Pępek świata nazywa się Kraków

Wydawnictwo: Anabasis
83-85931-07-4
historyczna
alga

Ta książka stanowi podwaliny pod nową, do tej pory nikogo nie nazwaną dziedzinę wiedzy. Jest nią KRAKAUEROLOGIA. To właśnie ta dyscyplina dowodzi, że z paradą superlatywów nagromadzonych wokół wieży Mariackiej i Wawelu nie może się równać żadne inne miejsce na świecie.

alga | 2010-03-05
Na półkach: O Krakowie, 2010, Przeczytane
Przeczytana: maj 2010

JEDYNY w Polsce Czarny Diament,
NAJWIĘKSZE polskie skupisko noblistów,
NAJSTARSZY Dom Towarowy,
PIERWSZY polski striptiz...
Fantastyczny duet Mazana i Czumy genialnie przedstawia historię Krakowa i naprawdę przekonuje do tego, że Kraków to Pępek Świata...

Polecam książkę tym którzy Krakowa jeszcze nie znają, dopiero poznają lub już kochają!

erba | 2011-12-05

Przede wszystkim zniechęca układ graficzny książki. Ciężko się ją czyta, próbując śledzić dwa osobne wątki, w dwóch różnych szpaltach. Po drugie zniechęca połączenie nudnej wyliczanki encyklopedycznej (w tym miesiącu tego roku było to, w tym miesiącu tego roku było tamto) z zupełnie bezrefleksyjnym przedstawianiem legend. Może denerwuje mnie to tym bardziej, że pisałam o konflikcie biskupa Stanisława z Bolesławem Śmiałym, pisałam o smoku wawelskim, o czakramie, o Wandzie, o Kraku, o Mariackim. I przedstawione tu krótkie opowiastki rażą mnie błahym potraktowaniem tematu. Drażni mnie język tej książki, ale może to rozbisurmanienie po lekturze książek prof. M. Rożka, prof. K. Estreichera mł. i wydaniach Rocznika Krakowskiego.

Michał | 2015-04-19
Przeczytana: 20 lipca 2015