Niepokorny. Jego Siła

Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Cykl: Naznaczeni Mężczyźni (tom 3.2)
Wydawnictwo: Amber
Rome
HouseOfReaders

Rome, były żołnierz, którego dręczą koszmary, i Cora, która pod maską wesołej przebojowej dziewczyny kryje bolesne wspomnienia. Kochają się, lecz boją się uczucia. Nie wierzą, że ich przeszłość pozwoli im zbudować przyszłość. Nagle jednak dzieje się coś, co sprawia, że postanawiają walczyć o swoją miłość. Lecz los pisze dla nich inny scenariusz…

źródło opisu: Amber, 2014

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

| 2014-11-23

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka jest po prostu śliczna!
Rome, który kocha Corę ponad życie (dosłownie) i Cora, która jeszcze nie jest w stanie wyznać Rome'owi, że go kocha ;)
SPOILER!
A scena zaręczyn była tak wzruszająca, że myślałam, że się popłaczę ^^
UWAGA: MAXI DŁUGI CYTAT/NIESTETY TEŻ SPOILER, ALE NIE MOGŁAM SIĘ POWSTRZYMAĆ PRZED UMIESZCZENIEM GO TUTAJ:
"– W tym pokoju są najważniejsi dla mnie ludzie. – Spojrzałem na brata, który pochylił się nad moim szpitalnym łóżkiem i popatrzył na mnie znacząco. Lekko skinąłem głowę i w jego oczach coś rozbłysło. O rany, wiedziałem, co chce zrobić.
Pokonał kilka kroków dzielących go od Shaw, która stała między Ayden a mamą, i ukląkł przed nią. Pokój, przed chwilą pełen rozmów i śmiechu, teraz wypełniała cisza.
Shaw podniosła do ust drżącą dłoń. Mama jęknęła głośno.
– Nie mam pierścionka, nie przygotowałem imponującej przemowy. Wiem tylko, że cię kocham nad życie, i chcę, żeby wszyscy tu obecnie wiedzieli, że pragnę być z tobą do końca. Shaw Landon, kocham...

Ranech | 2014-12-20
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam, Romanse
Przeczytana: 13 listopada 2014

Druga część oczywiście lepsza! Jak zawsze! Dużo miłości, zaskoczeń i dramatów..

Cora boi się zostać zraniona, dlatego bardzo asekuracyjnie podchodzi do Rome'a. Obiecała sobie, że jej kolejna miłość, będzie poukładana, prosta i nieskomplikowana. Niestety Rome jest całkowitym przeciwieństwem jej ideału. Jednak to ona jest silniejsza i bardziej zdeterminowana w tym związku.
Rome nie może pozbierać się i odnaleźć w nowym miejscu, to już nie jest wojsko, do którego przywykł. Na szczęście dla niego na jego drodze staje Cora i kilka innych osób, które pomagają mu ogarnąć ten bałagan.
Crownover wie jak tworzyć bohaterów, trzeba jej to przyznać. Żaden nie jest doskonały, miewają wiele wad, a czytelnik i tak pokocha każdego jej bohatera. Wielki szacunek. Ja uwielbiam czytać jej książki i kocham każdą postać z naszej znanej paczki.
Polecam! Czekam na Nasha!! Coś czuję, że kolejna część będzie tak samo wspaniała!

Seria "Marked Man":
1. Buntownik (Rule)
2. Zaryzykuj ze mną cz.1 (Jet)
2....

Kasiek | 2014-11-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 28 listopada 2014

Kontynuacja historii Niepokornego jest dość naciągana. Mimo, że wiele się w niej dzieje, to jednak mam wrażenie, że pojawiające się problemy są wyszukiwane na siłę. Książka jest krótka. Całość stanowi raczej zakończenie poprzedniej części, a nie materiał na osobną książkę. Jest to dla mnie najmniej interesująca część z przeczytanych dotychczas. Miło jednak poznać dalsze losy poprzednio poznanych już bohaterów, o których autorka nie pozwala zapomnieć w swoich kontynuacjach.

Książniczka | 2014-10-21

"Rome udowodnił mi, że życie w strachu do niczego nie prowadzi i że nie ma sensu czekać na nierealistyczny ideał. A ja pokazałam mu, że wystarczy mi to, kim był, kim zechce być."

Crownover ma wyjątkowy talent do kreowania wyrazistych bohaterów - niedoskonałych, pełnych wad, a jednocześnie takich, którzy trafiają nam do serca. Rome i Cora tacy właśnie są - pełni emocjonalnych blizn, poranieni, nie zawsze radzą sobie ze sobą i życiem, a jednocześnie zdają sobie sprawę z tego, co jest w życiu najważniejsze. Popełniają błędy, ale umieją walczyć o miłość. Wiedzą, co to poświęcenie dla ukochanej osoby. Obydwoje są waleczni, ale i cholernie wrażliwi.

