Terapia

Cykl: Therapy (tom 1)
Wydawnictwo: NieZwykłe
Therapy
Hildegarda

Czasami trzeba się zgubić, by się odnaleźć… Jestem samotna. Rozbita. Żyletką tnę swoje odrętwienie, lecz otwieram w ten sposób jeszcze więcej ran. Depresja, samookaleczanie, prześladowania… To moja codzienność. Faceci, seks… To moja ucieczka. Różnica pomiędzy prawdą a kłamstwem rozmywa się, pozostawiając mnie rozdartą, zdezorientowaną i zagubioną. A kiedy demony zamieszkujące mój umysł usiłują...

Czasami trzeba się zgubić, by się odnaleźć…
Jestem samotna.
Rozbita.
Żyletką tnę swoje odrętwienie, lecz otwieram w ten sposób jeszcze więcej ran.
Depresja, samookaleczanie, prześladowania… To moja codzienność.
Faceci, seks… To moja ucieczka.
A kiedy demony zamieszkujące mój umysł usiłują mnie pokonać, dwaj mężczyźni, których kocham, starają się mnie uratować.

To moja historia o przyjaźni, miłości, cierpieniu i walce z samą sobą.

...

„Książka wciągnęła mnie od pierwszego rozdziału aż do samego końca. Pod względem emocji, zasługuje na dziesięć gwiazdek. Zdecydowanie polecam!” – Aleatha Romig, autorka bestsellerowego cyklu Consequences.

Terapia to wciągająca historia, często okrutna i bolesna, ale równocześnie przynosząca nadzieję, ukazująca miłość i ukojenie. Mam wrażenie, że po przeczytaniu tej książki, stałam się lepszym człowiekiem. – Mia Sheridan, autorka bestsellera Bez Słów.

„Ta książka… TA KSIĄŻKA… łamie serca, jest jak emocjonalna kolejka górska… i jest tak okropnie, niesamowicie, przepięknie PRAWDZIWA. Czasami życie jest cholernie ciężkie, okrutne i bolesne jak diabli. Ale właśnie dlatego żyjemy, prawda? To sprawia, że szczęśliwe zakończenia są takie ważne, bo nabierają przy tym znaczenia. Polecam kupić Terapię już dziś!” – Madeline Sheehan, autorka bestsellerowego cyklu Niepokorna.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoniezwykle.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoniezwykle.pl

kryminalnakuchnia | 2017-07-28

PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO LEKTURY ZALECAM ZAKUP DUŻEJ ILOŚCI CHUSTECZEK!

Zdarza się, że na naszej drodze pojawiają się książki, obok których nie można przejść obojętnie.

Mimo, iż "Therapy" autorstwa Kathryn Perez nie doczekała się jeszcze polskiej premiery, to nadal jestem pełna nadziei, że któreś z wydawnictw w końcu zlituje się nad czytelnikami.

I choć "Therapy" nie można zakwalifikować w kategorii arcydzieło, to zdecydowanie uważam, że nazwanie jej perłą, tudzież białym krukiem jest całkowicie zasadne.

Historia głównych bohaterów przedstawiona w książce jest bardzo realna i bardzo życiowa. Niejednokrotnie włos mi się na głowie jeżył. Byłam zła, byłam wściekła. Płakałam i śmiałam się.

Emocjonalny rollercoaster, który do tej pory fundowała mi tylko Tarryn Fisher i Whitney Barbetti oficjalnie został poszerzony o kolejną autorkę.

"Therapy" Kathryn Perez polecam wielbicielom New Adult, Young Adult, Romansów, Dramatów, a także tym, którzy szukają czegoś innego, wyjątkowego i...

mclena | 2015-12-23
Przeczytana: 31 maja 2015

"Accepting the ugly part of life is just part of living. Pain tells us we are still here; it lets us know we’ve survived. When you really think about it, pain can free you, because without pain there is no pleasure in anything."

"Therapy" to nie jest leciutka książeczka o miłości. Część osób ja pokocha część znienawidzi, a ja należę zdecydowanie do tej pierwszej grupy.

Ta powieść... eh... jeszcze mi sie nie zdarzyło, żeby jakakolwiek książka tak sponiewierała mnie emocjonalnie, żadna książka nie zaskoczyła mnie aż tyle razy. Jest w niej tyle emocji, że trudno uwierzyć, że to wszystko co przeczytałam znajduje sie na zaledwie 450 stronach. To wręcz niemożliwe. Znowu historia sprawiła, że nie byłam w stanie jej odłożyć. Ha! To jest tak niesamowita lektura, że kiedy o 3 rano zostało mi może 30 stron stwierdziłam, że doczytam rozdział i reszte dokończę rano jak się obudzę, wychodząc z założenia, że na tych 30 stronach już nic sie nie wydarzy - a tu kolejna miazga, która nie pozwoliła...

Katarzyna | 2016-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka jest istną bombą emocjonalną. Wiedziałam, że będzie to trudna pozycja, smutna, z ogromnymi ilościami rozpaczy i łez, ale moje wyobrażanie nijak mają się do rzeczywistości. Ta książka jest istnym rollercoaster'em emocjonalnym: najpierw jestem niesamowicie smutna, chce mi się płakać, następnie mam ochotę skakać ze szczęścia, a potem co? Mam ochotę cisnąć czymś przez pokój i płakać i smarkać i użalać się nad bohaterami i jeść czekoladę i jeszcze więcej "i". Uwielbiam i nie znoszę naszych bohaterów. Jess, niesamowicie smutna i trudna osoba. Jace, cudowny, słodki chłopak. I K., och mój K.! Mój! Mój! A autorka musiała mi go odebrać.:( Nienawidzę tej książki przez to! Przez K.! I kocham ją przez K.! Chore.
Polecam!

Sorrow | 2014-07-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 17 lipca 2014

Czy ta książka mi się podobała? Nie.
Czy była ciekawa, intrygująca, inspirująca? Nie.
Czy była wzruszająca, dobrze napisana technicznie? Nie. Nie. Nie i jeszcze raz NIE.
Nie wyobrażam sobie oceniać tej książki kategoriami powyżej. Tę pozycję można oceniać tylko pod jednym względem:
JAK BARDZO "THERAPY" NA CIEBIE WPŁYNĘŁO...?
Ja po tej książce jestem rozbita i złamana. Nie jestem w stanie opisać jak wiele bólu, cierpienia i gniewu jest zawarte na tych kilkuset stronach. Kiedy już miałam nadzieję, że powolutku jestem w stanie złożyć moje pokiereszowane serce to autorka zrzuciła na moją duszę kolejne ciosy.
Jestem osobą, która szybko się wzrusza i wiele razy zdarzyło mi się płakać podczas czytania, ale to co wydarzyło się ze mną dzisiaj jest poza wszelką oceną.
Arcydzieło.
Na mnie THERAPY wpłynęło nadludzko i niewyobrażalnie... a na Ciebie?

Miriam Fraser | 2015-03-05
Przeczytana: 05 marca 2015

Właśnie skończyłam podróż przez duszę. Dziwnie to brzmi? Być może, ale ta książka- ta rzecz martwa- ma duszę, ktorą mi oddała w trakcie jej czytania. Dziwne? Możliwe, ale czuję, jakby ta powieść w pewnym sensie zmieniła moje życie...

Dzieło pani Kathryn jest nietuzinkowe, bardzo uczuciowe, wciągające oraz nieprzewidywalne.
Bohaterowie, tu wykreowani, są niesamowici... Chwilami zapominałam, że to tylko książka i nie mogłam sobie poradzić z tym co ich spotyka. Powieść jest bardzo życiowa. Jest naprawdę piękna.
Z całego serca polecam!

