (sic!), ma w zanadrzu kilka niespodzianek, które są niespodziankami....co nie zawsze jest takie oczywiste wśród autorów.
Mamy też do czynienia z całą zgrają żyjątek, zwierzątek i tym podobnych bestyjek, z dowolną ilość nóg :)
Z przyjemnością, z kawą w ręku, sięgnę po kolejną pozycję pani Kavy :)

kryminalnakuchnia | 2017-03-02

Alex Kava przyzwyczaiła mnie, że praktycznie każda z jej książek z cyklu o Maggie O'Dell, to kryminalny strzał w dziesiątkę.

Niestety autorka zakończyła serię z moją ukochaną agentką FBI i postawiła na faceta z psami u boku. Ryder Creed, były żołnierz piechoty morskiej i jeden z najbardziej znanych na świecie psich treserów, zapoczątkował nowy cykl książek.

Ryder Creed to nie Maggie O'Dell. Mimo iż występuje w pakiecie z sympatycznymi psami, to niestety już nie to samo. Creed jest mdły jak niedoprawiona zupa. Jak dla mnie brak mu przysłowiowych jaj.

Całe szczęście oprócz głównego bohatera i jego watahy, autorka postawiła na postacie drugoplanowe jak Amanda, Hanna czy Maggie. Powrót tej ostatniej pozytywnie mnie zaskoczył.

Całość książki bardzo w stylu Kavy, wiele wątków łączących się w spójną całość. Krótkie i zwięzłe rozdziały, przyzwoite dialogi. Niemniej "Mroczny trop" momentami mnie nużył. Podczas czytania zauważyłam wiele niespójności. Nie rozemocjonował mnie, nie czytałam...

gwiazdka | 2015-04-06
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Przede wszystkim muszę zaznaczyć, że przed lekturą „Mrocznego tropu" watro sięgnąć po „Ostateczny cel", książki są ze sobą powiązane.

Sam „Mroczny trop" czyta się lekko i szybko, śledztwo jest bardziej na marginesie, w centrum więcej akcji, zakończenie tradycyjnie ma zaskoczyć, a Kava nie podsuwa czytelnikowi żadnych podpowiedzi. Na plus dla mnie zadziałało wysunięcie na pierwszy plan Rydera Creeda oraz jego zwierzaków, było nawet kilka momentów wywołujących uśmiech. Ale jak lekko się czytało tak przypuszczam, że równie lekko treść powieści wyfrunie

filozof | 2016-11-08

Alex Kava,raz rozczarowuje.Raz oczarowuję,czasem jak tu jest po środku.Autorka próbowała stworzyć może,najlepszy kryminał w swym życiu.
Jak wyszło ? Dobrze,choć z małymi zgrzytami.
Sama fabuła jest owszem,bardzo pomysłowa.Śmierć zadają ...jadowite zwierzęta.
Mamy,też przemyt narkotyków.To czego gang zmusza dzieci.
A więc dzieje,się dużo i pomysły są dobre.
A te zgrzyty,to takie skanie po tematach.Czytam jakiś fragment i nagle chyc i coś innego.
I to mnie denerwowało.
Ogólnie ocena dobra.

Roland | 2016-01-25
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Autorka swą powieścią zapoczątkowała nowy cykl, w którym pierwsze skrzypce odgrywa Ryder Creed, treser psów poszukiwawczych. Śmiało można stwierdzić, że nowa książka pani Kavy nie zalicza się do jej czołówki znakomitych powieści. Akcja jest trochę zbyt powolna, aura tajemniczości się rozmywa, a zakończenie nie wywoła efektu zaskoczenia u potencjalnego czytelnika.

Ścieżki Maggie O,Dell i Rydera Creeda znów się krzyżują. Odkrywają razem tajemnice, które stają się zagrożeniem dla nich i ich bliskich. Zwłaszcza gdy pod opiekę Creeda trafia nastoletnia Amanda, zmuszana przez kartel do przemycania kokainy. Kiedy bandyci atakują Maggie, a potem Hannę, wspólniczkę i przyjaciółkę Creeda, Creed przygotowuje zasadzkę. Wie, że wynajęci mordercy już wkrótce po niego przyjdą.

Alex Kava zasłynęła pisząc psychologiczne, trochę mroczne oraz szybkie w czytaniu thrillery, których główną bohaterką była Maggie O’Dell, agentka FBI. Czytelnik mógł oczekiwać tego co najlepsze, czyli dobrej...

książek: 2059
jamczyk | 2016-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Nowy cykl, choć bohaterowie już znani z poprzednich powieści Kavy. Treser psów Ryder Creed oraz agentka O`Dell walczą ze wszelkim złem ,razem lub osobno.

