Lubimyczytać.pl to:
ponad 663 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Tak blisko...

Tak blisko...

miłość
typ
papier
impression
7.95 (1038 ocen i 184 opinie)

Opis książki

Poruszający i niebanalny romans obyczajowy skierowany do młodych kobiet. Bestseller – prawie osiemset opinii na Amazonie, w tym ponad sześćset pięciogwiazdkowych. Książka o miłości, odwadze i poczuciu winy, które mogą zmienić całe ludzkie życie. Kiedy Jacqueline przyjechała za swoim chłopakiem, do college’u, nie spodziewała się, że po dwóch miesiącach Brad zakończy wieloletni związek. Teraz musi...

Kiedy Jacqueline przyjechała za swoim chłopakiem, do college’u, nie spodziewała się, że po dwóch miesiącach Brad zakończy wieloletni związek. Teraz musi odnaleźć się w zupełnie obcej rzeczywistości – jest singielką, studiuje ekonomię zamiast muzyki, a byli znajomi traktują ją jak powietrze.

Pewnej nocy, tuż po wyjściu z imprezy, Jacqueline zostaje zaatakowana przez Bucka, przyjaciela jej eks-chłopaka. Ocalona przez nieznajomego, który wydaje się być przypadkiem we właściwym miejscu i o właściwym czasie, dziewczyna chce tylko zapomnieć o koszmarnym wydarzeniu. Jednak Lucas, jej wybawca, nie spuszcza z niej oka. Jacqueline nie wie, czego może się spodziewać po skrytym mężczyźnie, który całe zajęcia spędza gapiąc się na jej plecy i szkicując w notatniku.

Kiedy okazuje się, że Buck nadal prześladuje Jacqueline, ta ma do wyboru: pozostać ofiarą albo nauczyć się bronić. Luke wydaje się być rycerzem na białym koniu, ale i on ma swoje tajemnice.

źródło opisu: Jaguar, 2013

źródło okładki: www.wydawnictwo-jaguar.pl

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Olsza | 2013-11-23

Idealna książka dla młodych kobiet, zwłaszcza studentek. Znajdą w niej odzwierciedlenie prawdziwego studenckiego życia, bez przesadnych odchyłów w obie strony, gdzie wszyscy imprezują i śpią z każdym lub gdy wszystkim zależy tylko na najlepszych ocenach.
Jeśli ktoś oczekuje głębokiej analizy psychologicznej kobiety, która doświadczyła (prawie) gwałtu to się zawiedzie. W "Tak blisko" jest on obecny, ale stanowi tylko jeden z paru wątków. Być może był to celowy zamysł autorki by pokazać, że ludzie często wyrzucają z pamięci przykre wydarzenia, a przynajmniej próbują.
Kolejnym plusem dla romantyczek będzie dość spora ilość scen miłosnych. Nie mam na myśli typowej erotyki, ale pocałunków, przytulania itp. Główny bohater wydawał mi się nieco zbyt idealny, poza trudną przeszłością, ale jestem w stanie przymknąć na to oko.
Styl pisania jest lekki, nie jest to literatura ambitniejsza, ale na jesienny/zimowy wieczór idealna.

Jennix | 2013-04-01
Przeczytana: 01 marca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przyznaję się bez bicia - książkę kupiłam po okładce. Chłopak tam widoczny przypominał mi Bradina z Ostatniej spowiedzi, więc mając nadzieję na coś podobnie elektryzującego, kupiłam bez wahania. Lucas okazał się inny - ale po 30 stronach tej książki nie miało to już znaczenia.W ogóle muszę się przyznać, że co 50 stron lekko zmieniałam o tej książce zdanie. Początek - dziewczyna wychodzi z imprezy - dochodzi do próby gwałtu. Scena ta została napisana na tyle pobieżnie i bez oddania dramatyzmu, że trochę mnie to odrzuciło - teraz rozumiem ten zamiar autorki. Gwałt jest dość ważnym motywem w książce, wspomnienia o nim jeszcze wrócą, nie potrzeba więc na samym początku karmić czytelnika brutalną wizualizacją. Później książka znowu bardzo zyskała - szczególnie ze względu na wierne oddanie życia studenckiego i brak tej okropnej poprawności politycznej (studenci tu piją, mają kaca i sypiają ze sobą, a nie tylko uczą się do sesji i martwią i tak kosmiczną średnią). Później nastała "era Landona...

Marta | 2013-06-09
Przeczytana: 07 maja 2013

„Tak blisko…” to obyczajowa powieść amerykańskiej pisarki Tammary Webber, która napisana została z myślą o młodych kobietach. Doskonale wpasowałam się w grupę docelową i muszę przyznać, ze dałam się złapać w sidła tej historii. Do samego końca nie mogłam się oderwać od książki, a przez kilka dni nie mogłam myśleć o niczym innym. Ten tekst piszę z perspektywy czasu, gdy wszystkie emocje już opadły. Teraz to nawet chce mi się śmiać z mojej własnej naiwności. Ale po kolei…

Jacqueline jest sympatyczną i zdolną studentką, która została porzucona przez ukochanego chłopaka. Brad tłumaczy się tym, że chce sobie poużywać trochę życia z innymi dziewczynami. Bohaterka jest kompletnie załamana, gdyż wcześniej zrezygnowała z własnych marzeń i dostosowała całe swoje życie do planów idioty, który bez wyrzutów sumienia zakończył ich wieloletni związek. Niedługo później, po wyjściu z imprezy, dziewczyna zostaje zaatakowana przez Bucka, najlepszego kumpla Brada, który próbuje ją zgwałcić. Z opresji rat...

