Ostatnia wola Sonji

2014-10-08
2014-10-08
Dominika Górecka
Åsa Hellberg sekret Sonja literatura szwedzka

Przy ilości alkoholu jaką wypijają główne bohaterki nie wydaje mi się żeby w tym wieku miały taką formę i były takimi laskami. Ale co tam,papier przyjmie wszystko.

Książka,która pokazuje że życie może być bardzo atrakcyjne po 50. Wszystko za sprawą jednej z przyjaciółek.opisana jest przyjaźń między kobietami, romanse, macierzyństwo,śmierć oraz oczywiście przyjaźń. Książka która mozna czytać w spokojne popołudnia lub wieczory. Czyta się ją szybko i przyjemnie .

Piękna okładka i nic poza tym. Wynudziłam się.

Piękna okładka i nic poza tym. Wynudziłam się.

1982

Przyjemna książka na lato. Historia przyjaźni,której nikt nie zatrzyma,nawet śmierć. Miło się czyta,lekko i jakoś tak poprawia humor ta historia.

Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę, zobaczyć ja odmienia się czyjeś życie... weź tę książkę usiądź i daj się jej ponieść. Niektórzy zobaczą tu tylko optymistyczną opowieść ze szczęśliwym zakończeniem ale jeśli dobrze czytasz zobaczysz że wszystko czego pragniesz może być Twoje. Potrzeba tylko trochę czasu i Twojej chęci, a czasem małego dopingu od osoby trzeciej. Co mnie urzekło - cały czas zapominałam o wieku bohaterek, mimo iż wszystkie były już w średnim wieku pokazały, że życie dopiero się zaczyna i będzie wspaniałe jeśli damy się mu ponieść i nie zamkniemy się w czterech ścianach naszego umysłu. Polecam gorąco.

"Ostatnia wola Sonji" o przyjaźni, miłości, podróżach i spełnianiu marzeń. Tak jak pozytywna i dobrze nastrajająca jest okładka, tak również sama historia pozostawia uśmiech i ciepło na sercu.
Sonja, Rebecka, Sussane i Maggan były najlepszymi przyjaciółkami, do czasu aż Sonja niespodziewanie umarła. Pozostałe przyjaciółki są bardzo zdziwione jej odejściem, jednak jeszcze bardziej dziwi je testament, jaki po sobie zostawiła. Każda kobieta prowadziła do tej pory spokojne życie, które według nich było dla nich najlepsze i najlepiej poukładane. Sonja jednak miała inne zdanie, a przede wszystkim inne plany dla każdej z przyjaciółek.
Asa Hellberg opowiada o trzech kobietach, ich charakterach, marzeniach, planach i obawach. Wplata w swoją opowieść również niezwykłe miejsca w Europie - Londyn, Paryż i Majorkę, a w nich hotel, restaurację i piękny dom. Dziewczyny muszą zmienić swoją rzeczywistość i codzienność. Czy zdecydują się zaryzykować i wypełnić ostatnią wolę Sonji?
Powieść Asy Hellberg jest pełna ciepła, optymizmu i humoru. Powstała również druga część przygód i zmagań przyjaciółek, po którą sięgnę z przyjemnością już wkrótce.

Bardzo lekka, fajna książka na wakacje. Dobrze się czyta, wciągająca.

Bardzo lekka, fajna książka na wakacje. Dobrze się czyta, wciągająca.

Czytanie tej książki to czysta przyjemność! Wciągająca, zabawna, wzruszająca. Zapewni wspaniały wieczór przy lampce wina :)

Niesamowicie ciepła opowieść o tym, że zawsze jest czas na zmiany a przyjaźń to najsilniejsza więź.
Polecam

Polecam

Podoba mi się idea zmiany i to zaskakującej i to zarówno pracy jak i życia. Bohaterki mają zahamowania związane z wchodzeniem w związki i podoba mi się pokazanie terapii jako pomagającej wyjść z impasu. A do tego wciąga :)

• 2015
  • 2016