Moja siostra jest gwiazdą pop

Tłumaczenie: Anna Błasiak
Cykl: Sam (tom 1)
Wydawnictwo: Akapit Press
My sister's a Pop Star
dla młodzieży
Skye

Cześć, jestem Sam. Witam was na moim blogu! Zamierzam pisać o swoim życiu, marzeniach oraz o tym, jak bardzo bym chciała, żeby Robert Ruebens się w końcu zreflektował i przestał mnie tak wrednie traktować. Robert jest agentem mojej siostry, Danni. Dzięki niemu została supergwiazdą muzyki pop – a życie stanęło na głowie! Lecz teraz trasa koncertowa Danni dobiegła już końca, przeprowadzamy się do superfajnego, nowego domu i, co najważniejsze, będziemy znowu normalną rodziną. A jednak nie ufam tej kreaturze, Robertowi. On coś knuje. I mam dziwne przeczucie, że nie bardzo mi się to spodoba. Wściekle zielone limuzyny, przepustki za kulisy, prywatne odrzutowce i telewizja – Sam niedługo się przekona, że nie da się żyć normalnie, gdy ma się siostrę supergwiazdę.

książek: 1971
AmyColl | 2011-04-13
Na półkach: Książka, 2011, Przeczytane
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

Tę książkę wypożyczyłam dziś rano i szczerze powiedziawszy nie byłam pewna swojego wyboru. Byś może gdybym posiedziała drugie pół godziny w bibliotece, nie wypożyczyłabym jej i to był by błąd. Książkę czyta się niezwykle szybko. Jest to typowa „nastoletnia produkcja” (oczywiście w dobrym sensie tego słowa znaczeniu), a czasami po tych wszystkich krwiopijczych pijawkach (wampirach), wilkołakach i zombie miło wrócić, (choć na chwilę do normalności).
Sam jest zarówno w centrum wydarzeń, ale tak jakby obok. To jej całe spojrzenie na świat gwiazd jest nie tylko aktualne i realistyczne, ale również po prostu śmieszne. Podobało mi się jak były opisane problemy rodzinne i to całe zamieszanie wokół nowej gwiazdy pop. Sam radziła sobie z tym zamieszaniem całkiem nieźle i na dodatek w przezabawny sposób. Ta książka to istny dowód na to, że nawet supergwiazda jest człowiekiem i jej życie to nie tylko wielki film z Happy Endem.

Słodka Karolina | 2014-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Czytam tą książkę i co raz bardziej mi się ona podoba. Lekka książka z którą możemy przenieść się w świat zwariowanej Sam. Możemy zobaczyć jaką prawdziwą twarz ma sława.

Gossip Girl | 2014-11-30
Przeczytana: 29 listopada 2014

Książka mi się bardzo spodobała i mimo braku czasu przeczytałam ją bardzo szybko :) Ale nie dlatego że była nudna i chciałam się jej pozbyć, ona była po prostu bardzo wciągająca. Pokazuje jak trudne jest życie gwiazdy i jej rodziny. Sama nie wiem co więcej pisać jest po prostu warta przeczytania. POLECAM

Najeyra | 2013-07-14

Książkę czytałam dosyć dawno i z tego co pamiętam była to powieść przeznaczona głównie dla nastolatek. Jakich wyborów trzeba dokonać, jakiej drogi należy się trzymać? Jak wyzbyć się zazdrości? Co zrobić gdy jesteśmy tylko cieniem bardzo jasnego światła? Książka odpowiada właśnie na te pytania. Czyta się ją szybko i przyjemnie.

kaska_pietkiewicz | 2011-07-21
Przeczytana: 30 lipca 2010

Również książka o przygodach raczej teraźniejszej nastolatki. Na mnie ta książka działała bardzo dogłębnie, przeżywałam sytuacje niektóre bardziej niż bohaterka.

Ola | 2014-11-27
Przeczytana: wrzesień 2014

Bardzo fajnie opisane życie dziewczyny, ktore siostra nagle z dnia na dień staje się slwną gwiazdą.
Jej życie nagle sie wywraca gdzie nie pójdzie wszysc odrazu ją kojarzą z Dany jej siostrą.A jeszcze, jagby tego było mał ekipa filmowa siedzi jej na kark. Gdzie sie nie rusz oni za nia.
Co zrobic? Wszystko staj na glowie.
Naperawdę polecam!!! ;-P

Gosia Laga | 2014-02-13

Zaczytywałam się kiedyś w książkach o podobnej tematyce. Niedawno ją przyuważyłam będąc w bibliotece i tak sobie o niej przypomniałam. Na pewno moja ocena książki jest odrobinę zawyżona, ale chyba sentyment dzieciństwa wziął nade mną górę ;)

MyBooks Nasze-recenzje | 2013-01-11

Książka jest dość... dziecinna. Nie wciąga czytelnika i musiałam się zmuszać, aby ją skończyć i poznać koniec. Autorka daje wpisy na blogu, zamiast części akcji, przez co książka staje się nudna. Mnie ona się nie podobała, ale polecam ją osobom w wieku 9-12 lat... Autorka miała ciekawy, choć popularny pomysł, lecz mogła go dużo lepiej przelać na papier. Uważam, że mogła by wyjść z tego naprawdę dużo lepsza książka, gdyby autorka nad nią dłużej popracowała.

Pełna recenzja: http://my-books-1220.blogspot.com/2013/01/moja-siostra-jest-gwiazda-pop.html
Blog MyBooks-Nasze Recenzje: http://my-books-1220.blogspot.com/

0Domka0 | 2013-08-09
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

Książka jest ciekawa... Nie podobało mi się to, że w prawie każdym rozdziale Sam (główna bohaterka) przykrywała sobie usta rękoma, aby się nie zaśmiać. Oraz kilka rozdziałów było po 30- 35 stron czyli lekka przesada. Lecz oczywiście opinia jest tylko moja i każdy ma ją inną.

Tinka006 | 2012-06-24

Taka sobie.Są strasznie długie rozdziały.