W cieniu

Wydawnictwo: Znak Literanova
The Silent Wife
Ag2S

Jak w ciągu kilku tygodni w wieloletnim związku można przejść od stabilizacji do morderstwa? Nagroda „Guardiana” dla najlepszego thrillera psychologicznego. Milion sprzedanych egzemplarzy. Todd zostawia Jodi dla dużo młodszej kobiety. Dla Jodi oznacza to koniec życia, które dotąd prowadziła: pięknego domu, stabilizacji, bezpieczeństwa. Jedynym, i najlepszym wyjściem z tej sytuacji wydaje...

Nagroda „Guardiana” dla najlepszego thrillera psychologicznego.
Milion sprzedanych egzemplarzy.

Todd zostawia Jodi dla dużo młodszej kobiety. Dla Jodi oznacza to koniec życia, które dotąd prowadziła: pięknego domu, stabilizacji, bezpieczeństwa. Jedynym, i najlepszym wyjściem z tej sytuacji wydaje się zamordowanie partnera, zanim ten zmieni testament.

W cieniu to przenikliwa, psychologicznie wiarygodna analiza rozpadu związku i tego, do czego zdolny jest zwykły człowiek, który może stracić wszystko.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Paulina | 2019-09-12

Zabrakło wartkiej akcji, niestety.

Anita Miszczyk | 2019-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2019

Ta książka jest... dziwna. Przede wszystkim jest reklamowana jako lektura dla fanów "Zaginionej dziewczyny", a różnica między nimi jest ogromna, bo przez większość czasu...nic się nie dzieje. Albo ma się takie wrażenie, że nic się nie dzieje. Jednak historia i przeszłość bohaterów jest tak nakreślona, że mimo braku akcji czytałam dalej i nie znudziłam się. Nie każdemu pewnie podejdzie ten typ prowadzenia narracji, więc nie wiem sama czy polecić, czy nie. Raczej nigdy już po nią nie sięgnę.

nnaderowy | 2019-03-04

Ciężki moment mam teraz, co pozycja to rozczarowanie. Po "Klasie" teraz "W cieniu", a na dokładkę "Robinson Crusoe".
"W cieniu" jest powieścią opierająca się na dwóch głównych postaciach. Obie są naiwne, głupie, nieciekawe i wzbudzają niechęć. Tyle na temat książki.

Sybi | 2019-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2019

Zdecydowanie nie jest to thriller, nawet thriller psychologiczny, więc kto się spodziewał dawki solidnego napięcia i zwrotów akcji, ten będzie zawiedziony.
Natomiast jest to porcja całkiem niezłego dramatu psychologicznego z wnikliwym i głębokim studium dwójki bohaterów, niekoniecznie sympatycznych, ale tym lepiej się (paradoksalnie) przez to czyta.

Sal | 2018-10-09
Przeczytana: 01 stycznia 2015

W CIEMNOŚCI – A.S.A HARRISON
Recenzja nie dla mężczyzn ;-)
Wszystkie opisy książki , reklamy sugerowały mi thriller a ja mam zgoła odmienne zdanie. Kawał bardzo dobrej powieści psychologiczno- obyczajowej , napisanej niedoścignionym wręcz piórem, z wątkiem mrocznym i kryminalnym w części schyłkowej ;-) Hipnotycznie wciągnęła mnie wręcz historia pozornie stabilnego , wieloletniego związku , w którym pewne oczywiste „grzeszki” przykrywa milczenie a rutyna i domowe nawyki zastępują krępujące dla obojga tłumaczenia się z kłamstw , zdrad, ucieczek…
Jodi i Todd poznali się w czasach nastoletnich, wspólnie przeżywali pierwsze zauroczenia, fascynacje, razem dorabiali się majątku, stąpali po stopniach kariery, podróżowali, bawili się , tworzyli własne schematy codzienności. On – deweloper , przedsiębiorca, ona – terapeutka w stopniu doktora, prowadząca bardziej dla siebie niż dla rozwoju wspólnego majątku – sesje domowe z pacjentami. Świadomie zamieniają decyzję o byciu rodzicami na...

Bzibzioh | 2018-07-02
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 02 lipca 2018

Dramat psychologiczny, nie thriller. Całkiem dobry dramat psychologiczny, bo – w przeciwieństwie do filmowych dramatów psychologicznych Ingmara Bergmana – jest całkiem ciekawy i naprawdę dobrze się go czyta. Ja byłam zainteresowana ogromnie rozwojem akcji dlatego, że przeczytałam krótką notę na okładce książki zapowiadającą zabójstwo, którego do ponad połowy książki ani widu, ani słychu. Jest za to bardzo dobre przedstawienie związku we wszystkich jego fazach z dwóch perspektyw, są świetne portrety psychologiczne mężczyzny i kobiety. I jest nawet zaskoczenie przy samym końcu! Szkoda, że autorka umknęła w niejasność, pozostawiając czytelnika w domysłach.

Polaa | 2017-10-23
Przeczytana: 22 października 2017

"W cieniu" to historia Jodi, ktora zostaje zdradzona przez swojego partnera i z biegiem czasu zaczyna myśleć o tym, by się go pozbyć. Jak dla mnie kkoniec nie jest do końca wyjaśnipny.

Olinka | 2017-10-07
Przeczytana: październik 2017

Nie nazwałbym książki thirillem. Ale ma dużo psychologicznych niuansów, które wciągają. Pokazuje jaka jest ludzka psychika i jak duży wpływ na nią ma to co dzieje się w naszym dzieciństwie. Wolę książki trzymające w napięciu,gdzie zbrodniarz do końca nie jest w 100% pewny.

Malinkaa18 | 2017-04-30

A.S.A. Harrison "W cieniu" czytając tą książkę byłam nastawiona na naprawdę genialny thriller, mrożący krew w żyłach. Niestety zawiodłam się, akcji w tej powieści było bardzo mało, a jeżeli już jakakolwiek była trwała krótko. Bohaterowie mi się nie podobali byli strasznie wkurzający. Sama ta wizja małżeństwa była dziwna. Szczerze mówiąc liczyłam na powieść, w której będzie krwawie opisane morderstwo. Ale cóż dla innych jedna książka się podoba dla innych nie. Dlatego też, pomimo takiej negatywnej opinii nie zniechęcam do przeczytania tej książki, ponieważ może trafią się osoby, dla których ta powieść przypadnie do gustu. Oczywiście nie oznacza to, że nie sięgnę do innych książek tego autora.

Ewelina229 | 2017-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2017

Jeżeli wg opisu informującego na okładce ta książka jest dla fanów "Zaginionej dziewczyny" i "Zanim zasnę", to ja najwidoczniej nie tą książkę właśnie przeczytałam.
Nie rozumiem fenomenu, nie rozumiem zachwytu...
Jeśli ta książka dostała nagrodę dla najlepszego thrillera, to ja odpadam z grona fanów thrillerów.
Słaba, bardzo słabo i absolutnie żaden z niej thriller.