Natalia-Lena | 2013-02-06
Przeczytana: 05 lutego 2013

To miała być kolejna studencka impreza. Alkohol, muzyka i zabawa. Jacqueline, która wychodzi z zabawy sama, nawet nie spodziewa się, co czeka na nią w mroku. Na opustoszałym parkingu zostaje zaatakowana przez przyjaciela swojego byłego chłopaka. Buck, bo tak ma na imię oprawca, pragnie tylko jednego i nie cofnie się przed niczym. W ostatniej chwili przed gwałtem ratuje dziewczynę nieznajomy chłopak. Tym mocnym akcentem rozpoczyna się powieść ,,Easy” w polskim tłumaczeniu nosząca tytuł ,,Tak blisko…”.

Do tej pory, o ile mnie pamięć nie myli, przeczytałam tylko jedną książkę traktującą o gwałcie. Była to ,,Szczęściara” Alice Sebold. Pamiętam, że mną wstrząsnęła, była niczym igła, która pogmerała mi w mózgu, nie dając spokoju. Czytając opinię na temat ,,Easy” wiedziałam już, że nie muszę się spodziewać takich samych odczuć. Czy po lekturze książki rzeczywiście odczucia są inne? Zdecydowanie. Tutaj gwałt jest tylko jednym z wątków a nie głównym tematem i złagodzono go nieco na rzecz roman...

Zuziuchna | 2013-02-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 26 lutego 2013

Jestem totalnie zauroczona i zakochana w tej książce. Od dawna miałam ochotę na coś 'zwyczajnego', gdzie bohaterowie są w wieku zbliżonym do mojego. Bo niestety w większości książek główne bohaterki albo są w liceum i mają po około 16 lat albo z kolei przekroczyły 30. A gdzie historie o studentkach i ich życiu? Na szczęście trafiłam na 'tak blisko...' i był to strzał w dziesiątkę.
Z pozoru to zwykła historia, dziewczyny która przeżyła straszną rzecz- próbę gwałtu. I historia chłopaka, który uratował ją z opresji. Chemia jaka jest między nimi obezwładnia. Słowo, które kojarzy mi się z tą książką to 'namiętność'. Lucas jest z pozoru bad boyem, a przynajmniej na takiego wygląda: tatuaże, ciemne włosy i szkicownik pod ręką, a do tego tajemniczość bijąca z jego lekkiego uśmiechu. I tutaj dam ostrzeżenie: Uwaga, ciacho! ;) Jednak to, ze wygląda jak bad boy i potrafi się bić nie oznacza, że jest jednym z tych którzy nienawidzą całego świata, a potem okazują się być niczym ciepłe kluchy, jak...

kasandra_85 | 2013-05-21
Przeczytana: maj 2013

dmaj | 2013-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2013

Mogłoby się wydawać, że zwykłe romansidło.. Absolutnie nie, książka porusza wiele ważkich tematów, a przy tym jest tak ciepła, wzruszająca, przejmująca i bardzo interesująca, niektóre wątki do przewidzenia, a inne niekoniecznie. Serdecznie polecam!!

1. Tak blisko (Easy)
2. Breakable - historia opisana przez Lucasa - premiera 6/05/2014!!

Ataga | 2013-06-05
Przeczytana: 2013 rok

To jest to! Szybka, wartka akcja. Fabuła bardzo wciągająca. Przez tajemnicę jaką skrywał w sobie Lucas książka zyskuje na wartości jeszcze bardziej. Jackie nie poddała się, pomimo dramatu jaki przeżyła. Te wszystkie wydarzenia, które się wokół niej rozegrały sprawiły, że znalazła prawdziwą miłość. Zakończenie jest jak wisienka na torcie dla zaciekawionego czytelnika. Jednym słowem: polecam.

Ulka | 2013-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2013

"To było łatwe. Niesamowicie łatwe"*

Jacqueline od trzech lat jest w związku z Kennedym i przez te wszystkie lata podąża za jego wyborami, pewnego dnia chłopak oznajmia jej, że nim wejdzie w dorosłość ma ochotę się wyszaleć, a nie chce robić tego za jej plecami, więc ją rzuca. Jacqueline nie może dojść do siebie, zawala przedmioty na które chodzili razem, czuje się wyobcowana w towarzystwie, bo nie należy do żadnego bractwa - do tego o mały włos nie staję się ofiarą gwałtu. Napada na nią jeden z kolegów byłego chłopaka, całe szczęście z opresji ratuję ją, zupełnie jej obcy, mężczyzna. Jacqueline po tym traumatycznym przeżyciu, postanawia że już zbyt wiele straciła przez mężczyzn, ma zamiar wrócić na prostą i żyć dalej.
Ubłagawszy profesora o zgodę na poprawę ocen, dostała do pomocy korepetytora - błyskotliwego, tajemniczego Landona, z którym rozmowy upewniają ją, że świat po zerwaniu się nie skończył i nadal są na nim warci uwagi mężczyźni. Poza tym okazuje się, że chłopak z feralneg...

Ania | 2013-10-03
Na półkach: E-Books, Przeczytane
Przeczytana: październik 2013

Wahalam sie przed ocena tej ksiazki-pomiedzy dobra a bardzo dobra.Historia jest ciekawa i wciagajaca;sylwetki glownych bohaterow intersujace a akcja rozwija sie w odpowiednim tempie.Niestety rozczarowala mnie koncowka oraz brakowalo mi troche elementu zaskoczenia-czegos co czyniloby ksiazke wyjatkowa,inna,zapadajaca w pamiec.Nie mniej jednak spedzilam mily wieczor.Coz,a moze poprostu zawsze krecili mnie 'niegrzeczni chlopcy'?

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica