Terapia

Okładka książki Terapia Kathryn Perez
Nominacja w plebiscycie 2017
Okładka książki Terapia
Kathryn Perez Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Therapy (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Therapy (tom 1)
Therapy
NieZwykłe
2017-11-22
2017-11-22
Dorota Lachowicz
choroba psychiczna zaburzenia borderline prześladowanie przemoc dramat miłość +18
Inne

Miałam chyba inne oczekiwania względem tej książki. Przeczytałam i odłożyłam, bo nie mogłam znieść głównej bohaterki i bohatera. Temat problemów psychicznych moim zdaniem został potraktowany bardzo po macoszemu. Przeczytałam prawie 3/4 książki czekając na tytułową terapię, która oczywiście się nie pojawia (zapewne pojawia się jeszcze później, ale jak już wspominałam nie doczytałam do końca), mamy za to bardzo kiepski romans.
Dla mnie ta książka jest bardzo słaba, może utwierdzać w szkodliwych stereotypach i dodatkowo w mojej opinii jest bardzo wulgarna.
Zrozumiem natomiast, jeśli dla kogoś akurat takie ujęcie tematu pomogło otworzyć oczy na problem występowania różnego rodzaju zaburzeń psychicznych.

Pełna emocji opowieść o życiu, miłości, zmaganiach, wzlotach i upadkach. Piękna, uderzająca w samo serce. Polecam

Nie zrobiła na mnie specjalnego wrażenia. Styl infantylny, ckliwy, charakterystyczny dla amerykańskich seriali. Mimo że powieść porusza dość poważne problemy natury psychologicznej, które dotykają młodych ludzi, jakoś mnie nie przekonała. Można przeczytać, ale jak dla mnie za dużo erotyki i dylematów miłosnych, a za mało rzetelnej analizy psychologicznej. Ot, fajne czytadło.

Dawno,dawno temu przytrafiła mi się ta książka. Po prostu po nią sięgnijcie, przeczytajcie...

Bardzo się zawiodłam na tej książce. Co kilka stron miałam ochotę ją odłożyć. Niestety doczytałam do końca, co było stratą czasu. Bohaterowie płytcy, bez wyrazu, niespójni. Ich relacje sztuczne, o dialogach już nie wspominając. Wątek psychologiczny rozczarowujący.

Piękna książka. Budzi emocje. Pełna zwrotów akcji niesamowita historia, przedstawiona z różnych perspektyw. Warto ją przeczytać.

Smutna. Prawdziwa. Poruszająca.

"Mówią, że potwory żyją pod naszymi łóżkami.
Mylą się, bo naprawdę potwory żyją w naszych umysłach."

Kathryn Perez, Terapia

Smutna. Prawdziwa. Poruszająca.

"Mówią, że potwory żyją pod naszymi łóżkami.
Mylą się, bo naprawdę potwory żyją w naszych umysłach."

Kathryn Perez, Terapia

Ta historia składa się z kilku etapów życia pewnej młodej dziewczyny która jak każdy z nas ma swoje demony....ale każdy z nas na swój sposób sobie z nimi radzi, albo nie radzi...
Najważniejsze by spotykać na swojej drodze ludzi którzy będą wierzyć w nas gdy my czasami w siebie wątpimy.
Wszyscy chcemy być dla kogoś ważni, chcemy być kochani, chcemy coś znaczyć, ale przede wszystkim chcemy być szczęśliwi.
Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że to nie świat jest zły, tylko ludzie którzy widzą czyjąś krzywdę i nic z tym nie robią, nie reagują, pozwalają na okrucieństwo, stoją z boku i pozwalają by zło na świecie się działo.
Ta książka bardzo wiele mnie nauczyła i za to ją pokochałam.

"Nie poznajemy ludzi przez przypadek. Przechodzą przez naszą drogę z jakiegoś powodu".
Wydawnictwo @wydawnictwoniezwykle znowu nie zawiodło.
Terapia to historia Jessicy, dziewczyny gnojonej w szkole i wychowanej w rodzinie, gdzie nikt się nią nie interesuje. Szkoła dała jej opinie dziwki. Tylko on, Jace, zauważył w niej to, co najpiękniejsze. Kochał ją, a jednak zranił tak, że zniszczył ją całkowicie, czyniąc z niej potwora... W dorosłym życiu Jess sobie nie radzi... W końcu idzie na terapię, ale nie wie, że to tylko początek jej koszmaru...
Mam problem z oceną tej książki. Nie była ani dobra, ani zła. Bardzo zmęczona emocjonalnie jestem, naprawdę. Za dużo bólu, przemocy, straty. I tego zagubienienia. Książka godna polecenia, bo pokazuje, jak błędy z przeszłości niszczą teraźniejszość i jak dokonują destrukcji na człowieku. Jednak książka zdecydowanie za długa.

Wydawnictwo @wydawnictwoniezwykle znowu nie zawiodło.

W książce poznajemy Jessicę, która nie jest lubiana w szkole, ma złą reputację, a wszyscy uczniowie robią z jej życia piekło. Na jej drodze jednak staje Jace, który zostaje jej przyjacielem i zaczyna bronić ją przed całym złem. Ta relacją według mnie jest strasznie toksyczna, im dłużej są razem, tym gorzej może się to zakończyć, ale jak się zakończy musicie przekonać się sami.
Książka składa się z 2 części. Pierwsza to: ciemność, a druga: terapia. Bohaterka też dorasta bo historia jest rozciągnięta w czasie. W obu poruszana jest ważna kwestia samookaleczania się. Przedstawiono ją w przystępny sposób taki który każdy z nas może zrozumieć. Dzięki przemyśleniom głównej bohaterki, która prowadzi dziennik też możemy odczuwać takie emocje jak ona.
Dawniej ta książka podobała mi się bardziej, teraz to była historia która odrobinę mnie męczyła. Jednak to co znalazłam, to przesłanie w tej książce. Jessica mimo że nigdy nie miała w życiu łatwo, to też nigdy się nie poddała, cały czas dążyła do czegoś w swoim życiu i pokonywała kolejne przeciwności losu. To mi pokazuje, że nie ważne jak źle jest w naszym życiu, trzeba to przeczekać i w końcu będzie lepiej.