TINA | 2014-08-06
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

„Mówią, że potwory żyją pod naszymi łóżkami. Mylą się, bo naprawdę potwory żyją w naszych umysłach.”
BRAK MI SŁÓW by opisać tą niewyobrażalnie tragiczną i przepełnioną bólem historię, w której ludzki umysł, bardzo zraniony i psychicznie wyczerpany przechodzi ogromną przemianę. Po skończeniu tej pozycji nie potrafiłam się poskładać, zostałam rozłożona na łopatki, leżałam na łóżku z łzami w oczach i nie potrafiłam uwierzyć, jak bardzo człowiek potrafi być załamany gdy brakuje mu akceptacji. Historia ta pokazuje jak zdobyć odwagę by walczyć o odzyskanie „siebie”, o to by pokochać siebie i nauczyć się kochać miłością bezinteresowną. Każdy dzień w tej książce jest bitwą – o życie, o spokój, o szczęście, o bycie normalnym. Nie da się przejść obok tej pozycji obojętnie, na zawsze wyryje się w głowie, pozostawi cierpki smak goryczy, sprawi, że człowiek jest smutny i przeżywa z bohaterką każdy etap jej odnowy aby osiągnąć sukces. Bardzo polecam i żałuję, że nie mogę dać wyższej oceny.

Martoonia | 2015-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2015

Jeśli można by opisać tą książkę w kilku słowach, można by powiedzieć – same wzloty i upadki. Zaczyna się całkiem prosto – nielubiana dziewczyna, prześladowana przez swoich rówieśników zostaje uratowana z opresji przez chłopaka jednej ze swoich oprawczyń. I w tym właśnie momencie ich życie raz na zawsze się zmienia. Być może szczęśliwy koniec mógłby nadejść szybko, ale przecież życie nie jest usłane różami, a biorąc pod uwagę innych, którzy pozornie dla ich dobra kierują ich życiem i pchają ich do złych wyborów, ten upragniony szczęśliwy koniec nie chce nadejść tak szybko… Śmierć, choroba, miłość i nienawiść, sporo emocji, rozstania i powroty. Nie jest to piękna historia o pięknej miłości nastolatków. Jest to historia jak żyć, walcząc o każdy dzień i nie poddając się, nawet jeśli dokona się tragicznych, złych wyborów.

kaasjaa | 2014-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Nie da się wyrazić słowami uczuć, które mną targają po przeczytaniu tej książki. Nie umiem sobie wyobrazić, że jedna osoba może przejść tak wiele w swoim życiu. Kathryn Perez napisała świetną powieść, przepełnioną bólem, smutkiem i cierpieniem. Przedstawione nam zostało okrutne życie Jessici Alexander. Jest to pewnego rodzaju podróż począwszy od szkoły średniej, przedstawiająca problemy z którymi można się zmagać w realnym świecie. Jej historia jest głęboka, intensywna i bardzo emocjonująca. POLECAM każdemu czytelnikowi!

drogabezasfaltu | 2015-04-02

Mistrzostwo świata. Jakiś czas temu czytałam "Morze spokoju" Katji Millay. Do dzisiaj nie sądziłam, że trafię na książkę równie piękną i tak bardzo przepełnioną bólem. Brak mi słów, które mogłyby w pełni wyrazić emocje, które właśnie czuję. Czasami podczas czytania smutnych momentów w niektórych książkach zapiera mi dech w piersiach. Moje serce jest jakby ściśnięte, a niewidzialna gula stoi w gardle. Drugi raz w życiu czułam coś takiego przez cały czas. Od pierwszej do ostatniej strony. Pozycja przepełniona gniewem i cierpieniem. Wciągająca i zaskakująca. Skłaniająca do myślenia. Straszny wyciskacz łez. Na zawsze wryła się w moje serce i umysł. Na pewno wrócę do niej jeszcze nie raz. Polecam, naprawdę polecam.

mania_kch | 2014-08-11

Nie wiem co napisać...? Nie dlatego, że brak mi słów a dlatego, że żadne słowa nie są wstanie wyrazić tego co czuje po przeczytaniu tej historii..