Hotel Pod Twarożkiem

Okładka książki Hotel Pod Twarożkiem Agnieszka Stelmaszyk
Okładka książki Hotel Pod Twarożkiem
Agnieszka Stelmaszyk Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Zakręcone opowieści literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zakręcone opowieści
Zielona Sowa
2014-04-01
2014-04-01
hotel

Okładka książki Sekret białej damy Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Sekret białej ... Anna Oparkowska, Ag...
Okładka książki Szpon Gryfa Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Szpon Gryfa Anna Oparkowska, Ag...

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Mieszane uczucia, to pierwsze, co przychodzi na myśl po takiej lekturze.
Galeria postaci, co najmniej nietuzinkowych, wśród których gadający, czarny kot staje się normalnym mieszkańcem, spotykanym na każdym rogu ulicy...Krowa o wdzięcznym imieniu Szarlotta jest właścicielką nietypowego Hotelu Pod Twarożkiem, a dojrzewający żółty ser szuka zagubionej korony, atrybutu swojej Królewskiej nazwy.
Te indywidualności nie są bynajmniej jednostkami, raczej są tymi bardziej "normalnymi". Pojawia się bowiem również i duch i wampir, popadający w samouwielbienie ze względu na swoją niebywałą popularność.
Do tego dodajmy czarownice, dżina z kartonu mleka, gwiazdy serowego świata, przyjeżdżające Rolls-Roycem, panna Brie Cheddar oraz Markiz de Valbon, Spa z kąpielą w mleku i lustrem pokazującym oglądającemu się, swoje wymarzone i piękne odbicie.
Pomieszanie snobistycznego świata ludzi z abstrakcyjnym mleczno-serowo-zwierzęco-magicznym. Diamentowe dziurki od Tifanowskiego czy kostium panny Brie od Coco Chanel, Bollywood i horrory z wampirami w roli głównej. Takie i inne, delikatnie nazywając zakręcone atrakcje, czekają nas w Hotelu Pod Twarożkiem.
Na pewno rzecz przeznaczona jest dla starszych dzieci (i tutaj nie zgodzę się z opisem: dla dzieci 4-6 lat),najlepiej samodzielnie i odpowiedzialnie wybierających sobie książki. Małym czytelnikom absolutnie nie polecam, zwłaszcza wieczorową porą. Wampir i duch zza firanki to zbyt wiele na małe główki przed snem.
Nagromadzenie postaci, ich wymyślne nazewnictwo (Agata Podpuszczka, Edek Edamski, Pani Maślankowska, Emnilda Serniczek i wiele, wiele innych) powodują niemałe zamieszanie i właściwie nie sposób ich w końcu rozróżnić, zapamiętać i poznać. Lekki przesyt, a szkoda, bo tytuł zapowiadał się całkiem nieźle.
Jedyną postacią, którą z sympatią wspominamy jest czarny kot Tycjan, a scena łowienia szczurów ze studzienki kanalizacyjnej, z przynętą na żółty ser może nawet rozśmieszyć. Reszta taka sobie.

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Mieszane uczucia, to pierwsze, co przychodzi na myśl po takiej lekturze.

Podobała mi się ta książka. Jest tam krowa Szarlotta i śmieszne sery.Nie polubiłam wampira. Były tam gadające koty, Tycjan i Rudasek. Ta książka jest zakręcona.

Nie urzekła mnie ta książka. Czytanie jej nie sprawiło mi żadnej przyjemność.
Moim zdaniem nie jest to książka dla 4-6letnich dzieci. Raczej dla starszych.
Po pierwsze jest wszystkiego za dużo. Za dużo postaci, za dużo trudnych słów, za dużo dowcipu przeznaczonego dla dorosłych. Może i autorka miała niezły pomysł, ale przedobrzyła. Jest tu hotel prowadzony przez krowę Szarlottę. Są gadające koty, które potrafią zmienić pogodę, z deszczowej w słoneczną.W kartoniku mleka mieszka Dżino Dżinn. Pojawia się wampir Argymir Wampirzycki. Są czarodziejki, a na koniec pojawia się niewidzialny woźnica. Dla mnie zbyt dużo się dzieje w tej książce.
Po drugie, to słownictwo jakiego używa autorka jest zdecydowanie za trudne. Rozumiem, że młodsi czytelnicy powinni powiększać zasób słownictwa czytając książki. Ale tutaj jest tego za dużo i często trudno było mi wytłumaczyć co oznacza np. Bollywood,paparazzi albo diamentowe dziurki od Tifanowskiego. Jak to wytłumaczyć czterolatkowi???
Jedyne co mi się podobało, to czarny kot o imieniu Tycjan.