Hanka | 2014-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Cóż. Właściwie to taka trochę przeciętna, jak na Kave, książka. Nie ma aż tak wartkiej akcji i trup gęsto sie nie ściele, ale mimo wszystko przeczytać warto. Chociażby dlatego, że dużo jest o fantastycznych, niezwykle mądrych psiakach, które główny bohater traktuje na równi (albo i lepiej) z ludźmi. A także dlatego, że to jedna z moich ulubionych autorek bardzo dobrych kryminałów. Ja polecam.

Magdalena | 2015-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Tym razem porwałam do czytania książkę Kavy. Po ostatniej części ciekawa byłam jak ułożą się relacje między Maggie a Ryderem.
Z początku czytałam tę pozycje z mieszanymi odczuciami. Nie byłam zachwycona fabułą. Według mnie było za dużo wątków. Przerażone, znalezione na statku dzieci. Przewożenie kokainy w żołądku. Wyławiany trup z karaluchami wychodzącymi z ust. Skorpiony. Pająki. Na początku nie wiedziałam jak to połączyć. Natomiast warto było czekać. Akcja rozkręciła się i pochłonęła mnie. Zakończenie było zaskakujące i wprawiło mnie w osłupienie. Czyli tak jak być powinno. Natomiast byłabym bardziej zadowolona, gdyby zakończenie zostało trochę bardziej rozwinięte.
W książce poruszono druzgocący problem porzuconych dzieci. Matka Amandy wybrała kochanka, a nie własną córkę. 14-letnia dziewczyna pogubiła się i trudniła się przemytem narkotyków. Połykała wiele baloników z kokainą. Zszokowały mnie słowa Amandy, które zacytuję: ,,Wolałabym raczej połknąć baloniki z kokainą, niż żeby...

SeVIIen | 2014-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Wydawać by się mogło że historie o narkotykach są już stare i oklepane. Częściowo to prawda, ale ten fakt nie przeszkodził Alex Kavie w napisaniu kolejnego dzieła.

Na początku poznajemy głównego bohatera, wokół którego będzie się toczyć cały bajzel... i nie jest to Maggie. Choć jej postać też stanowi ważny czynnik w powieści jej rola została znacznie zredukowana. Pisarka stworzyła nową postać, z którą dobrze się czuje i podziela z nią swoją pasję. Ryder Creed to ciekawa i introwertyczna postać. Weteran wojskowy i romantyk, który całą swoją miłość przelewa na psich podopiecznych, ale dla Maggie też jej trochę zachowuje, choć nasza bohaterka jak to ma w zwyczaju, jest bardzo oportunistycznie do niej nastawiona. Polubiłem tego gościa, razem z jego włochatym podopiecznym. Wypada też wspomnieć o fabule, ale ta niestety nie zachwyca już tak jak główni bohaterowie. Od samego początku, zbyt przyśpiesza przez co traci sporo swojego uroku. Mimo iż tak jest niezła, to przy końcówce byłem...

Wkp | 2014-12-22
Przeczytana: 21 grudnia 2014

PROSTY TROP

Creed Ryder jest znanym treserem psów, który współpracuje z różnymi służbami. Obecnie zyskuje sławę poszukiwaniem narkotyków. Jego kłopoty zaczynają się, gdy najpierw znajduje przemycane statkiem dzieci, a potem pod jego opiekę trafia nastoletnia Amanda, wykorzystywana przez kartel do przemytu narkotyków.

Tymczasem Maggie O’Dell prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego mordu na mężczyźnie, którego zwłoki wyłowiono z rzeki. Wszystko wskazuje na powiązania z narkotykowym kartelem i wkrótce drogi jej i Creeda przecinają się…

Ta książka (początek cyklu o Creedzie, choć to nie pierwsza powieść z nim i nasta już część serii o Maggie) jako jedyna tej autorki w Polsce doczekała się premiery równo ze światową. Czemu? Nie rozumiem. Ani Kava nie jest bestselerową autorką w naszym kraju, ani wielką pisarką, ani… ani właściwie nic. Ale jej książki sprzedają się dobrze i dobrze sprzeda się także ta część. Tylko czy jest tego warta?

Od lat krąży przekonanie, że gatunek thrillera się...