Już nigdy się nie zakocham!

Tłumaczenie: Anna Wziątek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jestem Sobą". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ADAMUS
Bye, bye, Ben
978-83-60333-35-8
divae

Wyjazd na rok do Ameryki w ramach wymiany uczniów! Carlotta zrobi wszystko, aby od jej byłego chłopaka, Bena, dzieliło ją jak najwięcej kilometrów. Na razie ma facetów powyżej dziurek w nosie. W życiu są przecież o wiele ważniejsze rzeczy... Zatem żegnaj Ben! Witaj Kalifornio!

Carlotta wyjeżdża na rok do Ameryki w ramach wymiany uczniów jest gotowa zrobić wszystko aby od jej byłego chłopaka Bena, dzieliło ją od niego jak najwięcej kilometrów. Na razie ma po dziurki w nosie wszystkich facetów, przecież w życiu są ważniejsze rzeczy do zrobienia i świat stoi przed nią otworem chce zaszaleć, cieszyć się życiem. Więc żegnaj Ben! Witaj Kalifornio!
Jest to króciutka książka małych rozmiarów, a za to bardzo przyjemna, fajna rozerwałam się przy niej i zrelaksowałam.
Świetna książka!

Od czasu do czasu sięgam po takie książki dla dzieci/młodzieży, żeby sprawdzić jakie tendencje królują wśród tego typu literatury dla małolatów. Ostatnie moje spotkanie (no cóż - kilka lat temu) wypadło naprawdę nieźle. Czym tym razem dowiedziałam się z "Już nigdy się nie zakocham"?

Główna bohaterka - Carlotta wyjeżdża na roczna wymianę uczniów do Ameryki. Nie robi tego w celach edukacyjnych, chce bowiem uciec jak najdalej od swego byłego, który postanowił zabawić się jej uczuciami i rzucił ją dla innej. Zrozpaczona dziewczyna postanawia (jak zresztą wskazuje tytuł) już nigdy się nie zakochać, być samodzielną i zapomnieć o dawnych chłopaku - Benie. Niestety już w samolocie poznaje jedno blond-włose ciacho, które (o zgrozo!) również ma na imię Ben.
Niebawem poznaje kolejne, tym razem brazylijskie i ciemnowłose... Jak się domyślacie szybko powstaje nam "słodki" trójkącik, jakże popularny w literaturze XXI wieku.

Narratorką i główną bohaterką jest Carlotta. Na niej skupia się cała...

Biedronka | 2014-04-27
Przeczytana: kwiecień 2014

Wcale nie taka zła, mimo tej potwornej okładki i odstraszającego tytułu. Ot, powiastka jakich wiele. Wprawdzie nie grzeszy mądrym przesłaniem, bo wynika z niej, że można kluczyć ile wlezie, a i tak wszystko skończy się dobrze. Hmm.
Styl nie poraża, ale czyta się dosyć lekko.

cieszsiezyciem23 | 2017-05-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2011

Czytałam ją sześć lat temu, więc ciężko mi coś więcej o niej powiedzieć w tej chwili. Pamiętam jednak, że kiedy ją czytałam to mi się podobała i długo o niej myślałam po przeczytaniu, dawała mi siłę, w końcu byłam nieszczęśliwie zakochaną nastolatką i z główną bohaterką rozumiałyśmy się idealnie. Pewnie jakbym wtedy oceniałabym tą książkę, to dałabym o wiele wyższą ocenę, jednak z perspektywy czasu wydaje mi się, że zasługuje na 5/6 gwiazdek, ale daję sześć.

Marianna | 2017-05-01
Przeczytana: 01 lipca 2015

Fajna, lekka, przyjemna, dla nastolatek. Szybko się czyta, szybka akcja, wiele się dzieje w życiu bohaterek, ale udaje im się rozwiązać problemy sercowe, zakończenie - słodko romantyczne ;) Książka na raz.

| 2010-08-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: styczeń 2010

Świetna książka !

Natka610 | 2014-07-13
Przeczytana: 10 lipca 2014

Niby nic, a jednak....
Tę książkę kupiłam znacznie wcześniej przez przypadek, spodobał mi się jej tytuł.
Za pierwszym podejściem nie dałam rady przez nią przebrnąć, więc leżała i czekała na półce koło 2 miesięcy....
Aż w końcu ponownie zaczęłam ją czytać.
Przeczytałam ją kilka dni temu i nie żałuję...
Była bardzo fajna, szybko wciągnęła i nie wiem, dlaczego dopiero za drugim podejściem udało mi się ją przeczytać...
Bardzo ją polecam wszystkim, ponieważ Carlotta poznaje wspaniałych ludzi i przeżywa super przygody na wymianie uczniów...

keithwt | 2015-05-28
Przeczytana: 20 maja 2015

Słaba, no po prostu słaba. Ogólnie nie jest rażąca (nie aż tak, jak mogłaby być, ale nie twierdzę, że nie pojawiły się w niej fragmenty podnoszące mi ciśnienie cudownością głównej bohaterki i fakt, że jej wyjątkowo głupie zachowanie nie przesądza o losach dziewczyny tak, jak to powinno być), ot, taka sobie, ale nie lubię takich i sięgam po takie chyba tylko po to, żeby świadomie się katować.

vicodinowa | 2012-05-27

Książka niezła, dobra do przeczytania "na rozerwanie". W książce powalające jest tłumaczenie tytułu: "Bye, Bye Ben" na "Już nigdy się nie zakocham!"- ale tak poza tym, to wszystko w porządku.

nienormalna | 2012-12-17
Przeczytana: 12 lipca 2010

Książka jest lekka. Czyta się ją jednym tchem . Dzięki jej prostocie czyta się ją łatwo i nie trzeba się zagłębiać. Nie jest zła . Polecam młodzieży :)