Nie urzekła mnie ta książka. Czytanie jej nie sprawiło mi żadnej przyjemność.
Moim zdaniem nie jest to książka dla 4-6letnich dzieci. Raczej dla starszych.

Książka jest bardzo fajna.Jest pełna wyobraźni i fantazji. Polecam!

Książka jest bardzo fajna.Jest pełna wyobraźni i fantazji. Polecam!

trochę dziwna

trochę dziwna

Zaczęły się wakacje, więc nie pozostaje nic innego jak zrobić sobie urlop. Spakować bagaże, wsiąść do auta i wyruszyć w drogę. Mówię niestety tylko o książeczce, którą dzisiaj Wam przedstawię. My narazie nie wybieramy się na żadne wakacyjne wyjazdy. Choć gdyby miała mnie spotkać taka przygoda jak naszą małą główną bohaterkę... W moment byłabym spakowana i gotowa do drogi ;)

Podróż podróżą, ale co jeśli po drodze złapie się gumę i brak zapasowego koła, drogą kompletnie nic nie przejeżdża, nikt nie przechodzi? To wcale nie musi być wielką tragedią! Wystarczy wyruszyć tajemniczym kotkiem ścieżką prowadzącą do lasu, a tam... A tam może spotkać nas naprawde ogromne zaskoczenie, a może nawet szok! Coś takiego przeżyła nasza główna bohaterka i jej mama.

Zuzia wraz z mamą wyjechały na wakacje, po drodze przydarzył się mały epizod ze złapaniem gumy. Dziewczyny wybrały się więc ścieżką wgłąb lasu. Podążały za kotkiem, który zdecydowanie chciał je dokądś zaprowadzić. Doszły do dużego budynku, który był kiedyś jakąś fabryką. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że to zupełnie opuszczone miejsce, dookoła również pustki. Jednak po wejściu do środka dziewczyny przeżyły prawdziwy szok...

Okazało się, że jest to hotel, jednak zdecydowanie nie należy on do zwyczajnych hoteli, ponieważ w recepcji siedzi najprawdziwsza gadająca krowa, boyem hotelowym jest gadający ser, w pokoju jest humorzaste lustro, a goście hotelowi również są zupełnie niezwykli! Poznamy tutaj Dżino Dzinna mieszkającego w kartoniku po mleku i piszącego wiersze, Ser Królewski czyli prawdziwego króla, którego koronę ciągle kradną koty, aby łowić szczury... Jest też miły duch, który przez pomyłkę ogromnie przestraszył Zuzię i jej mamę. Na poddaszu mieszka Argymir Wampirzycki czyli najprawdziwszy miły wampir. Jest także kilka czarownic, które zabierają Zuzię na swój niezwykle taneczny sabat. Pewna serowa para oszustów nieźle namiesza, a dziewczyny polatają na... patelni!

To oczywiście nie wszystkie przygody, które je tutaj spotkają, ale tyle z pewnością wystarczy, aby przekonać Was jak niezwykłym miejscem jest Hotel Pod Twarożkiem, prawda :) ?

Nowa seria książeczek "Zakręcone opowieści" już ogromnie przypadła nam do gustu! Jestem strasznie ciekawa kolejnych wydań, jeśli będą tak fajne jak to, to zdecydowanie jest na co czekać :) Ale oprócz ciekawej treści są tutaj także inne godne uwagi "rzeczy" do pochwalenia.

Sztywna oprawa, zszywane śliskie strony, fajnej długości rozdziały, które czyta się szybko. Do tego trochę ładnych ilustracji. Kolorowych, przyciągających wzrok i przedstawiających nam to o czym czytamy ;) Ale fajne jest to, że książka nie jest tymi obrazkami, aż tak bardzo zasypana. Dzięki temu wyobraźnia naszego dziecka ma spore pole do popisu podczas czytania lub słuchania tej opowieści :) Nam bardzo się spodobało i jestem pewna, że Wy również polubicie ten niezwykły hotel i wesołą gromadkę w nim zamieszkującą... Polecam!

Zaczęły się wakacje, więc nie pozostaje nic innego jak zrobić sobie urlop. Spakować bagaże, wsiąść do auta i wyruszyć w drogę. Mówię niestety tylko o książeczce, którą dzisiaj Wam przedstawię. My narazie nie wybieramy się na żadne wakacyjne wyjazdy. Choć gdyby miała mnie spotkać taka przygoda jak naszą małą główną bohaterkę... W moment byłabym spakowana i gotowa do drogi...

Świetnie oddaje klimat hotelu w świecie fantasy. Dobre wprowadzenie dla młodszego czytelnika do tematyki wampirów.

• Dla dzieci
  • Zielona Sowa