Terapia

NieZwykłe
2017-11-22
2017-11-22
Dorota Lachowicz
choroba psychiczna zaburzenia borderline prześladowanie przemoc dramat miłość +18
Inne

Zakupiłam tę książkę w ciemno oraz z wyprzedaży za parę groszy. Mam swoich ulubionych autorów ale daje szansę też innym, mniej znanych autorów. O dziwo nie zawiodłam się.
Świetna książka. która pokazuje problemy o chorobach psychicznych i o znęcaniu się w szkołach.
Uważam, że tę książkę powinni przeczytać rodzice którzy mają dzieci które zaczynają szkołę a przede wszystkim powinni ją przeczytać nauczyciele oraz pedagodzy szkolni.
To oni powinni ten temat bardzo dobrze znać.
Drodzy nauczyciele nie bądźcie obojętni na te problemy.
Nawet małych problemów nie ignorujcie.
Drodzy rodzice odłóżcie na chwilę telefony i spędźcie czas ze swoimi dziećmi a szczególnie gdy są w okresie buntu, dorastania, bo wtedy młodzi myślą że wiedzą o życiu najlepiej. A to nieprawda...
Polecam tę książkę naprawdę warto przeczytać.

Byłam naprawdę ciekawa tej książki, ponieważ opowiada ona historię pewnej dziewczyny o imieniu Jessica. Zmaga się ona z wieloma zaburzeniami psychicznymi, z którymi nie może sobie poradzić. Chwile wytchnienia przeznacza na sypianie z kim popadnie, ale szczególnie szczęście znajduje w żyletce.. Tnie się nie zdając sobie sprawy jak bardzo potrzebuje pomocy. W końcu z pomocą nadchodzi Jace - najbardziej popularny i przystojny chłopak w szkole. Próbuje jej pomóc jej jak tylko może, co kończy się nie po jego myśli.

Przeczytajcie koniecznie bo daje do myślenia, ale także daje emocjonalny rollercoaster. Czytałam wszystko z zapartym tchem, niektóre emocje głównej bohaterki przytłaczały.

W książce poznajemy Jessicę, która nie jest lubiana w szkole, ma złą reputację, a wszyscy uczniowie robią z jej życia piekło. Na jej drodze jednak staje Jace, który zostaje jej przyjacielem i zaczyna bronić ją przed całym złem. Ta relacją według mnie jest strasznie toksyczna, im dłużej są razem, tym gorzej może się to zakończyć, ale jak się zakończy musicie przekonać się sami.
Książka składa się z 2 części. Pierwsza to: ciemność, a druga: terapia. Bohaterka też dorasta bo historia jest rozciągnięta w czasie. W obu poruszana jest ważna kwestia samookaleczania się. Przedstawiono ją w przystępny sposób taki który każdy z nas może zrozumieć. Dzięki przemyśleniom głównej bohaterki, która prowadzi dziennik też możemy odczuwać takie emocje jak ona.
Dawniej ta książka podobała mi się bardziej, teraz to była historia która odrobinę mnie męczyła. Jednak to co znalazłam, to przesłanie w tej książce. Jessica mimo że nigdy nie miała w życiu łatwo, to też nigdy się nie poddała, cały czas dążyła do czegoś w swoim życiu i pokonywała kolejne przeciwności losu. To mi pokazuje, że nie ważne jak źle jest w naszym życiu, trzeba to przeczekać i w końcu będzie lepiej.

"Nie poznajemy ludzi przez przypadek. Przechodzą przez naszą drogę z jakiegoś powodu".
Wydawnictwo @wydawnictwoniezwykle znowu nie zawiodło.
Terapia to historia Jessicy, dziewczyny gnojonej w szkole i wychowanej w rodzinie, gdzie nikt się nią nie interesuje. Szkoła dała jej opinie dziwki. Tylko on, Jace, zauważył w niej to, co najpiękniejsze. Kochał ją, a jednak zranił tak, że zniszczył ją całkowicie, czyniąc z niej potwora... W dorosłym życiu Jess sobie nie radzi... W końcu idzie na terapię, ale nie wie, że to tylko początek jej koszmaru...
Mam problem z oceną tej książki. Nie była ani dobra, ani zła. Bardzo zmęczona emocjonalnie jestem, naprawdę. Za dużo bólu, przemocy, straty. I tego zagubienienia. Książka godna polecenia, bo pokazuje, jak błędy z przeszłości niszczą teraźniejszość i jak dokonują destrukcji na człowieku. Jednak książka zdecydowanie za długa.

Wydawnictwo @wydawnictwoniezwykle znowu nie zawiodło.

Ta historia składa się z kilku etapów życia, pewnej młodej dziewczyny, która jak każdy z nas ma swoje demony....ale każdy z nas na swój sposób sobie z nimi radzi, albo nie radzi...
Najważniejsze by spotykać na swojej drodze ludzi którzy będą wierzyć w nas gdy my czasami w siebie wątpimy.
Wszyscy chcemy być dla kogoś ważni, chcemy być kochani, chcemy coś znaczyć, ale przede wszystkim chcemy być szczęśliwi.
Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że to nie świat jest zły, tylko ludzie którzy widzą czyjąś krzywdę i nic z tym nie robią, nie reagują, pozwalają na okrucieństwo, stoją z boku i pozwalają by zło na świecie się działo.
Ta książka bardzo wiele mnie nauczyła i za to ją pokochałam.

Miałam chyba inne oczekiwania względem tej książki. Przeczytałam i odłożyłam, bo nie mogłam znieść głównej bohaterki i bohatera. Temat problemów psychicznych moim zdaniem został potraktowany bardzo po macoszemu. Przeczytałam prawie 3/4 książki czekając na tytułową terapię, która oczywiście się nie pojawia (zapewne pojawia się jeszcze później, ale jak już wspominałam nie doczytałam do końca),mamy za to bardzo kiepski romans.
Dla mnie ta książka jest bardzo słaba, może utwierdzać w szkodliwych stereotypach i dodatkowo w mojej opinii jest bardzo wulgarna.
Zrozumiem natomiast, jeśli dla kogoś akurat takie ujęcie tematu pomogło otworzyć oczy na problem występowania różnego rodzaju zaburzeń psychicznych.

Bardzo się zawiodłam na tej książce. Co kilka stron miałam ochotę ją odłożyć. Niestety doczytałam do końca, co było stratą czasu. Bohaterowie płytcy, bez wyrazu, niespójni. Ich relacje sztuczne, o dialogach już nie wspominając. Wątek psychologiczny rozczarowujący.

Piękna książka. Budzi emocje. Pełna zwrotów akcji niesamowita historia, przedstawiona z różnych perspektyw. Warto ją przeczytać.

Smutna. Prawdziwa. Poruszająca.

"Mówią, że potwory żyją pod naszymi łóżkami.
Mylą się, bo naprawdę potwory żyją w naszych umysłach."

Kathryn Perez, Terapia

Smutna. Prawdziwa. Poruszająca.

"Mówią, że potwory żyją pod naszymi łóżkami.
Mylą się, bo naprawdę potwory żyją w naszych umysłach."

Kathryn Perez, Terapia

Mega piękna książka pełna bólu i nadziei. Nie raz przy niej moje oczy zachodziły łzami.