Ich historia poruszyła mnie i wycisnęła łzy z oczu, a to dla mnie najlepszy sprawdzian dla książki - tego oczekiwałam i na to miałam nadzieję, zabierając się za drugą część "Niepokornego".

Ta opowieść nie rozczarowała mnie pod żadnym względem. Oczywiście nie jest to ambitne dzieło, ale wcale nie musi takie być. Jest miłość, wzruszenia i...

AngelFire | 2015-05-03
Przeczytana: 01 maja 2015

Czas zakończyć tą genialną opowieść o byłym wojskowym i upartej dziewczynie

Roma i Corę połączyła bardzo głęboka miłość.Na początku boją się to miłość wyznać lecz z czasem przychodzi to łatwiej.Jednak w życiu tak nie jest.
Rome nie może się pogodzić z tym,że Jego brat przed śmiercią bał się wyznać swój sekret.Powinien zaufać rodzinie.Jego sekret znała tylko Shaw i Orlando były chłopak Remy'ego.Santa postanawia to sprostować bo wie,że bez tego Rome nie pójdzie dalej.
Santa ma natomiast problem z tym aby powiedzieć na głos,że go kocha.Raz to powiedziała a skończyło się to złamanym sercem.Teraz nawet jej były narzeczony doświadczył tego co ona i próbuje ją przeprosić.Rome i Santa muszą pokonać swoje problemy bo za kilka miesięcy nie będą tylko we dwoje.

Lenka | 2016-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Przesłodziłam się już tymi wszystkimi romansami. Muszę sobie zrobić chwilowy odwyk i zabrać się za coś zupełnie innego.
Jego Siła wg mnie nieco lepsza od Jego Walki, ale tak naprawdę nie widzę sensu, dzielenia tej książki na dwie części. Rome jest całkiem fajnym głównym bohaterem, ale do Cory jakoś nie mogłam się przekonać. Oczywiście kolejne części też przeczytam, ale za jakiś czas.

Martoonia | 2015-01-16
Przeczytana: 14 stycznia 2015

Kolejna część historii opowiedzianej oczami Roma i Cory. I ktokolwiek cokolwiek by nie mówił o tej książce, mi się podobała ;) Wiele rozterek, wiele nieporozumień, ale oboje szukają drogi do szczęścia. Próbują wspólnego życia nie wiedząc jak to wszystko się skończy i do czego doprowadzi. W końcu jest i taki moment, który pozwala w trzy sekundy uświadomić sobie coś, do czego przez cały czas boją się przyznać. Może ta książka nie wciągnęła mnie aż tak, żebym zarywała noc czytając, ale jedna z lepszych z tej serii.

mania_kch | 2014-11-01
Na półkach: Przeczytane, 2014

Ciąg dalszy walki Cory i Roma z przeciwnościami losu i z własnymi słabościami.
Historia jest pełna pasji, emocji, wzlotów i upadków i nie brakuje też dobrego humoru.
Jay Crownover tworzy fascynujące postacie, które natychmiast wkradają się do serca a rozwijający się romans jest pełen chemii i ciepła.
Polecam :)

Katarzyna | 2015-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Bardzo interesująca kontynuacja!!!:) No i Rome, bohater! Słodki i męski!:)
Polecam:)

lulamae | 2014-12-01
Przeczytana: 25 listopada 2014

Tak więc co z tą trzecią częścią z serii o 'Naznaczonych mężczyznach'?
Od samego początku nie brak temperamentu - zwłaszcza Corze (bo Rome jest raczej wielką zrzędzącą marudą). Dziwnie rozpoczęła się ich znajomość, jednak...nie jest tak ważne jak się zaczyna, ważniejsze jak się kończy.

Cora przez większość książki zachowuje się w stosunku do Roma dość asekuracyjnie, sama walczy z własnymi uczuciami i potrzebą ich wypowiedzenia. Hamowanie własnych uczuć nie wyszło im na dobre, ale i tak to Rome jest większym bałaganem w tym duecie. Rome ma w głowie prawdziwy bałagan, cały jest bałaganem. Niespodziewane uczucie też nie pomaga mu w poukładaniu sobie wszystkiego tak jak należy, ale z drugiej strony Cora daje mu dużo siły i motywacji. Relacja i związek rozwija się i ewoluuje z biegiem książki, a bohaterowie naprawdę zmieniają swoje podejścia do życia.

Ta część tak jak i poprzedniczki posiada to co lubię w tego typu książkach: sporo dramatu i bólu, sporo ciepła i pozytywnych uczuć,...