Kobieta Metafizyczna

Wydawnictwo: SuperEgo
8392001516
historyczna

zbiór 10 niezwykłych wywiadów Artura Cieślara ze znanymi kobietami różnych zawodów i temperamentów, wydawałoby się różnych światów: artystkami, politykami, naukowcami... Intymne rozmowy z kobietami

Serendipity | 2015-05-12

„Kobieta metafizyczna” to zbiór bardzo ciekawych wywiadów. Artur Cieślar spisał się na medal zadając pytania niesztampowe i bardzo osobiste. Wywiad z Magdalenę Cielecką bardzo mnie zaskoczył, bo miałam zupełnie inne wyobrażenie o znanej aktorce. Opowiedziała między innymi o destrukcyjnym i radykalnym aspekcie swojej osobowości. Jadwiga Staniszkis przyznała się do braku inteligencji emocjonalnej. Choć to bardzo negatywne cechy to mówienie o nich wprost jest dla mnie oznaką ogromnej siły.

Pomimo tego iż każda z bohaterek wybrała zupełnie inną drogę łączy je poczucie własnej wartości, akceptacja tego jakim się jest. Ewa Foley podąża za swoją intuicją, Magdalena Środa za rozumem, a siostra Małgorzata Chmielewska za Bogiem. Każda wykorzystuje swoją siłę, aby czynić dobro.

Odniosłam wrażenie, że niektóre bohaterki są świetnym dowodem na to, że „dobro się mnoży, kiedy się je dzieli” ;) Jest to odczuwalne nawet podczas przewracania papierowych stron ;)

mariola | 2016-10-02
Incognito97 | 2016-08-29