K@jamoko czyli kłopoty nastolatki

Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-308-1
kłopoty nastolatki
Puma

Pewnego dnia Monika otrzymuje e-maila, który chyba miał trafić do kogoś innego... Dziewczyna odpowiada na wiadomość i rozpoczyna korespondencję z intrygującym Gagatkiem. Kto kryje się za tajemniczymi e-mailami i dlaczego napisał do Moniki? Kajamoko, czyli kłopoty nastolatki to ciekawa opowieść napisana z perspektywy dorastającej dziewczyny. Autorka z humorem ukazuje świat nastolatków-gimnazjalistów, próbując odgadnąć ich marzenia i tajemnice.

Natka | 2015-05-11
Na półkach: 2015, Przeczytane

Książka może nie była by taka zła gdyby nie oklepana fabuła. W tytule jest napisane kłopoty nastolatki, ale jak nastolatka ma takie przeżycia w takim czasie??? No proszę was. Najbardziej jednak wkurza mnie w takich książkach jak autor próbuje się wcielić w nastolatka używając - jego zdaniem - modnych i fajnych zwrotów, a w tej książce było tego za dużo.

Veroniqusia | 2013-12-16

Główna bohaterka, "Monika", chociaż mi cały czas po głowie huczało "Kaja" - prawdę mówiąc prócz pierwszych stron nikt k do niej się nie zwraca "Monika" - była niezywkle wnerwiającą i infantylną osobą, a jej "kłopoty nastolatki" polegały na tym, że sama nie wiedziała czego chce, warczała na wszystkich, że jej nie rozumieją, a sama co chwila kaprysiła. Tytuł - beznadziejny, styl - jeszcze gorszy. Najbardziej denerwowały mnie infantylne zdania jak z trzeciej klasy w stylu "Ala ma kota. Kot lubi Alę" do których autorka powkładała, jak jej się chyba wydawało "młodzieżowe słówka" co dawało straszny efekt. "Nie będe z tobą mailować, Gagatku, bo cię nie znam, więc nie licz, że podam ci moje dane. Pozdro" (zdanie brzmiało podobnie, nie mam przy sobie książki więc nie wiem jak dokładnie sformułowoła to autorka, która zresztą prócz fajnego pomysłu nic nie dała literaturze.
Nie, nie było tak źle, naprawdę fabuła niezła - trochę inny styl, dopracować postacie i książka zasługiwałaby na mocne...

Trzmiel | 2011-02-11
Przeczytana: 2009 rok

To chyba najgorsza książka, jaką w życiu czytałam! Po pierwsze, fabuła jest trochę oklepana. Po drugie, nie lubię postaci - głupio się zachowują. Po trzecie, żadna 13-latka nie mówi "skafander" na coś, co nie jest ubraniem astronauty. Chwalę się, że wygrałam ją w SMS-owym konkursie Angorki i wcale nie musiałam za nią płacić (na szczęście).

Loa | 2013-06-24
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Inne
Przeczytana: 2009 rok

Nietrafiony prezent na urodziny, zdarza się. Szkoda tylko, że ta książka jest nietrafiona.

W swoim życiu przeczytałam bardzo mało typowych książek dla nastolatek, ale od zawsze denerwowało mnie w nich jedno- gdy dorosły autor próbuje wczuć się kilkunastoletnią dziewczynę, wychodzi co najmniej śmiesznie.

Hannya | 2016-07-22

Czytałam x lat temu i pamiętam, że uważałam tę książkę za straszny niewypał mimo, iż nie miałam wtedy jakiegoś ogromnie wyrafinowanego gustu.

Ola | 2010-08-12

książka nie podobała mi się. Być może dlatego, że nie polubiłam głównej bohaterki. Według mnie ona nie wie czego chce i jest grymaśna.

WeroNIKA | 2014-08-11

Moim zdaniem książka jest całkiem niezła,a chociaż znowu miałam do czynienia z fabułą typu:

gimnazjalistka -> pierwszy poważny związek -> chłopak z internetu -> happy end

Jedyne do czego mogę się przyczepić, to fabuła. ogólnie całkiem niezła pozycja i choćby z ciekawości, warto ją przeczytać.

SeaGoddess | 2012-10-19
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: maj 2010

Przyjemna, momentami wzruszająca. Warto zapoznać się z perypetiami Moniki.

książek: 2069
AnnaSikorska | 2015-04-13

Zapracowani rodzice, małe kłopoty finansowe na widnokręgu, pierwsza miłość, mały wakacyjny romans, pokonywanie własnych słabości i swojej nieśmiałości, chęć imponowania i akceptacji, kochająca babcia i rodzice spełniający największe marzenie , a do tego internetowa znajomość, nowe technologie, zderzenie bogactwa (jeśli tak można powiedzieć o klasie średniej) i biedy (rodzina z kilkoma dziećmi posiadająca niewielkie dochody, czyli standard w naszym kraju) – to wszystko w jednej książce o Monice, która właśnie dostała się do gimnazjum, więc jest już na tyle dużą i odpowiedzialną dziewczyną, by mieć psa, a którym będzie mogła przebywać i rozmawiać oraz opiekować się nim.
Nowa szkoła, młode zwierzę, starzy i nowi znajomi staną się codziennością pełną problemów, które są częścią świata nastolatków, przez co fabuła może wydawać się oklepana. Bohaterowie są często tacy jak czytelnicy, do których książka jest adresowana: pełni sprzecznych uczuć, zagubienia, złości na świat, infantylnych...

Ania | 2010-09-17

Książkę tę dostałam w prezencie od koleżanki na święta.
Przeczytałam ją i ... jetem nią zachwycona.